Pôvodný model GTS 2 prichádza v týchto dňoch do Európy.

Zdá sa, že na jesenné predstavenie najnovších trendov od Apple nečakajú len spotrebitelia, ale aj konkurenti. iPhone 12 mini je snahou priniesť na trh menšie telefóny, avšak vyzerá to tak, že prívlastok mini začnú s radosťou používať aj ostatní výrobcovia. Rovnaký prípad sme mohli postrehnúť v roku 2014, keď Apple priniesol nový názov pre veľké telefóny s názvom plus.

Medzi prvými, kto sa nechal novým jablčným názvov inšpirovať, je spoločnosť Amazfit. Tá sa chystá už prvého decembra predstaviť zmenšenú verziu svojich smart hodiniek Amazfit GTS 2 mini. Výrobca to prezradil na sociálnej sieti Weibo.

Nové hodinky budú mať menší hranatý displej a dizajn podobný Apple Watch. Hodinky by mali byť menšie a ľahšie, čo však vzbudzuje obavy z nižšej výdrže batérie. Okrem menších hodiniek majú prísť aj GTS 2e a GTR 2e. Tie by mali disponovať lacnejším spracovaním a prijateľnou cenou. Na viac informácií si však budeme musieť počkať.

Pripomeňme, že štandardné GTS 2 ponúkajú AMOLED displej s uhlopriečkou 1,65 palca a majú výdrž na úrovni 1 týždňa. Hodinky majú vo výbave GPS, GLONASS a takisto odolnosť na úrovni 5 ATM, takže s nimi môžete aj plávať. Hodinky monitorujú 12 rôznych športov a využívajú Bluetooth 5.0 na pripojenie k telefónu.

Uvidíme, ako sa zmení výbava v prípade modelu GTS 2 mini a aká bude jeho cena.

Autor: Oliver Šuba

Zdroj: Weibo

Prečítajte si aj:

Inteligentné hodinky Amazfit GTR 2 a GTS 2 prichádzajú do Európy: Poznáme detaily