Fitbit vyrobil inteligentné hodinky.

Spoločnosti Fitbit sa darí. Jej aplikácia pre iOS bola počas Vianoc jednou z najsťahovanejších a pokiaľ by toto bola metrika úspechu, výrobcovi fitness náramkov gratulujeme. Aj on si však uvedomuje čoraz väčšiu prezenciu inteligentných hodiniek, ktoré môžu predstavovať silnú konkurenciu pre bežné fitness náramky. Totiž, s výnimkou naozaj špecifických športových hodiniek, ako sú tie od firiem Garmin a TomTom, „štandardné“ inteligentné hodinky ponúkajú viacmenej také funkcie ako väčšina fitness náramkov. Počítanie krokov, kalórií a meranie tepu.

fitbit_blaze_funkcie

Hlavné funkcie hodiniek Fitbit Blaze

Fitbit sa v minulosti pokúšal vytvoriť zariadenie, ktoré hodinky pripomína. Fitbit Surge má veľký displej a pokročilé športové funkcie. Prvými „inteligentnými fitness hodinkami“ sú však až Fitbit Blaze, ktoré spoločnosť predstavila na výstave CES. Majú štvorcový ciferník, štandardné funkcie náramkov Fitbit a k tomu farebný displej, vymeniteľné remienky a nastaviteľné softvérové ciferníky. Voči samotnému dizajnu hodiniek však máme výhrady.

Blaze chce zaujať integráciou plánov cvičení zo služby FitStar. Takisto ponúka notifikácie, avšak podporu aplikácií tretích strán zatiaľ nečakajte. Výhodou je, že hodinky sledujú vašu aktivitu a takisto merajú tep automaticky. Nemusíte nič manuálne aktivovať. Zariadenie sa bude predávať za 230 EUR. Na trh sa dostane 20. februára.

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit