Spoločnosť Fitbit včera predstavila Fitbit Versa, nový model smart hodiniek za dostupnú cenu. Najlepšie hodinky spoločnosti Fitbit ponúkajú pohodlnú konštrukciu a nový displej, ktorý zjednodušuje prístup k informáciám o zdraví a kondícii.

Vylepšené funkcie, medzi ktoré patria napríklad nepretržité sledovanie srdcového tepu, tréning priamo na displeji hodiniek a monitorovanie spánkových fáz, budú doplnené o možnosť rýchlych odpovedí pre používateľov s Android zariadeniami a hudbou uloženou priamo v hodinách Fitbit Versa a to všetko pri minimálnom 4-dňovom používaní na jedno nabitie.

Spoločnosť Fitbit tiež predstavila nové monitorovanie zdravia pre ženy, ktoré im umožní lepšie pochopiť menštruačný cyklus, zobrazia prehľadne informácie na jednom mieste a pomôžu pochopiť celkové zdravie. Monitorovanie zdravia pre ženy bude k dispozícii pre smart hodinky Fitbit Versa a Fitbit Ionic a pre všetkých používateľov mobilnej aplikácie Fitbit v priebehu jari 2018.

Váš každodenný spoločník pre vaše zdravie, kondíciu a wellness

Fitbit Versa vstupujú do predaja s operačným systémom Fitbit OS 2.0, vrátane novej jednoduchej obrazovky so súhrnom informácií o zdraví a kondícii, ktoré prinášajú to najlepšie z mobilných aplikácií vrátane:

 • Štatistiky na obrazovke: Jednoduché sledovanie denných a týždňových štatistických údajov o zdraví a kondícii, históriu aktivít, srdcového tepu, súhrn cvičenia, motivačné správy, tipy a triky a denné vedenie
 • Viac prispôsobení počas priebehu: Upozornenia, oslavy, zapisovanie, skúsenosti, súhrn spánku a výzvy medzi priateľmi, všetko založené na používateľovi. Dostupné počas roku 2018.

Fitbit Versa ponúka tiež tradičné funkcie pre zdravie a kondíciu, ktoré používatelia Fitbit majú radi a 4+ dni na jedno nabitie

 • Personalizované vedenie v oblasti kondície: Vylepšená funkcia 24/9 PurePulse® monitorovanie srdcového tepu, Fitbit Coach cvičenie priamo na obrazovke, 15 a viac druhov cvičenia, pripojenie k GPS mobilného telefónu, monitorovanie plávania, vodotesnosť do 50 metrov a automatické zaznamenávanie aktivít.
 • Kontrola zdravia a wellness: Monitorovanie spánkových fáz na zisťovanie kvality spánku, monitorovanie Cardio Fitness Level, pripomínanie pohybu na zlepšenie pohybu po celú dobu. SpO2 senzor otvára potenciál pre sledovanie dôležitých zdravotných indikátorov v budúcnosti, napríklad spánkové apnoe.

Optimalizácia zdravia, kondície a rodinného plánovania spolu s monitorovaním zdravia pre ženy

Spoločnosť Fitbit tiež predstavila monitorovanie zdravia pre ženy, aby pochopili svoj menštruačný cyklus a celkovo zdravie. Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti Fitbit až 80% žien nevie, koľko fáz má menštruačný cyklus a viac ako 70% žien nedokáže určiť približnú dĺžku cyklu, čo poukazuje na nedostatok informácií o zdraví žien. Pre všetky ženy staršie ako 13 rokov, ktoré využívajú Fitbit aplikácie budú tieto funkcie dostupné:

 • Cyklus pod kontrolou: Jednoduché zaznamenanie menštruačného cyklu a symptómov, akými sú bolesti hlavy, akné a záchvaty, pomôžu informovať ženy o zdraví a umožnia im podeliť sa o detaily svojim gynekológom na zlepšenie starostlivosti.
 • Informácie o tom, čo bude nasledovať: Dynamické predpovede cyklov, ktoré budú postupom času presnejšie v závislosti od počtu zadávaných informácií.
 • Všetky dáta na jednom mieste: prehľadné zobrazovanie údajov na jednom mieste a prepojenie štatistických údajov o menštruačnom cykle a ďalších štatistických údajoch v aplikácii Fitbit, ako je aktivita, spánok a hmotnosť pre lepšiu správu činnosti a spánku počas mesiaca.
 • Obdobie 101: Informácie o menštruačnom cykle, ovulácii, plodnosti s vzdelávacím obsahom na blogu Fitbit prostredníctvom aplikácie Fitbit.
 • Spojenie s komunitou: Spojenie s ďalšími ženami naprieč skupinami v záložke Komunita v aplikácii Fitbit podporujú dôležité témy, ako sú menštruácia, pôrodná kontrola, pokus o prechod, tehotenstvo, perimenopauza a menopauza.
 • Personalizované poznatky a vedenie: Spoločnosť Fitbit bude schopná priniesť ešte viac poznatkov o priebehu cyklu so zreteľom na aktivitu, spánok, hmotnosť a stravovanie.

Ľahký a moderný dizajn pre každodenný život

Fitbit Versa, sú veľmi pohodlné, odolné a všestranné hodinky pre celodenné i nočné nosenie. Štíhlé púzdro hodiniek je vyrobené z anodizovaného hliníka a má mierne zúžený a šikmý tvar, aby sa pohodlne nosili na malej aj väčšej ruke. Zaoblený štvorcový dizajn dopĺňa ostrý a farebný dotykový displej so svietivosťou až 1 000 nitov, čo je ideálne na pozorovanie všetkých údajov.

Fitbit Versa bude možné doplniť o štylové príslušenstvo, ktorým môžete zmeniť vzhľad pre každú výstroj alebo aktivitu:

 • Klasické príslušenstvo: Vďaka novým materiálom odolným proti škvrnám sú tieto remienky ideálne pri plávaní. K dispozícii vo farebných prevedeniach: broskyňa, šedá, čierna, periwinkle a biela.
 • Kožené príslušenstvo Horween: Tieto ručne vyrobené remienky značky Horween sú ideálne pre každodenné nosenie. Dostupné vo farebných prevedeniach: koňak hnedý, polnočná modrá, levanduľa a sedlo s artisanom
 • Príslušenstvo z nerezových ocelí: Remienky z nerezovej ocele a kovové remienky poskytujú leštený vzhľad, ktorý povznáša akýkoľvek štýl. Budú dostupné vo farbách: čierna, strieborná a zúžená strieborná; kovové remienky budú dostupné vo farbách čierna a strieborná.
 • Fitbit Versa Special Edition: ponúka dva nové vzhľady. Exkluzívny tkaný remienok vo farebnom prevedení levanduľa s hliníkovým púzdrom v ružovo zlatej farbe a charcoal s hliníkovým púzdrom v grafitovej farbe. V balení bude tiež klasický čierny remienok.

 

Základné funkcie, ktoré vám pomôžu zjednodušiť život

Fitbit Versa ponúkajú rad šikovných funkcií, ktoré pomáhajú správou celého dňa a rýchly prehľad potrebných informácií. Medzi tieto patria:

 • Upozornenia a rýchle odpovede: Oznámenie aplikácií, hovorov, kalendárov a textových správ z telefónu priamo na zápästí. Používatelia Androidu teraz majú možnosť využiť prednastavené rýchle odpovede a tiež si vytvoriť svoje vlastné pre SMS správy a ďalšie komunikačné aplikácie (prídu čoskoro).
 • Hudba priamo na zápästí: Počúvanie hudby bez nutnosti mať pri sebe telefón s využitím bluetooth headsetov ako napríklad Fitbit Flyer ™. Vlastný playlist a Flow v aplikácii Deezer a viac ako 300 skladieb uložených priamo v zariadení.
 • Aplikácia a motívy ciferníku: Možnosť personalizácie zariadení pomocou rady aplikácií a motívov ciferníku v galérii aplikácií Fitbit. K dispozícii sú Fitbit a Fitbit Labs, ale tiež známe aplikácie ako E * Obchod, Flipboard, Hue Lights, Nest, Starbucks, Strava, Surfline, United Airlines, Počasie a Yelp. Galéria aplikácií Fitbit obsahuje viac ako 550 aplikácií a tém už dostupných už dnes a vývojári už pracujú na dostupnosti pre Fitbit Versa.
 • Broad compatibility: Hodinky Fitbit Versa sú podporované cez platformy Android, iOS a Windows a sú tak kompatibilné s väčšinou inteligentných telefónov.

Cena a dostupnosť

Fitbit Versa je možné si predobjednať od dnešného dňa na Fitbit.com za cenu 199 EUR vo variantách čiernej s čiernym hliníkovým púzdrom, šedej so strieborným hliníkovým púzdrom a broskyňovej s ružovo zlatým hliníkovým púzdrom. Fitbit Versa budú dostupné vo vybraných obchodoch začiatkom apríla tohto roka.

zdroj: fitbit

Prečítajte si aj:

Fitbit OS 2.0 je dostupný pre inteligentné hodinky Fitbit Ionic

Značky:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.