Najpredávanejšie inteligentné hodinky na svete majú ďalšieho nástupcu, ktorého sa ruka dizajnérov nedotkla, zmeny sú však hodnotné

Škoda však, že tá najväčšia novinka sa nášho regiónu netýka (zatiaľ). Apple Watch Series 3 ponúknu LTE modul, pričom dokážu pracovať úplne samostatne, bez asistencie iPhonu. Nečakajte žiadny slot na SIM kartu, tá je elektronická. iPhone a Apple Watch budú zdieľať totožné telefóne číslo, ako aj služby. Pre zaujímavosť, LTE anténa je umiestnená priamo pod displejom, resp. v displeji hodiniek.

S funkciou asistent na celý deň nezmeškáte žiadne udalosti, nakoľko budete vždy a včas upozornení na všetky naplánované stretnutia, úlohy, prijaté správy a hovory. Apple Watch Series 3 vám ponúknu množstvo funkcií, ktoré sú inteligentne prepojené.

Demonštrovaná bola aj kvalita hovoru cez Apple Watch 3, ktorá je skutočne ukážková. Hlas bol jasný a pekne zrozumiteľný. Na tom by nebolo nič zaujímavé, ak by Jeff Williams netelefonoval svojej priateľke, ktorá rekreačne surfovala na otvorenom mori.

Samotného dizajnu sa síce zmeny netýkajú, ale Apple sa pochválil tým, že pri zachovaní veľkosti integroval niekoľko nových technológií navyše.

Apple Watch Series 3 majú o 70% vyšší výkon, za ktorým stojí nový dvojjadrový procesor. Novinkou je aj Apple W2 čip, ktorý spracúva bezdrôtové technológie a je o 50% efektívnejší než predchodca. Vďaka podstatnému nárastu výkonu je možné efektívnejšie používať aj hlasovú asistentku Siri. S tou je teraz možné komunikovať iba za pomoci hlasu, pričom dokáže rozprávať priamo z hodiniek.

Modernizáciou prešiel aj snímač srdcovej frekvencie, ktorý má byť ešte presnejší, pričom vás upozorní aj na nezvyčajné zvýšenie srdcovej aktivity v pokojovom režime. Ak dôjde k náhlej zmene, váš aktuálny tep ihneď uvidíte na displeji hodiniek.

Nové Apple Watch plne podporujú Apple Music, kde sa nachádza viac ako 40 miliónov skladieb, takže si pri športových aktivitách bezproblémov vystačíte iba s hodinkami a AirPods slúchadlami (plne využiteľné iba s Cellular verziou). Takto si to predstavuje Apple.

Pochvalu zožal aj inovovaný Wi-Fi modul, ktorý je o 85% rýchlejší ako predchodca. Zachovaná zostala kapacita batérie (výdrž 1 deň), vodeodolnosť do 50 metrov s možnosťou použitia v slanej vode a GPS modul, teda možnosť samostatnej navigácie.

Nakoľko je dizajn nových hodiniek totožný s predchodcom, rozlíšiť ich je možné iba podľa červeného detailu na malej lunete. Zaujímavosťou je aj to, že Apple ihneď po predstavení „zavrhol“ druhú generáciu a oficiálne budú dostupné iba Apple Watch Series 1 a 3.

https://www.youtube.com/watch?v=jUvD80mNKBM

Dodajme, že nové jablčné hodinky spolupracujú s watchOS 4, ktorý bude aj pre staršie zariadenia oficiálne dostupný od 19. septembra.

3-generácia Apple Watch bude dostupná vo verzii Wi-Fi a Cellular. V rozšírenej ponuke nájdete aj atraktívnu Nike+ alebo Hermēs edíciu. Chýbať by však nemala ani keramická a kovová verzia. Napokon sa nám páčia aj nové remienky, ktoré majú inovovaný dizajn a farby.

Ceny a dostupnosť

Novinky budú oficiálne dostupné od 22. septembra, ale predobjednávky začínajú 15. septembra.

Apple Watch 3 (s LTE) – od 449 eur

Apple Watch 3 (bez LTE) – od 369 eur

Mohlo by vás zaujímať : 

VIDEO iPhone 8 a 8 Plus: Vyšší výkon, známy dizajn, viac skla a bezdrôtové nabíjanie

Značky:

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE