Aktualizácia nebude dostupná pre staršie zariadenia.

Fitbit Sense a Versa 3 sa začínajú dostávať k prvým zákazníkom. Nový softvér Fitbit OS 5.0 je v novinkách predinštalovaný a zahŕňa veľké zmeny používateľského rozhrania a navigácie. V blogovom príspevku pre vývojárov spoločnosť Fitbit informuje o novej verzii Fitbit OS 5.0 a označuje ju za „najväčšiu a najpôsobivejšiu aktualizáciu inteligentných hodiniek od uvedenia Fitbit Ionic v roku 2017“.

Fitbit OS 5.0

Zdroj: 9to5Google

Jednou z najväčších zmien je samotná navigácia, teda ovládanie hodiniek. Potiahnutím zľava doprava sa používatelia posunú o krok dozadu, zatiaľ čo stlačením bočného tlačidla sa vždy vrátia späť na ciferník. Zmena sa prejavila aj novým systémovým písmom – Raiju. Je navrhnuté tak, aby lepšie využívalo priestor na obrazovke. Boli implementované aj zmeny veľkosti prvkov používateľského rozhrania a cieľových oblasti, aby uľahčili používanie zariadenia pri pohybe / behu.

Fitbit OS 5.0

Zdroj: 9to5Google

S veľkou aktualizáciou budú musieť vývojári spoločnosti Fitbit vykonať zmeny v aplikáciách, aby sa zmenám prispôsobili. K dispozícii bude nový režim kompatibility, ktorý môže pomôcť prekonať rozdiely. Najpozoruhodnejšia je pravdepodobne skutočnosť, že aplikácie nebudú kompatibilné s obomi systémami Fitbit OS 4 a Fitbit OS 5.

Túto aktualizáciu teda nedostane žiadny hardvér mimo Fitbit Sense a Versa 3. To znamená, že Versa 2, Versa, Versa Lite a Fitbit Ionic budú používať už iba verziu Fitbit OS 4. Na druhej strane to neznamená, že podpora starších zariadení skončí. Tieto modely iba nedostanú žiadne nové softvérové ​​funkcie.

Fitbit OS 5.0 bol vyvinutý výhradne pre modely Versa 3 a Sense.

Zdroj: 9to5Google

Prečítajte si aj:

Fitbit má nové inteligentné hodinky: Sense s pokročilým meraním stresu a Versa 3 s GPS senzorom

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.