Tieto inteligentné hodinky si zaslúžia pozornosť.

Testovaniu inteligentných hodiniek sa venujem od roku 2015, od roku 2019 s nimi aktívne športujem. Rukami mi prešli desiatky zariadení a na základe mojich skúseností som pripravil tento zoznam hodiniek, ktorých kúpu by som sám zvažoval v závislosti od výšky rozpočtu. Zoznam pravidelne aktualizujem v 3 až 6-mesačných intervaloch. Dátum poslednej aktualizácie si môžete skontrolovať v nadpise článku.

Hodinky sú rozdelené do niekoľkých cenových kategórií:

Hodinky do 100 eur

Ak máte rozpočet na úrovni 50 eur, kúpte si radšej fitness náramky, ako je napríklad Xiaomi Smart Band 7 (prípadne Smart Band 8 z Číny) alebo Huawei Band 8. Tie ponúkajú pokročilejšie fitness funkcie ako inteligentné hodinky za rovnakú cenu. A v prípade náramku Xiaomi Smart Band 7 NFC už v cene na úrovni 50 eur získate aj podporu bezkontaktných platieb.

V kategórii do 100 eur sa už dá nájsť niekoľko zaujímavých kúskov. Zväčša ide o hodinky, ktoré nie sú novinkami na trhu, avšak ponúkajú dobrú výbavu z hľadiska dizajnu, konštrukcie a funkcií. V tejto cene by som si vyberal najmä z ponuky značiek Amazfit, Xiaomi, resp. zo starších modelov hodiniek Huawei a Honor.

Pokiaľ je to však možné, odporučil by som navýšiť rozpočet aspoň na 150 eur. V tejto cenovej kategórii už v zľave kúpite hodinky, ktoré majú novšie a presnejšie senzory a často aj viac funkcií.

Amazfit GTS 4 Mini (okolo 90 eur)

Amazfit GTS 4 Miniľahké, kompaktné a slušne vybavené hodinky za 100 eur. Ponúkajú pekný hranatý dizajn, dobrú konštrukciu, AMOLED displej, GPS senzor, výdrž až 15 dní a kompatibilitu s Androidom a iOS.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte rozpočet stanovený do 100 eur a chcete kompaktné hodinky s dobrou presnosťou merania GPS a tepu (vzhľadom na cenu), slušnou výdržou batérie a dostatočne dobrým monitorovaním cvičenia
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete okrúhle alebo rozmerovo väčšie hodinky, resp. hodinky s pokročilejšími funkciami

Dátum uvedenia na trh: september 2022

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti

Alternatívou môžu byť hodinky Amazfit Bip 5, ktoré sú novšie a majú väčší IPS displej. Osobne by som dal prednosť modelu GTS 4 Mini kvôli jeho AMOLED displeju. Za pozornosť stoja modely značiek Amazfit, Huawei alebo Xiaomi (najmä staršie generácie), ktoré nájdete v tejto cene a vyhovujú vám dizajnom. Určitej skupine používateľov môže vyhovovať hodinky/náramok Xiaomi Smart Band 7 Pro alebo Huawei Watch Fit SE – osobne by som si priplatil za Huawei Watch Fit 2, len ten je cenovo nad 100 eur.

Hodinky do 200 eur

Kategória do 200 eur je najbohatšia a obsahuje viacero zaujímavých ašpirantov. V tejto cenovej kategórii nájdete už aj hodinky so systémom Wear OS – Galaxy Watch5.

Hodinky sa odlišujú dizajnom, čiastočne aj funkciami a použitými technológiami. V tejto cene sa začínajú objavovať aj špecifické funkcie, ako je úložisko na hudbu či bezkontaktné platby alebo špecializované zameranie na bežcov, resp. športovcov obecne.

TIP REDAKCIE: Samsung Galaxy Watch5 (od 180 eur)

Galaxy Watch5 sú najlepšie Wear OS hodinky za rok 2022 a sú dobre použiteľné aj v roku 2023. Majú totožný procesor, RAM a úložisko ako Galaxy Watch4, avšak ponúkajú odolnejšie ochranné sklíčko (zafírové), majú o trošku dlhšiu výdrž a disponujú rýchlym nabíjaním. Takisto majú o niečo lepšie senzory a navyše majú senzor teploty. V porovnaní s Galaxy Watch4 ponúknu o rok dlhšiu softvérovú podporu.

Hodinky Galaxy Watch (od 4. generácie a novšie) naplno využívajú potenciál Android telefónov a ponúkajú zážitok, ktorý sa približuje prepojeniu iPhone + Apple Watch. Zároveň ponúkajú pokročilé funkcie na monitorovanie zdravia. Unikátom je meranie tlaku či analýza BMI a merajú aj EKG – iba kvôli týmto funkciám by som si však Samsung hodinky nekupoval. Je to skôr príjemný bonus navyše ako dôvod na ich kúpu.

Galaxy Watch5 kúpite už za cenu okolo 180 eur, čo je dobrá ponuka. Ak chcete ušetriť, Galaxy Watch4 sú v predaji za cca 150 eur. Osobne by som si však priplatil za piatu generáciu kvôli spomenutým zlepšeniam.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte Android telefón s Google službami a chcete naplno využiť funkcie na prepojenie hodiniek s telefónom, resp. si chcete hodinkami merať tlak či EKG
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vás bude iritovať každodenné nabíjanie hodiniek, resp. vyžadujete pokročilé športové funkcie a presnejšie GPS

Dátum uvedenia na trh: leto 2022

Xiaomi Watch S1 Pro (od 170 eur)

Pokiaľ hľadáte smart hodinky s elegantným dizajnom v cene do 200 eur, dobrou voľbou sú Xiaomi Watch S1 Pro. Tie sa od základnej verzie odlišujú najmä zdokonaleným a luxusnejším dizajnom s otočnou korunkou a plochým bočným tlačidlom. Hodinky majú uhlopriečku 1,47 palca, rozlíšenie 480 × 480 pixelov a maximálny jas 600 nitov – niektoré konkurenčné hodinky v tejto cene však ponúkajú jas až 1000 nitov.

Hodinky potešia dvojpásmovým GPS a NFC čipom s podporou platenia cez Xiaomi Pay. Výdrž dosahuje až 14-15 dní.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak hľadáte hodinky s elegantným dizajnom a bezkontaktnými platbami za dobrú cenu
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vyžadujete pokročilé športové, resp. bežecké funkcie alebo vyžadujete jasnejší displej

Dátum uvedenia na trh: marec 2023

Amazfit T-Rex 2 (okolo 190 eur)

T-Rex 2 sú odolné hodinky značky Amazfit a pravdepodobne najlepšie odolné hodinky na trhu v cene do 200 eur. Ponúkajú výborný AMOLED displej a atraktívny pomer cena/výbava. Hodinky spĺňajú 15 vojenských štandardov, majú odolnosťou voči vode na úrovni 10 ATM a prežijú extrémne teploty. Výhodou je výborná výdrž na jedno nabitie.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak hľadáte hodinky s nadštandardnou odolnosťou a AMOLED displejom za čo najlepšiu cenu. Plusové body dávam za presné dvojpásmové meranie GPS
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete s hodinkami platiť alebo telefonovať, resp. vyžadujete pokročilé bežecké funkcie, ako je bežecký tréningový plán

Dátum uvedenia na trh: júl 2022

Garmin Forerunner 55 (166 eur)

Garmin Forerunner 55 sú inteligentné hodinky, ktoré sú zamerané primárne na bežcov. Zodpovedá tomu kompaktný a ľahký dizajn hodiniek a rovnako aj transflexný displej, ktorý ponúka skvelú čitateľnosť na priamom slnku. Tieto hodinky ma počas testovania potešili presným meraním tepu a GPS a pokročilými bežeckými funkciami. Ak chcete bežecké hodinky od Garminu a máte obmedzený rozpočet, Forerunner 55 sú dobrým štartovacím bodom.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak hľadáte hodinky, ktoré budú slúžiť ako spoľahlivý spoločník pri behaní a športovaní
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete pekný AMOLED displej a športové funkcie sú pre vás druhoradé, resp. ak hľadáte Garmin hodinky, s ktorými sa dá aj platiť a umožňujú počúvať hudbu

Dátum uvedenia na trh: jún/júl 2021

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti

Športovcom odporúčam COROS Pace 2. Netestoval som ich, ale majú výbornú povesť medzi športovými nadšencami. Plusom je hmotnosť iba 29 gramov a sú výbornou voľbou pre bežcov či iných športovcov, ktorí hľadajú alternatívu ku Garmin Forerunner 55. Ďalšou alternatívou v segmente bežeckých hodiniek sú Polar Pacer.

Do 200 eur kúpite aj hodinky Huawei Watch GT 3, ktoré ponúkajú dobrý pomer cena/výbava/dizajn.

Hodinky do 300 eur

V cene do 300 eur nájdete ďalšie inteligentné hodinky a konečne aj nejaké Apple Watch. Táto kategória bola pôvodne bohatšia, avšak viacero hodiniek sa vďaka postupnému zlacneniu presunulo do kategórie do 200 eur.

Apple Watch SE 2. generácie (od 269 eur)

Pokiaľ používate iPhone a nechcete iné hodinky ako Apple Watch, model Watch SE predstavuje cenovo najdostupnejšie riešenie. Tieto hodinky poskytujú pokročilé prepojenie s telefónom, bezkonkurenčnú podporu aplikácií tretích strán a inteligentné funkcie. Treba však počítať s obmedzenou výdržou batérie, ktorá sa v závislosti od vášho používania bude pohybovať na úrovni 1 až 1,5 dňa. Pokiaľ vás zaujali Apple Watch SE, uistite sa, že si kúpite ich 2. generáciu, ktorá je v predaji od jesene 2022.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete Apple Watch a Apple Watch 7 či 8 sú mimo vášho rozpočtu
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vás bude iritovať každodenné nabíjanie hodiniek, resp. vyžadujete pokročilé funkcie drahších Apple Watch, ako je Always-on displej či meranie EKG

Dátum uvedenia na trh: jeseň 2022

TIP REDAKCIE: Amazfit Balance (249 eur)

Amazfit Balance sú najnovšie hodinky značky Amazfit. Ide o nástupcu obľúbenej série Amazfit GTR, pričom Balance opäť o niečo zdokonalili dizajn a vo verzii s nylonovým remienkom vyzerajú skvelo. Amazfit vybavil hodinky novým senzorom tepu 5. generácie, ktorý ponúka aj meranie teploty a dokáže vyhodnotiť variabilitu srdcového tepu počas noci.

K dispozícii sú tiež bezkontaktné platby cez Zepp Pay, Bluetooth telefonovanie, vernostné karty, hlasové poznámky a úložisko na hudbu. Nechýba ani dvojpásmové GPS a funkcia virtuálneho trénera, ktorý vám každý deň generuje tréningy s odporúčanou intenzitou.

Recenziu týchto hodiniek aktuálne pripravujem, avšak prvé dojmy sú veľmi dobré. Balance predstavujú skutočné zlepšenie v porovnaní s predchádzajúcimi hodinkami série GTR. Cena na úrovni 250 eur je takisto viac ako férová.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete štýlové hodinky s pokročilými zdravotnými a športovými funkciami, bezkontaktnými platbami a Bluetooth telefonovaním
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vyžadujete podporu offline hudby cez Spotify či Deezer

Dátum uvedenia na trh: september 2023

TIP REDAKCIE: Garmin Forerunner 255 (od 290 eur)

Garmin Forerunner 255 priamo konkurujú modelu Venu 2 a záleží najmä na vašich potrebách, ktoré hodinky z tejto dvojice si vyberiete. Venu 2 majú pekný dizajn a nádherný AMOLED displej + kompletnú sadu zdravotných funkcií od Garminu. Z hľadiska športových funkcií a pokročilej analýzy tréningového procesu však Venu 2 zaostávajú.

Forerunner 255 lákajú ľahkým a kompaktným spracovaním a neustále zapnutým transflexným displejom, s ktorým sa vonku pohodlnejšie cvičí, ak si chcete pravidelne kontrolovať informácie na displeji. Ich silnou stránkou je špičková výbava z hľadiska zdravotných, športových aj tréningových Garmin funkcií. Vo výbave je tiež dvojpásmové GPS.

Forerunner 255 vedia analyzovať tréning, dávať denné odporúčania na bežecké a cyklistické cvičenia a zároveň vás navigovať vďaka možnosti importovať si trasy do hodiniek. Preto si treba zvážiť, čo potrebujete. V oboch prípadoch ide o skvelé hodinky.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete ľahké a kompaktné hodinky na športovanie a to bez ohľadu na to, či je beh váš primárny šport alebo nie. Forerunner 255 sú podľa mňa aktuálne najlepšie Garmin hodinky z hľadiska pomeru cena/výbava Garmin funkcií a zároveň sú to najlacnejšie Garmin hodinky s dvojpásmovým GPS
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete dotykový alebo AMOLED displej, resp. hodinky nechcete na športovanie

Dátum uvedenia na trh: jún 2022

Garmin Venu SQ 2 (od 226 eur)

Venu SQ 2najlacnejšie Garmin hodinky s AMOLED displejom a senzorom tepu Garmin Elevate 4. generácie, ktorý prináša zdravotné extra funkcie a vyššiu presnosť. Zároveň ide o štartovací model, ktorý odporúčam zvážiť, ak si chcete kúpiť Garmin hodinky s pekným dizajnom. Pokiaľ preferujete okrúhly dizajn, skontrolujte aktuálnu cenu hodiniek Venu 2, avšak do Vivoactive 4 či Venu 1 by som osobne už nešiel kvôli starším technológiám v porovnaní s Venu 2 a Venu SQ 2.

Venu SQ 2 sú dostupné v základnej verzii a takisto aj vo verzii Venu SQ 2 Music s úložiskom na hudbu.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete najlacnejšie Garmin hodinky s AMOLED displejom a najnovšími zdravotnými funkciami
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete okrúhly dizajn alebo pokročilé športové funkcie, ktoré má Garmin v portfóliu, avšak v hodinkách Venu ich neponúka

Dátum uvedenia na trh: október 2022

Amazfit Cheetah a Cheetah Pro (od 230 eur)

Amazfit Cheetah a Cheetah Pro sú bežecké hodinky značky Cheetah, avšak atraktívne môžu byť pre každého, kto pravidelne športuje. Hodinky potešia nízkou hmotnosťou iba 32 gramov a tenkým profilom a tiež aj dobrou presnosťou merania GPS pomocou dvojpásmového GPS čipu. Zaujímavou vlastnosťou v tejto cenovej kategórii je podpora offline máp, ktoré si môžete stiahnuť priamo do hodiniek.

Cheetah a Cheetah Pro ponúkajú výdrž až 14 dní a odlišujú sa v pár drobnostiach. Model Pro ponúka zabudovaný mikrofón a reproduktor, takže umožňuje Bluetooth telefonovanie, má titánový rámik okolo displeja a nylonový remienok. Jeho cena je 300 eur, takže si musíte zvážiť, či vám to stojí za príplatok 70 eur.

Pokiaľ nevyžadujete pokročilé bežecké funkcie a offline mapy, pravdepodobne vám budú viac vyhovovať nové Amazfit Balance, ktoré majú elegantnejší dizajn, viac zdravotných funkcií a podporujú bezkontaktné platby cez Zepp Pay.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete tenké a ľahké hodinky, resp. hľadáte lacné hodinky na behanie a športovanie s AMOLED displejom a sťahovaním offline máp
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak pravidelne nešportujete, resp. nie sú športové funkcie prvoradé (vtedy si radšej kúpte Amazfit Balance)

Dátum uvedenia na trh: jún 2023

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti

Hodinky Fitbit Sense 2 a Versa 4 kúpite za cenu od 222 eur (Versa 4), avšak z ich testovania mám zmiešané dojmy, nakoľko priniesli minimum zlepšení a odstránili niekoľko obľúbených funkcií predchádzajúcich generácií.

Pokiaľ vyžadujete od hodiniek najmä pokročilé športové funkcie, odporúčam skontrolovať ponuku značiek Garmin, Coros, Suunto, či nenájdete v zľave niektorý zo starších modelov. Alternatívou v segmente bežeckých hodiniek sú Polar Pacer Pro.

Hodinky do 400 eur

V kategórii do 400 eur sa prevažne nachádzajú väčšie a pokročilejšie modely hodiniek, o ktorých som už písal. Prípadne v tejto cene nájdete zlacnené modely predchádzajúcich generácií, či úzko špecializované hodinky pre športovcov.

Samsung Galaxy Watch5 Pro (okolo 319 eur)

Samsung Galaxy Watch5 Pro prinášajú nový dizajn, dlhšiu výdrž (teoreticky až 4 dni) a nové funkcie do segmentu hodiniek Galaxy Watch. A zároveň sú to prakticky jediné tohtoročné Samsung hodinky, o ktorých kúpe má zmysel uvažovať, nakoľko rozdiel medzi základnými modelmi Galaxy Watch5 a Watch4 je minimálny.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete Samsung hodinky, resp. Wear OS hodinky s výdržou teoreticky až 4 dni, outdoorovými funkciami a rýchlym nabíjaním, ktoré je aj z praktického hľadiska prínosom
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak používate Samsung Galaxy Watch4 (Classic) a vyslovene netúžite po dizajne modelu Watch5 Pro, resp. ak sú pre vás prvoradé športové funkcie a presnosť GPS

Dátum uvedenia na trh: august 2022

TicWatch Pro 5 (359 eur)

TicWatch Pro 5 sú praktické jediné Wear OS hodinky, ktoré sú v predaji aj na Slovensku a predstavujú zaujímajú alternatívu k hodinkám Samsung Galaxy Watch. Hodinky potešia výdržou, ktorá patrí medzi najlepšie na trhu v segmente Wear OS. Je to dané tým, že vo výbave majú dva displeje, medzi ktorými sa prepínajú. Počas používania Wear OS systému je aktívny AMOLED displej, v režime always-on sa používa FSTN displej, ktorý pripomína tradičné digitálne hodinky.

Recenziu týchto hodiniek aktuálne pripravujem.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte Android telefón s Google službami a chcete naplno využiť funkcie na prepojenie hodiniek s telefónom, resp. hľadáte Wear OS hodinky s najlepšou výdržou
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete najnovšiu verziu systému Wear OS už dnes, resp. vyžadujete lokalizáciu do slovenčiny. Športové funkcie sú horšie v porovnaní s Huawei či Amazfit hodinkami

Dátum uvedenia na trh: máj 2023

Garmin Venu 2 (339 eur)

Garmin Venu 2 sú hodinky značky Garmin so zameraním na používateľov, ktorí chcú kvalitný a jasný AMOLED displej, dlhú výdrž batérie a zároveň pokročilé funkcie na monitorovanie zdravia a cvičenia. Tieto hodinky zároveň predstavujú ideálnu alternatívu k Apple Watch či Wear OS hodinkám – ak pre vás nie sú dôležité inteligentné funkcie a radšej oceníte dlhšiu výdrž batérie.

Garmin už uviedol na trh aj hodinky Garmin Venu 3. Tie však stoja 500 eur. Z hľadiska ceny môžu byť Venu 2 s cenou okolo 300 eur stále atraktívne pre určitý segment používateľov.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete kompaktné a ľahké hodinky s pekným dizajnom, jasným AMOLED displejom a pokročilým a presným monitorovaním zdravia a cvičenia. A aj vtedy, ak chcete hodinkami platiť či počúvať Spotify v offline režime
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak sú pre vás prvoradé pokročilé funkcie na prepojenie hodiniek s telefónom, resp. ak vyžadujete funkcie na pokročilú analýzu tréningov, ktoré ponúkajú niektoré iné Garmin hodinky, avšak vo výbave Venu 2 nie sú

Dátum uvedenia na trh: máj 2021

Pozn. Garmin predstavil aj hodinky Venu 2 Plus, ktoré umožňujú telefonovať a používať virtuálneho asistenta.

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti

Alternatívou sú odolné Garmin Instinct 2. Tie môžu byť vhodnejšie pre ľudí, ktorí preferujú čo najodolnejší dizajn. Do pozornosti dávam aj najnovšie hodinky značky Polar, ktoré prišli na trh v novembri 2022 – Polar Ignite 3.

Ak preferujete dizajn klasických hodiniek s ručičkami, možno vás oslovia nové Withings ScanWatch 2. Tie vynikajú najmä pokročilými zdravotnými funkciami (nielen) v segmente analógových smart hodiniek.

Za zmienku stoja aj Samsung Galaxy Watch6 (Classic), ktorých cena začína od 319 eur. Z hľadiska pomeru cena/výbava však môže byť rozumnejšou voľbou kúpa piatej generácie.

Hodinky nad 400 eur

V cenovej kategórii nad 400 eur sa nachádzajú hodinky, ktoré sú zväčša určené špecifickým používateľom. Hodinky z tejto kategórie si obvykle kupujú používatelia, ktorí sú nároční a vopred vedia, čo chcú.

TIP REDAKCIE: Apple Watch 8 (okolo 450 eur)

Apple Watch 8 sú najnovšie Apple Watch, avšak do pozornosti dávam aj ich predchodcu, ak ho zoženiete v zľave. Dôvod je ten, že Apple Watch 7 aj 8 prinášajú rovnako odolnú konštrukciu a ochranné sklo, jasný always-on režim a rýchle nabíjanie, ktoré sa kvôli každodennému nabíjaniu určite zíde. Z hľadiska športových funkcií som ocenil vysokú presnosť merania GPS a tepu. Apple Watch 8 majú navyše najmä nové senzory na meranie teploty.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte iPhone, vyžadujete pokročilé inteligentné funkcie a zároveň aj presné meranie tepu a GPS a chcete lepší zážitok z používania hodiniek Apple Watch, ako ponúka model SE 2. generácie
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vás nebaví nabíjanie hodiniek každý deň alebo ak máte Android telefón

Dátum uvedenia na trh: október 2022

Garmin Forerunner 265 (od 489 eur)

Garmin Forerunner 265 sú výborné bežecké, resp. športové hodinky s AMOLED displejom. Dostupné sú v dvoch veľkostiach a ide o výbornú voľbu pre každého, kto chce Garmin hodinky na športovanie, avšak preferuje AMOLED displej a nevyhovujú mu obmedzenia tréningových funkcií v prípade hodiniek Garmin Venu.

Forerunner 265 sú lepšie vybavené hodinky ako Forerunner 255, nakoľko ponúkajú aj funkciu Pripravenosť na tréning a Klávesové skratky. Okrem toho majú spomenutý jasný AMOLED displej, ktorý bude pre niekoho hlavným lákadlom.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete Garmin hodinky na behanie alebo športovanie a vyžadujete AMOLED displej, resp. ak chcete najlacnejšie Garmin hodinky s AMOLED displejom a prakticky všetkými tréningovými funkciami (s výnimkou funkcie Real-Time Stamina)
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vyžadujete od hodiniek aj offline mapy (v takom prípade si treba priplatiť za Forerunner 965)

Dátum uvedenia na trh: marec 2023

Garmin Venu 3 (499 eur)

Garmin Venu 3 sú nástupca úspešných a obľúbených Venu 2. Dostupné sú v dvoch veľkostiach a majú až 1,4-palcový AMOLED displej. V porovnaní s predchádzajúcou generáciou zaujmú najmä novými funkciami, ako je Bluetooth telefonovanie (to bolo pôvodne dostupné iba vo verzii Venu 2 Plus), zaznamenávanie zdriemnutí a spánkový koučing, ktorý vám dáva rady, ako lepšie spať.

Hodinky dostali do výbavy aj funkcie Ranné hlásenie a Stav HRV, takže merajú variabilitu srdcového tepu počas noci. Novinkou je lepšia analýza cvičení a zobrazovanie obrázkov a fotografií v notifikáciách, ktoré sa zrkadlia z pripojeného telefónu.

Garmin Venu 3 ponúkajú aj najnovší senzor tepu Garmin Elevate 5. generácie, s ktorým prišli na trh hodinky  Garmin Fénix 7 Pro a Epix Pro (Gen 2) a jednopásmový GPS multi-GNSS čip. Výdrž batérie dosahuje až 14 dní.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete najnovšie lifestylové Garmin hodinky s pekným dizajnom pre zdravý životný štýl a vyžadujete funkciu Bluetooth telefonovania
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vyžadujete od hodiniek offline mapy (v takom prípade si treba priplatiť za Forerunner 965) alebo chcete pokročilé športové a tréningové funkcie (Forerunner 265 alebo 965)

Dátum uvedenia na trh: september 2023

TIP REDAKCIE: Garmin Fénix 7 Pro / Epix Pro (Gen 2) (od 849 eur / 949 eur)

Garmin Fénix 7 Pro a Epix Pro (Gen 2) sú najnovšie outdoorové hodinky od Garminu, ktoré prišli na trh na konci mája 2023. V porovnaní so základnými modelmi prinášajú najmä nový a presnejší optický senzor tepu a zabudované LED svetlo vo všetkých veľkostiach. V prípade Epix Pro (Gen 2) je novinkou, že sú dostupné vo všetkých troch veľkostiach.

Z praktického hľadiska, ak cvičíte s hrudným pásom, resp. nevyžadujete najnovší senzor tepu v zápästí, môže byť cenovo výhodnejšou voľbou kúpa základných modelov, ktoré medzičasom zlacneli a sú teraz o cca 200 eur lacnejšie. Pokiaľ však chcete to najnovšie a najlepšie od Garminu, Fénix 7 Pro a Epix Pro (Gen 2) je tá správna voľba.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete najnovšie a najlepšie Garmin hodinky na trhu
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vám prekážajú hrubšie, resp. ťažšie hodinky, resp. ak máte obmedzený rozpočet (vtedy môžu byť rozumnejšou voľbou základné modely)

Dátum uvedenia na trh: máj 2023

TIP REDAKCIE: Garmin Forerunner 955 / Forerunner 965 / Fénix 7 / Epix 2 (od 469 eur / 649 eur / od 599 eur / od 739 eur)

Garmin Fénix 7 sú prémiové outdoorové hodinky, ktoré vynikajú kvalitou spracovania, pokročilými funkciami na športovanie a takisto špičkovou analýzou vašej aktivity a pokročilými zdravotnými funkciami. Potešia aj mapovými podkladmi, ktoré máte uložené priamo v hodinkách, podporou solárneho nabíjania a výbornou výdržou. Hodinky sú dostupné vo verzii s transflexným displejom v troch veľkostiach (Fénix 7, 7S a 7X), resp. s AMOLED displejom (Epix 2) v jednej veľkosti a bez podpory solárneho nabíjania.

Alternatívou k týmto hodinkám sú Forerunner 955 a Forerunner 965. Tie sú z hľadiska funkcionality prakticky identické ako Fénix 7 a Epix 2. Odlišujú sa dizajnom – sú ľahšie, avšak plastové a neponúkajú tak pokročilú odolnosť ako Fénix / Epix. Na druhej strane sú cenovo dostupnejšie a dvojpásmové GPS majú aj v základnej verzii – Fénix 7 a Epix 2 majú dvojpásmové GPS iba v zafírovej verzii. Forerunner 955 majú 1,3-palcový transflexný displej, Forerunner 965 majú 1,4-palcový AMOLED displej.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete prémiové Garmin hodinky so všetkými funkciami v rámci ekosystému Garmin hodiniek a mapovými podkladmi priamo v hodinkách. K dispozícii sú v odolnej outdoorovej verzii (Fénix 7 a Epix 2) a rovnako aj športovej ľahšej verzii (Forerunner 955)
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vám prekážajú hrubšie, resp. ťažšie hodinky (Fénix 7 a Epix 2)

Dátum uvedenia na trh: január 2022 (Fénix 7 a Epix 2), jún 2022 (Forerunner 955), marec 2023 (Forerunner 965)

TIP REDAKCIE: Apple Watch Ultra (999 eur)

Apple Watch Ultra sú presne také hodinky, aké by ste očakávali – sú to väčšie, odolnejšie, drahšie a luxusnejšie Apple Watch s najlepšou možnou výdržou batérie. Pokiaľ vám nevyhovuje dizajn základného modelu, resp. chcete veľké Apple Watch, model Ultra je výborná voľba. Len teda, priplatíte si za ne.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete tie najlepšie, najväčšie, najodolnejšie Apple Watch na trhu, resp. Apple Watch, ktoré netreba nabíjať každý deň
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vás nebaví nabíjanie hodiniek každý 2-3 deň, resp. nevyužijete úplný potenciál inteligentných funkcií, ktoré Apple Watch ponúkajú

Dátum uvedenia na trh: september 2022

COROS Vertix 2 (659 eur)

COROS Vertix 2 je priama konkurencia pre hodinky radu Garmin Fénix – konkrétne pre najväčšie modely s označením X. Ide o outdoorové hodinky s dôrazom na špičkovú výdrž batérie a zvýšenú odolnosť. Vo výbave nechýba dvojpásmové GPS a komplexná výbava športových a zdravotných funkcií.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete veľké prémiové outdoorové hodinky so špičkovou výbavou a modely Garmin Fénix vám z ľubovoľného dôvodu nevyhovujú
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vám prekážajú veľké, hrubé a ťažké hodinky

Dátum uvedenia na trh: august 2021

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti

Pokiaľ vás zaujali hodinky COROS, avšak model Vertix 2 vám z ľubovoľného dôvodu nevyhovuje, môžete si vybrať aj z dvojice nových hodiniek APEX 2 a APEX 2 Pro, ktoré boli predstavené v novembri 2022. Alternatívou sú tiež Garmin Instinct Crossover, ktoré som definoval ako konečne poriadne outdoorové inteligentné hodinky s ručičkami.

Za zmienku stoja Huawei Watch Ultimate, pokiaľ je pre vás prvoradá odolnosť konkuštrukcie, resp. Huawei Watch 4 Pro, ak hľadáte hodinky s eSIM funkcionalitou. Withings ScanWatch Horizon kombinujú luxusný dizajn klasických ručičkových hodiniek so základnými inteligentnými a zdravotnými funkciami. Nechýba ani meranie EKG. A skutočným fajnšmekrom s dostatočne veľkým rozpočtom by som odporučil Garmin MARQ 2. generácie.

Prémiovými športovými hodinkami, ktoré konkurujú značkám ako Garmin či COROS, sú nové Suunto 9 Peak Pro.

Doplňujúce informácie

Zoznam hodiniek, ktoré odporúčam, zostavujem primárne na základe mojich skúseností z ich testovania. V určitých prípadoch dávam do pozornosti aj niektoré hodinky, ktoré som priamo netestoval, avšak vzhľadom na moje skúsenosti s danou značkou, alebo na ich hodnotenie zahraničnými médiami, by som ich zobral do užšieho výberu. Takisto uvádzam dátum vydania jednotlivých hodiniek, aby ste si vedeli spraviť prehľad o tom, aké sú nové/staré a ich približnú cenu k dátumu poslednej aktualizácie článku.

Pre úplnosť uvádzam zoznam značiek inteligentných hodiniek, ktoré dlhodobo sledujem, a moje skúsenosti s nimi:

Všetky moje recenzie si môžete prečítať TU. Všetky moje videorecenzie nájdete TU.

Pokiaľ v zozname nenájdete inteligentné hodinky, ktoré vás zaujali, nemusí to automaticky znamenať, že sú horšie ako moje odporúčania. Pokiaľ by ste mali v tomto smere akékoľvek otázky, napíšte mi email na roman@fitit.sk.

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit