Hlavným lákadlom je nový senzor teploty.

Apple oficiálne predstavil tri inteligentné hodinky – Apple Watch Ultra pre najnáročnejších používateľov, Apple Watch Series 8 ako štandardný model a Apple Watch SE 2. generácie ako cenovo dostupné hodinky.

Apple Watch Series 8 prináša minimum medzigeneračných zmien v porovnaní s hodinkami Apple Watch 7 – displej, veľkosť, dizajn, to všetko ostalo bezo zmien. Novinkou je nový procesor Apple S8 a takisto dva senzory teploty, ktoré sa používajú najmä pri analýze ženského zdravia (menštruačné cykly).

Apple Watch Series 8Zdroj: Apple
Apple Watch Series 8 majú nový senzor teploty

Výdrž batérie sa nezmenila

Nezmenila sa ani výdrž batérie, ktorá dosahuje 18 hodín bežného používania, resp. 36 hodín v novom režime šetrenia batérie. Hodinky v tomto režime vypnú always-on displej a automatické rozpoznanie aktivity. Režim šetrenia batérie je dostupný aj pre hodinky Apple Watch Series 4, resp. novšie so systémom watchOS 9.

Ďalšou novinkou sú dva nové senzory, vďaka ktorým majú hodinky novú bezpečnostnú funkciu a dokážu identifikovať autonehodu a upozorniť na to vašich blízkych. A to je asi tak všetko. Ostatné vlastnosti a funkcie sú dobre známe každému, kto počas posledných 3 až 4 rokov používal nejaké hodinky Apple Watch.

Apple Watch Series 8Zdroj: Apple
Apple Watch Series 8

V dvoch veľkostiach s cenou od 499 eur

Pre úplnosť dodám, že Apple Watch Series 8 sú dostupné v 41 mm a 45 mm veľkosti. Využívajú Always-On Retina LTPO OLED displej s maximálnym jasom 1000 nitov a sú dostupné v hliníkovej verzii s Ion-X ochranným sklíčkom alebo v oceľovej verzii so zafírovým sklíčkom. Odolnosť voči vode je na úrovni 5 ATM, odolnosť voči prachu je IP6X.

Apple Watch Series 8 sú dostupné v Bluetooth a LTE verzii. Majú zabudovaný jednopásmový GPS čip a 32 GB úložisko. K dispozícii je podpora rýchleho nabíjania, čo je funkcia, s ktorou prišli Apple Watch 7.

Európske ceny novej generácie hodiniek od Applu začínajú na úrovni 499 eur:

  • 41 mm Bluetooth – od 499 eur
  • 41 mm LTE – od 619 eur
  • 45 mm Bluetooth – od 539 eur
  • 45 mm LTE – od 659 eur
Apple Watch Series 8Zdroj: Apple
Apple Watch Series 8

Zdroj: Apple, vlastné

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit