Prvé video v roku 2022 na YouTube spoločnosti Apple patrí inteligentným hodinkám, ktoré môžu v krízovej situácii pomôcť privolať pomoc a v krajnom prípade tak aj zachrániť používateľovi život.

Video s názvom „911“ nie je po vizuálnej stránke nijak zaujímavé, no podstatu tvorí jeho audio stopa, ktorá odkrýva úryvky z telefonátov na tiesňovú linku od troch používateľov Apple Watch, ktorí si vďaka týmto hodinkám zachránili život. Video (reklama na produkt) odhaľuje príbeh troch ľudí (Amanda, Jason a Jim), ktorí sa dostali do veľmi nepríjemných situácií, v ktorých im boli nápomocné práve Apple Watch.

Amanda havarovala a jej auto sa dostalo do vody, ktorá ho postupne napĺňala, Jason mal problém na otvorenom mori počas paddle boardingu a Jim spadol z vysokého rebríka. Všetky tri príbehy majú niečo spoločné – v každom z nich zohrali veľmi dôležitú úlohu Apple Watch a ich funkcie, vďaka ktorým si mohli títo ľudia privolať pomoc a vyviaznuť z nepríjemných a život ohrozujúcich situácií bez fatálnych následkov.  

Nosnou myšlienkou všetkých príbehov je to, že aj keď nemáte po ruke svoj iPhone, tak si môžete pomoc privolať prostredníctvom Apple Watch, ktoré máte na ruke (podržaním bočného tlačidla), prípadne to hodinky urobia autonómne – ak zaznamenajú silný pád a vy nebudete reagovať na výzvu. Dôležité je však vedieť to, že aby ste si mohli s týmito hodinkami privolať pomoc, tak musia byť v dosahu správaného iPhonu alebo pripojené na Wi-Fi sieť (+treba mať aktivovanú funkciu volanie cez Wi-Fi). Ďalšou možnosťou sú Apple Watch s e-SIM, no tie sa na našom trhu oficiálne nepredávajú.

Na záver dodajme, že tieto špecifické funkcie vedia skutočne pomáhať – písali sme o tom už viackrát. Takýchto príbehov sú desiatky, možno aj stovky, len nie o všetkých sa dozvedia aj médiá.

Zdroj: Youtube.com / Macrumors.com

Prečítajte si aj:

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE