Najnovšie inteligentné hodinky od Huami (čoskoro Zepp) sa dostávajú do globálneho predaja.

Amazfit T-Rex Pro sú vylepšenou verziou pôvodného modelu T-Rex. Aj keď ide o dobre vybavené hodinky, majú určité obmedzenia. Nové verzia prináša vylepšenú odolnosť proti vode na úrovni 10 ATM (5 ATM u predchodcu) a nový optický snímač BioTracker 2 PPG, ktorý by mal poskytovať presnejšie merania tepu. Zvyšok technických parametrov zostáva takmer bezo zmeny. 

T-Rex Pro majú okrúhly 1,3-palcový Amoled displej s rozlíšením 360 × 360 pixelov a funkciou Always On. Puzdro je vyrobené z polykarbonátu, zatiaľ čo tlačidlá sú kovové a remienok hodiniek je vyrobený z mäkkého silikónu. Povinnou súčasťou výbavy je aj odolnosť podľa MIL-STD-810 a samozrejme nechýba GPS, GLONASS, BeiDou a Galileo. Rozmery novinky sú na 47,7 × 47,7 × 13,5 mm. Hmotnosť bez remienka je 59 gramov. 

Amazfit T-Rex Pro

Amazfit T-Rex Pro, Zdroj: GSMArena

Model T-Rex Pro prináša aj monitorovanie saturácie krvi kyslíkom SpO2 a sledovanie spánku. V povinnej výbave sa nachádza viac ako 100 športových režimov. Vďaka robustnému dizajnu a odolnosti voči vode je T-Rex Pro možné používať aj pri plávaní.

Batéria má kapacitu 390 mAh, ktorá pri bežnom používaní vydrží na jedno nabitie až 18 dní. Nabíjanie sa vykonáva pomocou patentovaného magnetického stojana. V hodinkách je nainštalovaný softvér Zepp RTOS, ktorý poskytuje štandardnú správu upozornení, ovládanie hudby, budíky a pripomienky. Hodinky sa dajú spojiť s akýmkoľvek zariadením so systémom Android od verzie 5.0 alebo iOS od verzie 10.

Hodinky Amazfit T-Rex Pro sú globálne k dispozícii vo farbách Meteorite Black, Desert Grey a Steel Blue. Maloobchodná cena je stanovená na 170 dolárov. Hodinky sú dostupné u viacerých predajcov aj na Slovensku za približne 170 eur. 

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Inteligentné hodinky Amazfit T-Rex: Zaujať chcú odolnosťou (VIDEO RECENZIA)

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.