Tieto zlepšenia prinesie vynovený senzor tepu.

Samsung už zajtra (10. júla) predstaví novú generáciu smart hodiniek Galaxy Watch. Ak sú špekulácie pravdivé, dočkáme sa hodiniek Galaxy Watch7 a Galaxy Watch Ultra. Jedným zo zlepšení, ktoré hodinky ponúknu, bude presnejšie meranie tepu a nové zdravotné funkcie. Potvrdil to samotný Samsung.

Kórejský výrobca zverejnil na svojom webe zlepšenia, ktoré zakomponoval do najnovšej generácie senzora tepu s názvom BioActive Sensor. Práve tento nový senzor bude základom novej generácie hodiniek Galaxy Watch.

Samsung uvádza, že vynovený BioActive Sensor ponúkne tri kľúčové zlepšenia. Inžinieri Samsungu dokázali zvýšiť výkon fotodiód, ktoré prijímajú svetlo, pridali ďalšie farby LED diód a zoptimalizovali ich rozmiestnenie na senzore.

Samsung Galaxy Watch UltraZdroj: Evan Blass
Samsung Galaxy Watch Ultra s vynoveným senzorom tepu BioActive Sensor

Výsledkom je viac ako dvojnásobný výkon každej fotodiódy a väčší počet a rôznorodosť LED diód. Tradičné zelené, červené a infračervené diódy, ktoré sú obsiahnuté v novom senzore vo väčšom počte, dopĺňajú nové modré, žlté, fialové a ultrafialové diódy.

Všetky tieto zlepšenia sa podpísali pod to, že Galaxy Watch7 a Galaxy Watch Ultra ponúknu presnejšie meranie zdravotných parametrov, ako je tep, kvalita spánku, okysličenie krvi, krvný tlak a hodnoty stresu. Hodinky zároveň dokážu merať tep až o 30 % presnejšie v prípade intenzívneho cvičenia – v porovnaní s hodinkami Galaxy Watch6.

Nový senzor vďaka spomenutým zlepšeniam prinesie aj nové zdravotné funkcie. Samsung na svojom webe spomína funkciu s názvom AGEs index (advanced glycation end products). Ide o ukazovateľ metabolického zdravia a biologického starnutia, ktorý je výrazne ovplyvnený celkovým životným štýlom a stravovacími návykmi. Tento index sa používa ako užitočný biomarker a poskytuje prehľad o vašom biologickom veku.

Samsung dodáva, že pridanie AGEs indexu je len jednou z mnohých nových pokročilých funkcií plánovaných pre nové hodinky Galaxy Watch.

Zdroj: Samsung

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit