Tieto inteligentné hodinky si zaslúžia pozornosť.

Testovaniu inteligentných hodiniek sa venujem od roku 2015, od roku 2019 s nimi aktívne športujem. Rukami mi prešli desiatky zariadení a na základe mojich skúseností som pripravil tento zoznam hodiniek, ktorých kúpu by som sám zvažoval v závislosti od výšky rozpočtu. Zoznam pravidelne aktualizujem a to v 3 až 6-mesačných intervaloch. Dátum poslednej aktualizácie si môžete skontrolovať v nadpise článku.

V rámci zoznamu dávam do pozornosti aj niektoré hodinky, ktoré som priamo netestoval, avšak vzhľadom na moje skúsenosti s danou značkou, alebo na ich hodnotenie zahraničnými médiami, by som ich zobral do užšieho výberu. Takisto uvádzam dátum vydania jednotlivých hodiniek, aby ste si vedeli spraviť prehľad o tom, aké sú nové/staré a ich približnú cenu k dátumu poslednej aktualizácie článku.

Pre úplnosť uvádzam zoznam značiek inteligentných hodiniek, ktoré dlhodobo sledujem, a moje skúsenosti s nimi:

Pokiaľ v zozname nenájdete inteligentné hodinky, ktoré vás zaujali, nemusí to automaticky znamenať, že sú horšie ako moje odporúčania. Niekedy môže byť dôvod ten, že som ich netestoval. Pokiaľ by ste mali v tomto smere akékoľvek otázky, napíšte mi to do komentárov pod článkom.

Hodinky sú rozdelené do niekoľkých cenových kategórií:

Hodinky do 100 eur

Ak máte rozpočet na úrovni 50 eur, kúpte si radšej fitness náramky, ako je napríklad Xiaomi Smart Band 7 alebo Huawei Band 7. Tie ponúkajú pokročilejšie fitness funkcie ako inteligentné hodinky za rovnakú cenu. A v prípade náramku Xiaomi Smart Band 6 NFC už v cene na úrovni 50 eur získate aj podporu bezkontaktných platieb.

V kategórii do 100 eur sa už dá nájsť niekoľko zaujímavých kúskov. Zväčša ide o hodinky, ktoré nie sú novinkami na trhu, avšak ponúkajú dobrú výbavu z hľadiska dizajnu, konštrukcie a funkcií. V tejto cene by som si vyberal najmä z ponuky značiek Amazfit, Xiaomi, resp. zo starších modelov hodiniek Huawei a Honor.

Pokiaľ je to však možné, odporučil by som navýšiť rozpočet aspoň na 150 eur. V tejto cenovej kategórii už kúpite modely, ktoré majú novšie a presnejšie senzory a často aj viac funkcií.

Amazfit GTS 4 Mini (od 87 eur)

Amazfit GTS 4 Mini sú ľahké, kompaktné a slušne vybavené hodinky za 100 eur. Ponúkajú pekný hranatý dizajn, dobrú konštrukciu, AMOLED displej, GPS senzor, výdrž až 15 dní a kompatibilitu s Androidom a iOS. Alternatívou sú staršie hodinky takisto od Amazfitu, prípadne od Huawei či Xiaomi.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte rozpočet stanovený na 100 eur a chcete kompaktné hodinky s dobrou presnosťou merania GPS a tepu, slušnou výdržou batérie a dostatočne dobrým monitorovaním cvičenia
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete okrúhle alebo rozmerovo väčšie hodinky, resp. hodinky s pokročilejšími funkciami

Dátum uvedenia na trh: september 2022

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti

Hodinky Amazfit, Huawei alebo Xiaomi (aj staršie generácie), ktoré nájdete v tejto cene a vyhovujú vám dizajnom. Určitej skupine používateľov môže vyhovovať fitness náramok Xiaomi Smart Band 7 Pro.

Hodinky do 200 eur

Kategória do 200 eur je najbohatšia, obsahuje viacero zaujímavých ašpirantov. V tejto cenovej kategórii nájdete už aj hodinky so systémom Wear OS – Samsung Galaxy Watch4.

Hodinky sa odlišujú dizajnom, čiastočne aj funkciami a použitými technológiami. V tejto cene sa začínajú objavovať aj špecifické funkcie, ako je úložisko na hudbu či bezkontaktné platby alebo špecializované zameranie na bežcov, resp. športovcov všeobecne.

Samsung Galaxy Watch4 (od 143 eur)

Galaxy Watch4 sú najlepšie Wear OS hodinky za rok 2021 a výborne sú použiteľné aj v roku 2022. Majú totiž totožný procesor, RAM a úložisko ako Galaxy Watch5. V praxi to znamená, že naplno využívajú potenciál Android telefónov a ponúkajú zážitok, ktorý sa približuje prepojeniu iPhone + Apple Watch.

Hodinky od Samsungu okrem toho ponúkajú aj pokročilé funkcie na monitorovanie zdravia. Unikátom je meranie tlaku či analýza BMI. V základnej verzii ich kúpite už za cenu okolo 160 eur, čo je skvelá ponuka aj koncom roka 2022. V cene na úrovni 200 eur už možnože natrafíte aj na Classic verziu – treba vystihnúť správnu akciu.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte Android telefón s Google službami a chcete naplno využiť funkcie na prepojenie hodiniek s telefónom, resp. si chcete hodinkami merať tlak či EKG
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vás bude iritovať každodenné nabíjanie hodiniek, resp. vyžadujete pokročilé športové funkcie a presnejšie GPS

Dátum uvedenia na trh: leto 2021

TIP REDAKCIE: Huawei Watch GT 3 alebo Watch GT Runner (od 199 eur)

Huawei Watch GT 3 sú najkrajšie inteligentné hodinky v cene do 200 eur, resp. nad 200 eur v prípade ich prémiových verzií s kovovým remienkom. Tieto hodinky ponúkajú kombináciu prémiového dizajnu, základných inteligentných funkcií a pokročilých zdravotných funkcií.

Hodinky tiež potešia špičkovou presnosťou merania tepu. Pridanou hodnotou je pokročilá analýza tréningov a bežecké funkcie, ako je tréningový plán na behy o vzdialenosti 5 km až maratón. K dispozícii sú aj v špeciálnej bežeckej verzii s názvom Watch GT Runner – v rámci zľavovej akcie zoženiete za cenu okolo 200 eur aj tento model.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak hľadáte najkrajšie inteligentné hodinky na trhu do 200 eur s tradičným a prémiovým dizajnom, vyžadujete dlhú výdrž batérie a s hodinkami športujete, resp. vyžadujete presné meranie tepu alebo pokročilé bežecké funkcie a chcete hodinky s AMOLED displejom
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak sa vám nechce manuálne sťahovať aplikáciu Huawei Health z oficiálneho webu, pretože verzia v Google Play je zastaralá, resp. ak vyžadujete pokročilé inteligentné funkcie a bude vám vadiť, že sa v notifikáciách namiesto smajlíkov zobrazí znak *

Dátum uvedenia na trh: december 2021

TIP REDAKCIE: Amazfit T-Rex 2 (185 eur)

T-Rex 2 sú odolné hodinky značky Amazfit a pravdepodobne najlepšie odolné hodinky na trhu v cene do 200 eur. Ponúkajú výborný AMOLED displej a atraktívny pomer cena/výbava. Hodinky spĺňajú 15 vojenských štandardov, majú odolnosťou voči vode na úrovni 10 ATM a prežijú extrémne teploty. Výhodou je výborná výdrž na jedno nabitie.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak hľadáte hodinky s nadštandardnou odolnosťou a AMOLED displejom za čo najlepšiu cenu. Plusové body dávam za presné dvojpásmové meranie GPS
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete s hodinkami platiť alebo telefonovať, resp. vyžadujete pokročilé bežecké funkcie, ako je bežecký tréningový plán

Dátum uvedenia na trh: júl 2022

Amazfit GTR 4 a GTS 4 (od 179 eur)

GTR 4 a GTS 4 sú najnovšie hodinky od tohto výrobcu. Jednotlivé modely sa odlišujú dizajnom – GTR 4 má okrúhly dizajn, GTS 4 sú hranaté hodinky. V oboch prípadoch však ide o hodinky s atraktívnym pomerom cena/dizajn/výbava. Ponúkajú o niečo zdokonalený senzor tepu ako T-Rex 2 a dobrú presnosť dvojpásmového merania GPS (rovnako ako T-Rex 2). GTR 4 a GTS 4 síce nemajú vojenskú odolnosť, avšak vyzerajú na pohľad elegantnejšie a ponúkajú funkcie ako Bluetooth telefonovanie či úložisko na hudbu

 • Tieto hodinky si kúpte, ak hľadáte hodinky s pekným dizajnom a presným dvojpásmovým meraním GPS
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete s hodinkami platiť, resp. vyžadujete pokročilé bežecké funkcie, ako je bežecký tréningový plán

Dátum uvedenia na trh: september 2022

Garmin Forerunner 55 (159 eur)

Garmin Forerunner 55 sú inteligentné hodinky, ktoré sú zamerané primárne na bežcov. Zodpovedá tomu kompaktný a ľahký dizajn hodiniek a rovnako aj transflexný displej, ktorý ponúka skvelú čitateľnosť na priamom slnku. Tieto hodinky ma počas testovania potešili presným meraním tepu a GPS a takisto aj pokročilými bežeckými funkciami.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak hľadáte hodinky, ktoré budú slúžiť ako spoľahlivý spoločník pri behaní a športovaní
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete pekný AMOLED displej a športové funkcie sú pre vás druhoradé, resp. ak hľadáte Garmin hodinky, s ktorými sa dá aj platiť a umožňujú počúvať hudbu

Dátum uvedenia na trh: jún/júl 2021

TicWatch Pro 3 Ultra GPS (od 199 eur)

TicWatch Pro 3 Ultra GPS sú Wear OS hodinky s výdržou, ktorá patrí medzi najlepšie na trhu v segmente Wear OS. Je to dané tým, že vo výbave majú dva displeje, medzi ktorými sa prepínajú. Počas používania Wear OS systému je aktívny AMOLED displej, v režime always-on sa používa FSTN displej, ktorý pripomína tradičné digitálne hodinky.

Výsledkom je výdrž až 3 dni na jedno nabitie. TicWatch Pro 3 Ultra GPS predstavujú pravdepodobne najlepšiu alternatívu k hodinkám Samsung Galaxy Watch4/5. Škoda len, že využívajú staršiu verziu systému Wear OS, pričom aktualizácia na Wear OS 3 by mala prísť v treťom kvartáli 2023.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte Android telefón s Google službami a chcete naplno využiť funkcie na prepojenie hodiniek s telefónom, resp. hľadáte Wear OS hodinky s najlepšou výdržou
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete najnovšiu verziu systému Wear OS už dnes, resp. vyžadujete lokalizáciu do slovenčiny. Športové funkcie sú horšie v porovnaní s Huawei či Amazfit hodinkami

Dátum uvedenia na trh: november/december 2021

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti

Športovcom odporúčam COROS Pace 2. Netestoval som ich, ale majú výbornú povesť medzi športovými nadšencami. Plusom je hmotnosť iba 29 gramov a sú výbornou voľbou pre bežcov či iných športovcov, ktorí hľadajú alternatívu ku Garmin Forerunner 55. Ďalšou alternatívou v segmente bežeckých hodiniek sú Polar Pacer.

Do 200 eur kúpite aj hodinky Huawei Watch GT 3 SE, avšak odporúčam najskôr skontrolovať cenu modelov Watch GT 3, resp. Watch GT Runner. Pokiaľ je cena totožná, resp. rozdiel iba na úrovni 20 eur, tak kúpa štandardných Watch GT 3 alebo Watch GT Runner je lepšia voľba.

Huawei Watch Fit 2 môže byť atraktívna voľba pre ľudí, ktorí hľadajú niečo medzi inteligentnými hodinkami a fitness náramkom. Xiaomi Watch S1, resp. Watch S1 Active lákajú najmä bezkontaktnými platbami cez Xiaomi Pay, avšak z hľadiska športových funkcií nie sú na úrovni hodiniek, ktoré som vybral v tejto cenovej kategórii. Dobrou voľbou je tiež Amazfit GTR 3 Pro.

Pokiaľ vyžadujete hodinky/náramok značky Fitbit, dobrou voľbou je Fitbit Charge 5 prípadne Fitbit Versa 3. Objektívne treba povedať, že Fitbit zariadenia majú dobré zdravotné funkcie a excelujú v monitorovaní spánku (minimálne v mojom prípade to tak bolo), avšak ich športové funkcie sú pomerne zjednodušené a meranie GPS zaostáva za hodinkami od Garminu, Amazfit či Huawei.

Hodinky do 300 eur

V cene do 300 eur nájdete ďalšie inteligentné hodinky a konečne aj nejaké Apple Watch – na mysli mám Apple Watch SE (2. generácie). Táto kategória bola pôvodne bohatšia, avšak viacero hodiniek sa vďaka postupnému zlacneniu presunulo do kategórie do 200 eur.

Apple Watch SE 2. generácie (od 279 eur)

Pokiaľ používate iPhone a nechcete iné hodinky ako Apple Watch, model Watch SE predstavuje cenovo najdostupnejšie riešenie. Tieto hodinky poskytujú pokročilé prepojenie s telefónom, bezkonkurenčnú podporu aplikácií tretích strán a inteligentné funkcie. Treba však počítať s obmedzenou výdržou batérie, ktorá sa v závislosti od vášho používania bude pohybovať na úrovni 1 až 1,5 dňa. Pokiaľ vás zaujali Apple Watch SE, uistite sa, že si kúpite ich 2. generáciu, ktorá je v predaji od jesene 2022.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete Apple Watch a Apple Watch 7 či 8 sú mimo vášho rozpočtu
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vás bude iritovať každodenné nabíjanie hodiniek, resp. vyžadujete pokročilé funkcie drahších Apple Watch, ako je Always-on displej či meranie EKG

Dátum uvedenia na trh: jeseň 2022

Garmin Venu SQ 2 (od 248 eur)

Venu SQ 2 sú najlacnejšie Garmin hodinky s AMOLED displejom a najnovším senzorom tepu Garmin Elevate 4. generácie, ktorý prináša zdravotné extra funkcie a vyššiu presnosť. Zároveň ide o štartovací model, ktorý odporúčam zvážiť, ak si chcete kúpiť Garmin hodinky s pekným dizajnom. Pokiaľ preferujete okrúhly dizajn, skontrolujte aktuálnu cenu hodiniek Venu 2, avšak do Vivoactive 4 či Venu 1 by som osobne už nešiel kvôli starším technológiám v porovnaní s Venu 2 a Venu SQ 2.

Venu SQ 2 sú dostupné v základnej verzii a takisto aj vo verzii Venu SQ 2 Music s úložiskom na hudbu.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete najlacnejšie Garmin hodinky s AMOLED displejom a najnovšími zdravotnými funkciami
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete okrúhly dizajn alebo pokročilé športové funkcie, ktoré má Garmin v portfóliu, avšak v hodinkách Venu ich neponúka

Dátum uvedenia na trh: október 2022

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti

Nové Fitbit Sense 2 a Versa 4 kúpite za 295, resp. 245 eur, avšak z ich testovania mám zmiešané dojmy, nakoľko priniesli minimum zlepšení a odstránili niekoľko obľúbených funkcií predchádzajúcich generácií. Osobne by som teda zvážil aj Sense 1, resp. Versa 3, ak natrafíte na dobrú cenu (okolo 220 eur v prípade Sense 1, resp. okolo 170 eur pre Versa 3).

Pokiaľ vyžadujete od hodiniek najmä pokročilé športové funkcie, odporúčam skontrolovať ponuku značiek Garmin, Coros, Suunto, či nenájdete v zľave niektorý zo starších modelov. Alternatívou v segmente bežeckých hodiniek sú Polar Pacer Pro.

Hodinky do 400 eur

V kategórii do 400 eur sa prevažne nachádzajú väčšie a pokročilejšie modely hodiniek, o ktorých som už písal. Prípadne v tejto cene nájdete zlacnené modely predchádzajúcich generácií, či úzko špecializované hodinky pre športovcov.

TIP REDAKCIE: Garmin Forerunner 255 (od 319 eur)

Garmin Forerunner 255 priamo konkurujú modelu Venu 2 a záleží najmä na vašich potrebách, ktoré hodinky z tejto dvojice si vyberiete. Venu 2 majú pekný dizajn a nádherný AMOLED displej + kompletnú sadu zdravotných funkcií od Garminu. Z hľadiska športových funkcií a pokročilej analýzy tréningového procesu však Venu 2 zaostávajú.

Forerunner 255 lákajú ľahkým a kompaktným spracovaním a neustále zapnutým transflexným displejom, s ktorým sa vonku pohodlnejšie cvičí, ak si chcete pravidelne kontrolovať informácie na displeji. Ich silnou stránkou je špičková výbava z hľadiska zdravotných, športových aj tréningových Garmin funkcií. Vo výbave je tiež dvojpásmové GPS.

Forerunner 255 vedia analyzovať tréning, dávať denné odporúčania na bežecké a cyklistické cvičenia a zároveň vás navigovať vďaka možnosti importovať si trasy do hodiniek. Preto si treba zvážiť, čo potrebujete. V oboch prípadoch ide o skvelé hodinky.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete ľahké a kompaktné hodinky na športovanie a to bez ohľadu na to, či je beh váš primárny šport alebo nie. Forerunner 255 sú podľa mňa aktuálne najlepšie Garmin hodinky z hľadiska pomeru cena/výbava Garmin funkcií a zároveň sú to najlacnejšie Garmin hodinky s dvojpásmovým GPS
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak chcete dotykový alebo AMOLED displej, resp. hodinky nechcete na športovanie

Dátum uvedenia na trh: jún 2022

TIP REDAKCIE: Apple Watch 7 (okolo 400 eur)

Apple Watch 7 prišli na trh v roku 2021, avšak pokiaľ ich zoženiete za dobrú cenu, sú výhodnejšou kúpou ako tohtoročné Apple Watch 8. Apple Watch 7 aj 8 prinášajú rovnako odolnú konštrukciu a ochranné sklo, jasný always-on režim a rýchle nabíjanie, ktoré sa kvôli každodennému nabíjaniu určite zíde. Z hľadiska športových funkcií som ocenil vysokú presnosť merania GPS a tepu. Apple Watch 8 majú navyše najmä nové senzory na meranie teploty.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak máte iPhone, vyžadujete pokročilé inteligentné funkcie a zároveň aj presné meranie tepu a GPS a chcete lepší zážitok z používania hodiniek Apple Watch, ako ponúka model SE 2. generácie
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vás nebaví nabíjanie hodiniek každý deň, resp. chcete senzory na meranie teploty (ak chcete tieto senzory, kúpte si Apple Watch 8)

Dátum uvedenia na trh: október 2021

Samsung Galaxy Watch5 Pro (od 369 eur)

Samsung Galaxy Watch5 Pro prinášajú nový dizajn, dlhšiu výdrž (teoreticky až 4 dni) a nové funkcie do segmentu hodiniek Galaxy Watch. A zároveň sú to prakticky jediné tohtoročné Samsung hodinky, o ktorých kúpe má zmysel uvažovať, nakoľko rozdiel medzi základnými modelmi Galaxy Watch5 a Watch4 je minimálny.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete Samsung hodinky, resp. Wear OS hodinky s výdržou teoreticky až 4 dni, outdoorovými funkciami a rýchlym nabíjaním, ktoré je aj z praktického hľadiska prínosom
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak používate Samsung Galaxy Watch4 (Classic) a vyslovene netúžite po dizajne modelu Watch5 Pro, resp. ak sú pre vás prvoradé športové funkcie a presnosť GPS

Dátum uvedenia na trh: august 2022

Garmin Venu 2 (339 eur)

Garmin Venu 2 sú hodinky značky Garmin so zameraním na používateľov, ktorí chcú kvalitný a jasný AMOLED displej, dlhú výdrž batérie a zároveň pokročilé funkcie na monitorovanie zdravia a cvičenia. Tieto hodinky zároveň predstavujú ideálnu alternatívu k Apple Watch či Wear OS hodinkám – ak pre vás nie sú dôležité inteligentné funkcie a radšej oceníte dlhšiu výdrž batérie. Garmin Venu 2 som si kúpil aj ja a som s nimi spokojný aj po roku.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete kompaktné a ľahké hodinky s pekným dizajnom, jasným AMOLED displejom a pokročilým a presným monitorovaním zdravia a cvičenia. A aj vtedy, ak chcete hodinkami platiť či počúvať Spotify v offline režime
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak sú pre vás prvoradé pokročilé funkcie na prepojenie hodiniek s telefónom, resp. ak vyžadujete funkcie na pokročilú analýzu tréningov, ktoré ponúkajú niektoré iné Garmin hodinky, avšak vo výbave Venu 2 nie sú

Dátum uvedenia na trh: máj 2021

Pozn. Garmin predstavil aj hodinky Venu 2 Plus, ktoré umožňujú telefonovať a používať virtuálneho asistenta.

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti

Alternatívou k spomenutej dvojici Garmin hodiniek sú odolné Garmin Instinct 2. Tie môžu byť vhodnejšie pre ľudí, ktorí preferujú čo najodolnejší dizajn. Do pozornosti dávam aj najnovšie hodinky značky Polar, ktoré prišli na trh v novembri 2022 – Polar Ignite 3.

V cene do 400 eur môžete kúpiť aj nové Xiaomi Watch S1 Pro, ktoré prišli na trh vo februári 2023 za cenu 329 eur.

Hodinky nad 400 eur

V cenovej kategórii nad 400 eur sa nachádzajú hodinky, ktoré sú zväčša určené špecifickým používateľom. Hodinky z tejto kategórie si obvykle kupujú používatelia, ktorí sú nároční a vopred vedia, čo chcú.

Garmin Forerunner 265 (499 eur)

Garmin Forerunner 265 sú výborné bežecké, resp. športové hodinky s AMOLED displejom. Dostupné sú v dvoch veľkostiach a ide o výbornú voľbu pre každého, kto chce Garmin hodinky na športovanie, avšak preferuje AMOLED displej a nevyhovujú mu obmedzenia tréningových funkcií v prípade hodiniek Garmin Venu.

Forerunner 265 sú lepšie vybavené hodinky ako Forerunner 255, nakoľko ponúkajú aj funkciu Pripravenosť na tréning a Klávesové skratky. Okrem toho majú spomenutý jasný AMOLED displej, ktorý bude pre niekoho hlavným lákadlom.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete Garmin hodinky na behanie alebo športovanie a vyžadujete AMOLED displej, resp. ak chcete najlacnejšie Garmin hodinky s AMOLED displejom a prakticky všetkými tréningovými funkciami (s výnimkou funkcie Real-Time Stamina)
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vyžadujete od hodiniek aj offline mapy (v takom prípade si treba priplatiť za Forerunner 965)

Dátum uvedenia na trh: marec 2023

TIP REDAKCIE: Garmin Forerunner 955 / Forerunner 965 / Fénix 7 / Epix 2 (od 549 eur / 649 eur / od 699 eur / od 899 eur)

Garmin Fénix 7 je vlajková loď značky Garmin. Zároveň sú to prémiové outdoorové hodinky, ktoré vynikajú kvalitou spracovania, pokročilými funkciami na športovanie a takisto špičkovou analýzou vašej aktivity a pokročilými zdravotnými funkciami. Potešia aj mapovými podkladmi, ktoré máte uložené priamo v hodinkách, podporou solárneho nabíjania a výbornou výdržou. Hodinky sú dostupné vo verzii s transflexným displejom v troch veľkostiach (Fénix 7, 7S a 7X), resp. s AMOLED displejom (Epix 2) v jednej veľkosti a bez podpory solárneho nabíjania.

Alternatívou k týmto hodinkám sú Forerunner 955 a Forerunner 965. Tie sú z hľadiska funkcionality prakticky identické ako Fénix 7 a Epix 2. Odlišujú sa dizajnom – sú ľahšie, avšak plastové a neponúkajú tak pokročilú odolnosť ako Fénix / Epix. Na druhej strane sú cenovo dostupnejšie a dvojpásmové GPS majú aj v základnej verzii – Fénix 7 a Epix 2 majú dvojpásmové GPS iba v zafírovej verzii. Forerunner 955 majú 1,3-palcový transflexný displej, Forerunner 965 majú 1,4-palcový AMOLED displej.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete prémiové Garmin hodinky so všetkými funkciami v rámci ekosystému Garmin hodiniek a mapovými podkladmi priamo v hodinkách. K dispozícii sú v odolnej outdoorovej verzii (Fénix 7 a Epix 2) a rovnako aj športovej ľahšej verzii (Forerunner 955)
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vám prekážajú hrubšie, resp. ťažšie hodinky (Fénix 7 a Epix 2)

Dátum uvedenia na trh: január 2022 (Fénix 7 a Epix 2), jún 2022 (Forerunner 955), marec 2023 (Forerunner 965)

TIP REDAKCIE: Apple Watch Ultra (999 eur)

Apple Watch Ultra sú presne také hodinky, aké by ste očakávali – sú to väčšie, odolnejšie, drahšie a luxusnejšie Apple Watch s najlepšou možnou výdržou batérie. Pokiaľ vám nevyhovuje dizajn základného modelu, resp. chcete veľké Apple Watch, model Ultra je výborná voľba. Len teda, priplatíte si za ne.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete tie najlepšie, najväčšie, najodolnejšie Apple Watch na trhu, resp. Apple Watch, ktoré netreba nabíjať každý deň
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vás nebaví nabíjanie hodiniek každý 2-3 deň, resp. nevyužijete úplný potenciál inteligentných funkcií, ktoré Apple Watch ponúkajú

Dátum uvedenia na trh: september 2022

TIP REDAKCIE: COROS Vertix 2 (699 eur)

COROS Vertix 2 je priama konkurencia pre hodinky radu Garmin Fénix – konkrétne pre najväčšie modely s označením X. Ide o outdoorové hodinky s dôrazom na špičkovú výdrž batérie a zvýšenú odolnosť. Vo výbave nechýba dvojpásmové GPS a komplexná výbava športových a zdravotných funkcií.

 • Tieto hodinky si kúpte, ak chcete veľké prémiové outdoorové hodinky so špičkovou výbavou a modely Garmin Fénix vám z ľubovoľného dôvodu nevyhovujú
 • Tieto hodinky si nekúpte, ak vám prekážajú veľké, hrubé a ťažké hodinky

Dátum uvedenia na trh: august 2021

Alternatívy, ktoré dávam do pozornosti

Pokiaľ vás zaujali hodinky COROS, avšak model Vertix 2 vám z ľubovoľného dôvodu nevyhovuje, môžete si vybrať aj z dvojice nových hodiniek APEX 2 a APEX 2 Pro, ktoré boli predstavené v novembri 2022. Alternatívou sú tiež Garmin Instinct Crossover, ktoré som definoval ako konečne poriadne outdoorové inteligentné hodinky s ručičkami.

Za zmienku stoja aj nové Huawei Watch Ultimate, pokiaľ je pre vás prvoradá odolnosť konkuštrukcie. Withings ScanWatch Horizon kombinujú luxusný dizajn klasických ručičkových hodiniek so základnými inteligentnými a zdravotnými funkciami. Nechýba ani meranie EKG. A skutočným fajnšmekrom s dostatočne veľkým rozpočtom by som odporučil Garmin MARQ 2. generácie.

Prémiovými športovými hodinkami, ktoré konkurujú značkám ako Garmin či COROS, sú nové Suunto 9 Peak Pro.

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit