Ako každý rok, tak aj tento Apple vybral z App Store (obchod s aplikáciami) tie najlepšie aplikácie a hry, ktoré sú niečím jedinečné.

V roku 2020 je a bolo všetko úplne inak ako obvykle, a tak je aj výber aplikácii veľmi pestrý a zaujímavý. Nikdy predtým sa v takej miere nepožívali online nástroje na vzdelávanie, stretnutia, starostlivosť o telo a pod. Apple vybral TOP aplikácie v rámci všetkých zariadení, od iPhonu, cez iPad, Apple Watch, mac, až po Apple TV.

„Víťazi tohtoročného výberu dostanú okrem samotného hodnotenia, ktoré bude každý vidieť v App Store, aj novo navrhnuté ocenenia z recyklovaného hliníka s hranami vybrúsenými diamantom.“

V roku, kedy sa mnohé momenty ľudskosti a útechy odohrali v apkách, nie je prekvapením, že víťazi ocenenia – To najlepšie z App Storu za rok 2020 – urobili viac, ako nás len očarili technickými inováciami či nádherným dizajnom. Inšpirovali nás učiť sa a tvoriť. Pomohli nám spojiť sa a nájsť nové spôsoby, ako si zostať blízko. Pripomenuli nám, že sa máme o seba starať a pomohli nám vydýchnuť si a zabaviť sa.

App Store

Apple: App Store

Máme tú česť vzdať hold vývojárom a vývojárkam, ktorí za nás celý rok bojovali (Apple).

Apka roka pre iPhone: Wakeout!

Prečo ju milujeme: Apka Wakeout! nám pomohla nájsť si čas – a vôľu – pohybovať sa vďaka jednoduchým cvičeniam, ktoré zo života doma vyťažili maximum.

Hra roka pre iPhone: Genshin Impact

Prečo ju milujeme: RPG s otvoreným svetom umožnilo hráčom skúmať masívnu ríšu plnú rôznorodých monštier a hromových titánov. A to všetko ožíva vďaka špičkovým vizuálnym efektom.

Apka roka pre iPad: Zoom

Prečo ju milujeme: Vďaka neskutočne jednoduchému používaniu a skalopevnej spoľahlivosti sa Zoom premenila z apky na obchodné konferencie, na miesto pre život.

Hra roka pre iPad: Legends of Runeterra

Prečo ju milujeme: Táto zberateľská kartová hra je zasadená do prostredia ohromne populárnej značky League of Legends a vyniká zápasmi, ktoré sú súbojom intelektu a zároveň drsných úderov.

Apka roka pre Mac: Fantastical 

Prečo ju milujeme: Medzi kalendárovými apkami ide o povinnú jazdu, ktorá robí spoluprácu jednoduchšou a sprevádza nás novým svetom mítingov a videočetov na diaľku.

Hra roka pre Mac: Disco Elysium 

Prečo ju milujeme: Drsná, rozkošná a hĺbavá. RPG Disco Elysium je dych vyrážajúca meditácia o systémovej nespravodlivosti, náročných rozhodnutiach a o tom, kým vlastne sme.

Apka roka pre Apple Watch: Endel 

Prečo ju milujeme: Táto prelomová apka búra bariéry medzi hudbou a starostlivosťou o seba pomocou nekonečných, upokojujúcich – na mieru prispôsobených – zvukových podmazov priamo na tvojom zápästí.

App Store

App Store

Apka roka pre Apple TV: Disney+

Prečo ju milujeme: Je to neskutočný katalóg  – Star Wars™, Marvel, Pixar a Hamilton – , ktorý nastavil nový štandard streamovania. Rovnako milujeme jej dych vyrážajúce 4K UHD video a možnosť sledovať spolu s rodinnými príslušníkmi na diaľku.

Hra roka pre Apple TV: Dandara: Trials of Fear 

Prečo ju milujeme: Inšpirovaná skutočnou bojovníčkou za zrušenie otroctva v koloniálnej Brazílii menom Dandara dos Palmares, táto strhujúca akčná plošinovka, v ktorej gravitácia nie je zákonom, ti obráti svet naruby.

Hra roka pre Arcade: Sneaky Sasquatch

Prečo ju milujeme: V tejto skúmavej hre sa budeš neustále kŕmiť v role snežného muža – a popri tom budeš robiť neplechu. Ide o vytúžený (a skutočne zábavný) únik z reality pre celú rodinu.

Trendy roka 2020: Musíme si pomáhať 

Spájame rodiny: Caribu
Prečo ju milujeme: Keď začala pandémia, Caribu sa stala pre deti priateľským a bezpečným prostredím na četovanie, čítanie a hranie hier so vzdialenými rodinnými príslušníkmi.

Online vyučovanie: Explain Everything Whiteboard
Prečo ju milujeme: Táto interaktívna digitálna tabuľa zachytáva živú diskusiu v triede počas virtuálneho vyučovania.

Nový spôsob hrania: Pokémon GO
Prečo ju milujeme: Pokémon GO priniesla záplavu inovatívnych úprav, aby hráči mohli pokračovať v objavovaní jej divokého sveta – aj keď pritom nemohli vyjsť von do toho skutočného.

Urob dobrý skutok: ShareTheMeal
Prečo ju milujeme: ShareTheMeal ponúka neskutočne jednoduchý spôsob, ako sa stať súčasťou skvelej iniciatívy. Pomocou niekoľkých kliknutí môžeš zakúpiť jedlo pre stovky miliónov hladujúcich ľudí po celom svete.

Starostlivosť o seba: Shine
Prečo ju milujeme: Meditačná apka dáva inklúziu a reprezentáciu v oblasti mentálneho a emocionálneho zdravia do popredia.

Zdroj: Apple

Prečítajte si aj:

iPhone 12 mini: Miniatúrna dokonalosť, na ktorú ste čakali (RECENZIA)

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE