Výrobca odstránil Wi-Fi konektivitu.

Amazfit oficiálne predstavil nové verzie svojich inteligentných hodiniek GTS 2 a GTR 2. Tie boli oznámené koncom septembra pre Čínu a v priebehu novembra sa dostali aj na európsky trh. Na novinku upozornil portál gsmarena.

Nové verzie majú označenie GTS 2e a GTR 2e a ponúkajú dlhšiu výdrž batérie a o 20% nižšiu cenu v porovnaní s pôvodnými modelmi. Dôvod je ten, že výrobca odstránil Wi-Fi pripojenie z ich výbavy. Hodinky tak ponúkajú iba Bluetooth prepojenie s telefónom, čo je podľa našich skúseností postačujúce riešenie.

GTS 2e majú obdĺžnikový displej, 246 mAh batériu a hmotnosť 25 gramov – rovnako ako pôvodný model. Vďaka absencii Wi-Fi čipu sa však výdrž batérie zvýšila na 14 dní, resp. 24 dní v šetriacom režime. GTR 2e má okrúhly AMOLED displej a výdrž až 24 dní – štandardný model s Wi-Fi konektivitou ponúka výdrž 14 dní. V prípade šetriaceho režimu je výdrž až 45 dní.

Rozdielom medzi modelmi GTS 2/GTS 2e a GTR 2/GTR 2e je iba chýbajúce Wi-Fi pripojenie. Z hľadiska funkcionality a športových funkcií ostávajú hodinky totožné – bližšie detaily si môžete prečítať v článku o pôvodných modeloch hodiniek, TU.

V redakcii používame hodinky Huawei Watch GT 2, ktoré takisto nemajú Wi-Fi pripojenie. Počas bežného používania nám nechýba, avšak prenášanie skladieb z telefónu do hodiniek je cez Bluetooth pomalé. Jednorazovo sa to však dá vydržať.

Amazfit GTR 2e a GTS 2e sa budú v Číne predávať za približne 100 eur, v prepočte. Európske ceny a dostupnosť neboli oznámené.

Amazfit GTR 2e

Amazfit GTR 2e. Zdroj: Amazfit

Zdroj: gsmarena

Prečítajte si aj:

Inteligentné hodinky Amazfit GTR 2 a GTS 2 prichádzajú do Európy: Poznáme detaily

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit