Chce zaujať dizajnom aj niektorými pokročilými funkciami.

Fitbit predstavil svoje najnovšie nositeľné zariadenie – prémiový a luxusný fitness náramok Fitbit Luxe. Ten sa bude snažiť zaujať v silnej konkurencii fitness náramkov nielen vyššou cenou, ale aj kvalitou spracovania a niektorými funkciami.

Luxe má lesklé telo z nehrdzavejúcej ocele a farebný AMOLED displej. K dispozícii bude vo viacerých farebných prevedeniach a v kombinácii s remienkami z rôznych materiálov. Keďže sa najnovší fitness náramok od Fitbitu prezentuje ako módny doplnok, dostane aj bohatú ponuku príslušenstva a doplnkových remienkov.

Luxe má výdrž až 5 dní, ponúka 24/7 monitorovanie tepu a tiež pokročilú analýzu spánku. K dispozícii je viac ako 20 režimov cvičenia, pomocou ktorých si môžete sledovať konkrétne typy cvičenia a iné aktivity. GPS nie je súčasťou výbavy, náramok však dokáže využiť GPS senzor v pripojenom smartfóne, aby zaznamenal trasu vonkajšieho behu či cyklistiky.

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe. Zdroj: Fitbit

Chce sa odlíšiť pokročilým funkciami

Fitbit sa v prípade svojho najnovšieho náramku snaží zaujať pokročilými funkciami mobilnej aplikácie Fitbit, výhodami služby Fitbit Premium a tiež aj pokročilým sledovaním stresu – s touto funkciou pred rokom prišli hodinky Fitbit Sense. Výrobca tieto metriky teraz zakomponoval aj do moderného fitness náramku.

V praxi to znamená, že aj používatelia náramku Luxe získajú prístup k detailnej analýze životného štýlu a dát z nositeľného zariadenia. Táto funkcia bola doteraz k dispozícii iba pre inteligentné hodinky Fitbit. Luxe v blízkej budúcnosti umožní meranie saturácie krvi SpO2.

Pri pohľade na náramok Luxe ako celok – dizajn a spracovanie môže byť pre niektorých používateľov prínosom a rovnako aj pokročilé funkcie aplikácie Fitbit. Výrobca sa chváli pokročilým sledovaním spánku a stresu, avšak prínos týchto funkcií budeme reálne vedieť zhodnotiť až po otestovaní zariadenia. Fitbit Sense nás pred rokom úplne nepresvedčil – síce nám vygeneroval nadštandardné množstvo dát, nevedeli sme, ako ich reálne zužitkovať.

Uvidíme, či sa situácia po roku zlepšila a Luxe bude v tomto smere predstavovať pridanú hodnotu. Fitbit Luxe bude v predaji počas jari 2021 za cenu 149,95 eur. Súčasťou balenia je polročné predplatné služby Fitbit Premium.

Fitbit Luxe

Fitbit Luxe láka kvalitou spracovania, luxusným dizajnom a mobilnou aplikáciou Fitbit s pokročilými funkciami a prémiovou službou Fitbit Premium. Zdroj: Fitbit

Zdroj: Fitbit

Prečítajte si aj:

Fitbit Sense: Tieto inteligentné hodinky o vás zistia takmer všetko (RECENZIA)

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit