Tieto inteligentné hodinky si zaslúžia pozornosť.

Testovaniu inteligentných hodiniek sa venujem od roku 2015, od roku 2019 s nimi aktívne športujem. Rukami mi prešli desiatky zariadení a na základe mojich skúseností som pripravil tento zoznam hodiniek, ktorých kúpu by som sám zvažoval v závislosti od výšky rozpočtu. Zoznam pravidelne aktualizujem a to v 3 až 6-mesačných intervaloch. Dátum poslednej aktualizácie si môžete skontrolovať v nadpise článku.

V rámci zoznamu dávam do pozornosti aj niektoré hodinky, ktoré som priamo netestoval, avšak vzhľadom na moje skúsenosti s danou značkou, alebo na ich hodnotenie zahraničnými médiami, by som ich zobral do užšieho výberu. Takisto uvádzam dátum vydania jednotlivých hodiniek, aby ste si vedeli spraviť prehľad o tom, aké sú nové/staré a ich približnú cenu k dátumu poslednej aktualizácie článku.

Pre úplnosť uvádzam zoznam značiek inteligentných hodiniek, ktoré dlhodobo sledujem, a moje skúsenosti s nimi:

 • dlhoročné osobné skúsenosti: Amazfit, Apple, Fitbit, Garmin, Haylou, Honor, Huawei, Mibro, Xiaomi, Samsung, TicWatch
 • čiastočné skúsenosti v rámci redakcie: Coros, Polar, Suunto
 • značky, ktoré sledujem, ale zatiaľ som nemal možnosť otestovať: Withings

V redakcii sme otvorení testovaniu všetkých hodiniek. Bohužiaľ Slovensko je malá krajina, a preto je problém dostať sa k niektorým značkám na pravidelnej báze (Coros, Polar, Suunto, Withings). Niektoré z hodiniek, ktoré majú potenciál vyniknúť v konkurencii, sme si zakúpili do redakcie, napr. Coros Vertix 2. Pokiaľ máte akékoľvek otázky ohľadom môjho výberu a metodiky, napíšte mi ich do komentárov.

Hodinky sú rozdelené do niekoľkých cenových kategórií:

Hodinky do/okolo 50 eur

Cenová kategória okolo 50 eur je aj v roku 2022 diskutabilná. V tejto cene si totiž kúpite šikovné fitness náramky, ako je napríklad Xiaomi Smart Band 7 alebo Honor Band 7. A tie už ponúkajú pokročilejšie fitness funkcie ako inteligentné hodinky za rovnakú cenu. A v prípade náramku Xiaomi Smart Band 6 NFC už v cene na úrovni 50 eur získate aj podporu bezkontaktných platieb.

Pokiaľ však za každú cenu chcete inteligentné hodinky a to v cene do 50 eur, na základe mojich skúseností vám môžem odporučiť hodinky Haylou alebo Mibro Lite. Alternatívou sú staršie hodinky značiek Huawei či Amazfit, ak budú v predaji v zľave v tejto cenovej kategórii.

Mibro Lite (cca 50 eur)

Mibro Lite sú základné inteligentné hodinky, ktoré v cene do 50 eur (resp. mierne nad 50 eur v závislosti od aktuálnej akcie na AliExpresse) vynikajú najmä AMOLED displejom vo výbave. Ponúkajú základné funkcie na monitorovanie zdravia a cvičenia a výdrž až 10 dní.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte rozpočet stanovený na 50 eur a chcete nositeľné zariadenie s dizajnom hodiniek a jasným AMOLED displejom
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak si nechcete objednávať hodinky z AliExpressu, resp. ak vyžadujete pokročilejšie fitness funkcie a presnejšie meranie

Dátum uvedenia na trh: september/október 2021

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti: Hodinky Haylou alebo staršie hodinky značiek Huawei či Amazfit, ak budú v predaji v zľave v tejto cenovej kategórii.

Hodinky do 100 eur

V kategórii do 100 eur sa už dá nájsť niekoľko zaujímavých kúskov. Zväčša ide o hodinky, ktoré nie sú novinkami na trhu, avšak ponúkajú dobrú výbavu z hľadiska dizajnu, konštrukcie a funkcií. V tejto cene by som si vyberal najmä z ponuky značiek Amazfit, Xiaomi, resp. zo starších modelov hodiniek Huawei a Honor.

Pokiaľ je to však možné, odporučil by som navýšiť rozpočet aspoň na 150 eur. V tejto cenovej kategórii už kúpite modely, ktoré sú novinkami na trhu a prinášajú vyššiu kvalitu funkcií.

Xiaomi Mi Watch (cca 99 eur)

Hodinky Mi Watch od Xiaomi dnes nájdete v obchodoch aj za cenu mierne pod 100 eur. Ponúkajú pekný dizajn, dobrú konštrukciu, AMOLED displej, GPS senzor, výdrž až 16 dní a kompatibilitu s Androidom a iOS. Popravde, v tejto cene asi nič lepšie nenájdete a jedinou alternatívou sú staršie hodinky od Amazfitu.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte rozpočet stanovený na 100 eur a chcete okrúhle hodinky s GPS senzorom, slušnou výdržou batérie a dostatočne dobrým monitorovaním cvičenia
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete hodinky používať na pokročilé športovanie, resp. ak sú pre vás prioritou pokročilé fitness funkcie a čo najvyššia presnosť merania

Dátum uvedenia na trh: jeseň/zima 2020

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti: Hodinky Amazfit alebo Huawei (aj staršie generácie), ktoré nájdete v tejto cene a vyhovujú vám dizajnom.

Hodinky do 200 eur

V cene do 200 eur mám viacero ašpirantov. Zároveň je to dobrá cenová kategória, kde sa už dajú nájsť aj nové modely s veľmi dobrým pomerom cena/hardvérová výbava/funkcie. Zároveň v tejto cenovej kategórii nájdete už aj hodinky so systémom Wear OS – Samsung Galaxy Watch4 v základnej verzii.

Hodinky sa odlišujú dizajnom, čiastočne aj funkciami a použitými technológiami. V tejto cene sa začínajú objavovať aj špecifické funkcie, ako je úložisko na hudbu či bezkontaktné platby alebo špecializované zameranie na bežcov, resp. športovcov všeobecne.

Samsung Galaxy Watch4 (od 189 eur)

Galaxy Watch4 sú najlepšie Wear OS hodinky za rok 2021. Naplno využívajú potenciál Android telefónov a ponúkajú zážitok, ktorý sa výrazne približuje prepojeniu iPhone + Apple Watch. Hodinky od Samsungu okrem toho ponúkajú aj pokročilé funkcie na monitorovanie zdravia. Unikátom je meranie tlaku či analýza BMI. V základnej verzii (v menšej veľkosti) ich kúpite už za 189 eur.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte Android telefón s Google službami a chcete naplno využiť funkcie na prepojenie hodiniek s telefónom, resp. si chcete hodinkami merať tlak či EKG
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vás bude iritovať každodenné nabíjanie hodiniek, resp. vyžadujete pokročilé športové funkcie a presnejšie GPS

Dátum uvedenia na trh: leto 2021

TIP REDAKCIE: Huawei Watch GT 3 alebo Watch GT Runner (od 179 eur)

Huawei Watch GT 3 sú najkrajšie inteligentné hodinky v cene na úrovni 200 eur, resp. nad 200 eur v prípade ich prémiových verzií s kovovým remienkom. Tieto hodinky ponúkajú zaručenú kombináciu prémiového dizajnu, základných inteligentných funkcií a pokročilých zdravotných funkcií.

Hodinky tiež potešia špičkovou presnosťou merania tepu, ktorá je dokonca o trošičku lepšia aj v porovnaní s aktuálnymi Garmin hodinkami. Pridanou hodnotou je pokročilá analýza tréningov a bežecké funkcie, ako je tréningový plán na behy o vzdialenosti 5 km až maratón. K dispozícii sú aj v špeciálnej bežeckej verzii s názvom Watch GT Runner – v ich prípade sa však do 200 eur nezmestíte, treba si trochu priplatiť.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak hľadáte najkrajšie inteligentné hodinky na trhu s tradičným a prémiovým dizajnom, vyžadujete dlhú výdrž batérie a s hodinkami športujete, resp. vyžadujete presné meranie tepu alebo pokročilé bežecké funkcie a chcete hodinky s AMOLED displejom
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak sa vám nechce manuálne sťahovať aplikáciu Huawei Health z oficiálneho webu, pretože verzia v Google Play je zastaralá, resp. ak vyžadujete pokročilé inteligentné funkcie a bude vám vadiť, že sa v notifikáciách namiesto smajlíkov zobrazí znak *

Dátum uvedenia na trh: december 2021

Garmin Forerunner 55 (od 149 eur)

Garmin Forerunner 55 sú špecifické inteligentné hodinky, ktoré sú zamerané primárne na bežcov. Zodpovedá tomu kompaktný a ľahký dizajn hodiniek a rovnako aj transflexný displej, ktorý ponúka skvelú čitateľnosť na priamom slnku. Tieto hodinky ma počas testovania potešili presným meraním tepu a GPS a takisto aj pokročilými bežeckými funkciami.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak hľadáte hodinky, ktoré budú slúžiť ako spoľahlivý spoločník pri behaní a športovaní
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete pekný AMOLED displej a športové funkcie sú pre vás druhoradé, resp. ak hľadáte Garmin hodinky, s ktorými sa dá aj platiť a umožňujú počúvať hudbu

Dátum uvedenia na trh: jún/júl 2021

TIP REDAKCIE: Amazfit GTR 3 Pro, GTR 3 a GTS 3 (od 149 eur)

Amazfit GTR 3 Pro a takisto aj ostatné modely z tohto radu sú atraktívne z hľadiska pomeru cena/výbava. K dispozícii sú tri modely, ktoré sa čiastočne odlišujú funkciami a dizajnom – ak je to možné, odporúčam najlepšie vybavený model GTR 3 Pro za 199 eur, resp. model GTS 3, ak preferujete obdĺžnikový displej. Tieto hodinky predstavujú skvelú alternatívu k značkám Garmin a Fitbit v cene do 200 eur.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak ste v minulosti používali hodinky alebo náramok od Amazfitu či Xiaomi a boli ste spokojní, resp. vám z nejakého dôvodu nevyhovuje ponuka značiek Garmin a Fitbit
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vyžadujete špecifické funkcie, ktoré tieto hodinky neponúkajú. Či už o bezkontaktné platby, podporu pre Spotify alebo špecializované športové či inteligentné funkcie

Dátum uvedenia na trh: jeseň/zima 2021

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti: Huawei Watch Fit 2 je výborná voľba pre ľudí, ktorí hľadajú niečo medzi inteligentnými hodinkami a fitness náramkom. Xiaomi Watch S1, resp. Watch S1 Active lákajú najmä bezkontaktnými platbami cez Xiaomi Pay, avšak z hľadiska športových funkcií nie sú na úrovni hodiniek, ktoré som vybral v tejto cenovej kategórii. A alternatívou v segmente bežeckých hodiniek sú Polar Pacer.

Hodinky do 300 eur

V cene do 300 eur nájdete aj inteligentné hodinky, ktoré už začínajú byť skutočne inteligentné a stoja za pozornosť. Na mysli mám Apple Watch SE či hodinky so systémom Wear OS.

Apple Watch SE (cca 300 eur)

Pokiaľ používate iPhone a nechcete iné hodinky ako Apple Watch, model Watch SE predstavuje cenovo najdostupnejšie riešenie. Tieto hodinky poskytujú pokročilé prepojenie s telefónom, bezkonkurenčnú podporu aplikácií tretích strán a inteligentné funkcie. Treba však počítať s obmedzenou výdržou batérie, ktorá sa v závislosti od vášho používania bude pohybovať na úrovni 1 až 1,5 dňa.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete Apple Watch a Apple Watch 6 či 7 sú mimo vášho rozpočtu
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vás bude iritovať každodenné nabíjanie hodiniek, resp. vyžadujete pokročilé športové funkcie

Dátum uvedenia na trh: jeseň 2020

TIP REDAKCIE: Amazfit T-Rex 2 (230 eur)

T-Rex 2 sú najnovšie hodinky značky Amazfit. A zároveň sú to najlepšie outdoorové hodinky s AMOLED displejom z hľadiska pomeru cena/výbava. Hodinky spĺňajú 15 vojenských štandardov, majú odolnosťou voči vode na úrovni 10 ATM a prežijú extrémne teploty. Výhodou je výborná výdrž na jedno nabitie.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak hľadáte hodinky s nadštandardnou odolnosťou a AMOLED displejom za čo najlepšiu cenu. Plusové body dávam za presné dvojpásmové meranie GPS
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete s hodinkami telefonovať, resp. vyžadujete úložisko na hudbu alebo bezkontaktné platby. Takisto si ich nekúpte, ak hľadáte čo najkompaktnejšie a najľahšie hodinky na športovanie

Dátum uvedenia na trh: júl 2022

TicWatch Pro 3 Ultra GPS (299 eur)

TicWatch Pro 3 Ultra GPS sú Wear OS hodinky s najlepšou výdržou na trhu. Je to dané tým, že vo výbave majú dva displeje, medzi ktorými sa prepínajú. Počas používania Wear OS systému je aktívny AMOLED displej, v režime always-on sa používa FSTN displej, ktorý pripomína tradičné digitálne hodinky.

Výsledkom je výdrž až 3 dni na jedno nabitie, čo je v rámci platformy Wear OS bezkonkurenčné. TicWatch Pro 3 Ultra GPS teda predstavujú najlepšiu alternatívu k hodinkám Samsung Galaxy Watch4 – škoda len, že využívajú staršiu verziu systému Wear OS a aktualizáciu dostanú až v priebehu roka 2022.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte Android telefón s Google službami a chcete naplno využiť funkcie na prepojenie hodiniek s telefónom, resp. hľadáte Wear OS hodinky s najlepšou výdržou
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete najnovšiu verziu systému Wear OS už dnes, resp. vyžadujete lokalizáciu do slovenčiny. Športové funkcie sú takisto horšie v porovnaní s Huawei či Amazfit hodinkami

Dátum uvedenia na trh: november/december 2021

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti: Pokiaľ vyžadujete od hodiniek najmä pokročilé športové funkcie, odporúčam skontrolovať ponuku značiek Garmin, Coros, Suunto, či nenájdete v zľave niektorý zo starších modelov. Alternatívou v segmente bežeckých hodiniek sú Polar Pacer Pro.

Hodinky do 400 eur

V kategórii do 400 eur sa prevažne nachádzajú väčšie a pokročilejšie modely hodiniek, o ktorých som už písal. Prípadne v tejto cene nájdete zlacnené modely predchádzajúcich generácií, či úzko špecializované hodinky pre športovcov. A tiež sú tu hodinky Garmin Venu 2, ktoré má v roku 2021 milo prekvapili.

TIP REDAKCIE: Garmin Venu 2 (od 349 eur)

Garmin Venu 2 sú najlepšie hodinky značky Garmin so zameraním na používateľov, ktorí chcú kvalitný a jasný AMOLED displej, dlhú výdrž batérie a zároveň pokročilé funkcie na monitorovanie zdravia a cvičenia. Tieto hodinky zároveň predstavujú ideálnu alternatívu k Apple Watch či Wear OS hodinkám – ak pre vás nie sú dôležité inteligentné funkcie a radšej oceníte dlhšiu výdrž batérie. Garmin Venu 2 som si kúpil aj ja a som s nimi spokojný aj po roku.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete kompaktné a ľahké hodinky s pekným dizajnom, jasným AMOLED displejom a pokročilým a presným monitorovaním zdravia a cvičenia. A aj vtedy, ak chcete hodinkami platiť či počúvať Spotify v offline režime
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak sú pre vás prvoradé pokročilé funkcie na prepojenie hodiniek s telefónom, resp. ak vyžadujete funkcie na pokročilú analýzu tréningov, ktoré ponúkajú niektoré iné Garmin hodinky, avšak vo výbave Venu 2 nie sú

Dátum uvedenia na trh: máj 2021

Pozn. Garmin predstavil aj hodinky Venu 2 Plus, ktoré umožňujú telefonovať a používať virtuálneho asistenta.

TIP REDAKCIE: Garmin Forerunner 255 (od 349 eur)

Garmin Forerunner 255 priamo konkurujú modelu Venu 2 a záleží najmä na vašich potrebách, ktoré hodinky z tejto dvojice si vyberiete. Venu 2 majú pekný dizajn a nádherný AMOLED displej + kompletnú sadu zdravotných funkcií od Garminu. Z hľadiska športových funkcií a pokročilej analýzy tréningového procesu však Venu 2 zaostávajú.

Forerunner 255 lákajú ľahkým a kompaktným spracovaním a neustále zapnutým transflexným displejom, s ktorým sa vonku pohodlnejšie cvičí, ak si chcete pravidelne kontrolovať informácie na displeji. Ich silnou stránkou je špičková výbava z hľadiska zdravotných, športových aj tréningových Garmin funkcií. Vo výbave je tiež dvojpásmové GPS.

Forerunner 255 vedia analyzovať tréning, dávať denné odporúčania na bežecké a cyklistické cvičenia a zároveň vás navigovať vďaka možnosti importovať si trasy do hodiniek. Preto si treba zvážiť, čo potrebujete. V oboch prípadoch ide o skvelé hodinky.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete ľahké a kompaktné hodinky na športovanie a to bez ohľadu na to, či je beh váš primárny šport alebo nie. Forerunner 255 sú podľa mňa aktuálne najlepšie Garmin hodinky z hľadiska pomeru cena/výbava Garmin funkcií a zároveň sú to najlacnejšie Garmin hodinky s dvojpásmovým GPS
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete dotykový alebo AMOLED displej, resp. hodinky nechcete na športovanie

Dátum uvedenia na trh: jún 2022

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti: Alternatívou k spomenutej dvojici sú odolné hodinky Garmin Instinct 2. Tie môžu byť vhodnejšie pre ľudí, ktorí preferujú čo najodolnejší dizajn.

Hodinky nad 400 eur

V cenovej kategórii nad 400 eur sa nachádzajú hodinky, ktoré sú zväčša určené špecifickým používateľom. Hodinky z tejto kategórie si obvykle kupujú používatelia, ktorí sú nároční a vopred vedia, čo chcú. V tejto kategórii nájdete aj najnovšie Apple Watch 7.

TIP REDAKCIE: Apple Watch 7 (od 429 eur)

Apple Watch 7 sú najnovšou generáciou obľúbených hodiniek od Applu. Prinášajú viacero praktických medzigeneračných zlepšení, ako je odolnejšia konštrukcia a ochranné sklo, jasnejší always-on režim a rýchle nabíjanie, ktoré sa kvôli každodennému nabíjaniu určite zíde. Z hľadiska športových funkcií som ocenil vysokú presnosť merania GPS a tepu – v tomto smere sa Apple Watch 7 vyrovnajú aj Garmin Venu 2.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte iPhone, vyžadujete pokročilé inteligentné funkcie a zároveň aj presné meranie tepu a GPS a chcete ten najlepší možný zážitok hodiniek Apple Watch
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vás nebaví nabíjanie hodiniek každý deň

Dátum uvedenia na trh: október 2021

TIP REDAKCIE: Garmin Forerunner 955 / Fénix 7 / Epix 2 (od 549 eur / od 699 eur / od 899 eur)

Garmin Fénix 7 je vlajková loď značky Garmin. Zároveň sú to prémiové outdoorové hodinky, ktoré vynikajú kvalitou spracovania, pokročilými funkciami na športovanie a takisto špičkovou analýzou vašej aktivity a pokročilými zdravotnými funkciami. Potešia aj mapovými podkladmi, ktoré máte uložené priamo v hodinkách, podporou solárneho nabíjania a výbornou výdržou. Hodinky sú dostupné vo verzii s transflexným displejom v troch veľkostiach (Fénix 7, 7S a 7X), resp. s AMOLED displejom (Epix 2) v jednej veľkosti a bez podpory solárneho nabíjania.

Alternatívou k týmto hodinkám sú Forerunner 955. Tie sú z hľadiska funkcionality prakticky identické ako Fénix 7 a Epix 2. Odlišujú sa dizajnom – sú ľahšie, avšak plastové a neponúkajú tak pokročilú odolnosť ako Fénix / Epix. Na druhej strane sú cenovo dostupnejšie a dvojpásmové GPS majú aj v základnej verzii – Fénix 7 a Epix 2 majú dvojpásmové GPS iba v zafírovej verzii.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete prémiové Garmin hodinky so všetkými funkciami v rámci ekosystému Garmin hodiniek a mapovými podkladmi priamo v hodinkách. K dispozícii sú v odolnej outdoorovej verzii (Fénix 7 a Epix 2) a rovnako aj športovej ľahšej verzii (Forerunner 955)
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vám prekážajú hrubšie, resp. ťažšie hodinky (Fénix 7 a Epix 2)

Dátum uvedenia na trh: január 2022 (Fénix 7 a Epix 2), jún 2022 (Forerunner 955)

TIP REDAKCIE: COROS Vertix 2 (699 eur)

COROS Vertix 2 je priama konkurencia pre hodinky radu Garmin Fénix – konkrétne pre najväčšie modely s označením X. Ide o outdoorové hodinky s dôrazom na špičkovú výdrž batérie a zvýšenú odolnosť. Vo výbave nechýba dvojpásmové GPS a komplexná výbava športových a zdravotných funkcií.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete veľké prémiové outdoorové hodinky so špičkovou výbavou a modely Garmin Fénix vám z ľubovoľného dôvodu nevyhovujú
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vám prekážajú veľké, hrubé a ťažké hodinky

Dátum uvedenia na trh: august 2021

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti: Withings ScanWatch Horizon kombinujú luxusný dizajn klasických ručičkových hodiniek so základnými inteligentnými a zdravotnými funkciami. Nechýba ani meranie EKG.

Prečítajte si aj ďalšie články z môjho seriálu o inteligentných hodinkách:

Prečítajte si aj: