Čoskoro sa môžeme dočkať modelov Sense, Inspire 2 a Versa 3.

Model Versa 2 bol predstavený koncom augusta 2019 a čoskoro sa dočkáme aj jeho nástupcu v podobe modelu Versa 3 so štvorcovým displejom a zaoblenými rohmi. Úvodná obrazovka potvrdzuje, že tieto inteligentné hodinky prídu  s monitorovaním srdcovej frekvencie a počítadlom krokov, čo je na druhej strane bežná výbava väčšiny smart hodiniek.

Na zadnej strane môžeme pri modeli Versa 3 vidieť snímač srdcovej frekvencie a nabíjacie kolíky, pričom o niečo nižšie je vidieť ikony mikrofónu, polohy a údaj o odolnosti voči vode, ktoré potvrdzujú hlasové ovládanie, zabudovaný GPS modul a odolnosť voči vode na úrovni 5 ATM (50 m).

Na verejnosť sa s modelom Versa 3 dostali aj ďalšie Fitbit hodinky – Sense a Inspire 2.

Fitbit Sense vyzerajú podobne ako Versa 3, ale sú drahšie. Úvodná obrazovka potvrdzuje funkcie počítania krokov, sledovania spánku a monitorovania srdcovej frekvencie.

Zadná strana sa zhostila snímača srdcovej frekvencie a nabíjacích kolíkov, pričom obsahuje štyri ikony, z ktorých sa dozvedáme, že v hodinkách nájdeme vstavaný GPS modul a odolnosť voči vode na úrovni 50 m. Ďalej môžeme vidieť ikonu, ktorá prezrádza možnosť merania teploty a EKG. Na zadnej strane už nevidíme žiadnu ikonu mikrofónu.

Inspire 2 je pokračovaní modelu Fitbit Inspire. V porovnaní so svojim predchodcom má zaguľatený dizajn. Nové rendery však potvrdzujú, že súčasťou výbavy bude aj monitorovanie srdcovej frekvencie. Ostatné funkcie tohto inteligentného náramku nie sú v súčasnosti známe, ale môžete očakávať, že príde so základnou výbavou na sledovanie fitness aktivít.

Na základe obrázkov verzií Versa 3 a Inspire 2 sa tiež dozvedáme, že spoločnosť kompletne prepracovala ovládanie hodiniek a rozhodla sa pre čistý dizajn bez fyzických tlačidiel. Na rozdiel od ich predchodcov tieto modely majú oblasť citlivú na dotyk/tlak. To isté platí aj pre Fitbit Sense.

Aj keď Fitbit oficiálne neinformovalo o novinkách, na ich uvedenie pravdepodobne nebudeme už dlho čakať.

Zdroj: WinFuture

Prečítajte si aj:

Aké sú hodinky Galaxy Watch3 a slúchadlá Buds Live? (VIDEO TOUCHIT)

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.