Náramok do svojej výbavy dostal funkcie, ktoré bolo doteraz možné vidieť iba v drahších modeloch značky.

Najnovší náramok série Charge dostal do svojej výbavy senzory EKG aj EDA, ktoré sa prvýkrát objavili v modelovom rade Sense, pre ešte presnejšie monitorovanie zdravia srdca a meranie stresu. Charge 5 má oproti svojmu predchodcovi aj niekoľko ďalších vylepšení vrátane nového tela, ktoré je o 10 % tenšie, a nového farebného Amoled displeja s funkciou Always-On.

Vo výbave sa nachádza aj monitorovanie nasýtenia kyslíkom (SpO2), sledovanie frekvencie dýchania, sledovanie spánku a ďalšie. Z ďalších funkcií treba spomenúť možnosť sledovať až 20 cvičebných režimov, zabudované GPS a odolnosť voči vode. Poteší aj 7 dňová výdrž.

Hlavnou myšlienkou Charge 5 je priniesť kvalitnejšie monitorovanie a používateľský zážitok pre sledovanie zdravia do každodenného života. Senzor EKG pomôže skontrolovať aktivitu srdca a zistiť príznaky fibrilácie predsiení. Snímač EDA alebo snímač elektrodermálnej aktivity je určený na meranie potenia rúk, ktoré môže byť ukazovateľom stresu. Ten je možné cielene znížiť. 

Súčasťou “balíka” Charge je aj 6 mesačné predplatné Premium, čím sa Fitbit snaží zvýšiť jeho používateľskú základňu. Náramok Fitbit Charge 5 je dostupný na predobjednávky vo farebných prevedeniach Black, Lunar White a Steel Blue za 179,95 eur. 

Zdroj: Fitbit

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.