Spoločnosť Fitbit oznamuje zahájenie predaja inteligentného náramku Fitbit Ace na slovenskom trhu.

Náramok je navrhnutý pre deti už od 8 rokov, čomu zodpovedá aj dizajn ovládacích prvkov a rozhrania. Mladí používatelia si môžu nastaviť ciele v podobe počtu krokov či aktívnych minút za deň alebo ideálny počet hodín spánku. Na splnenie týchto cieľov sú motivovanie výzvami, povzbudzujúcimi správami a odznakmi. Fitbit Ace vďaka nastaviteľnému náramku pasuje na každú detskú ruku a prináša vodeodolný dizajn v dvoch žiarivých farbách. Vďaka päťdňový výdrži na jedno nabitie udrží krok aj s najneposednejšími deťmi.

Detská obezita sa v našej populácii vyskytuje čoraz častejšie, pričom dve z troch detí nemajú každodenné pohybovú aktivitu. Rodičia preto hľadajú spôsoby, ako svoje deti motivovať k zdravšiemu a aktívnejšiemu životnému štýlu. Podľa štúdie, ktorú si spoločnosť Fitbit nechala vypracovať, vidí 58% rodičov problém v tom, koľko času ich deti trávia pred obrazovkami televízie, počítačov alebo telefónov na úkor pohybu. Tri štvrtiny rodičov by mali záujem svojho potomka motivovať k vyššej aktivite pomocou inteligentného náramku.

Fitbit Ace poskytuje úplne novú platformu, ktorá pomáha deťom a ich rodičom porozumieť dôležitosti zdravého životného štýlu„, povedal Dr. Ryan Rhodes, pohybový psychológ, riaditeľ behaviorálne medicínske laboratória na Univerzite vo Victorii a člen panelu poradcov spoločnosti Fitbit. „Keď majú rodičia lepší prehľad o životnom štýle svojich detí, môžu u nich ľahšie podporovať zdravie prospešné aktivity, ideálne zábavnou formou,“ dodáva ďalej Rhodes.

Pri návrhu funkcie Family account (zdieľaného rodinného profilu) bolo maximálne dbalo na zachovanie súkromia detí i rodičov naprieč celým ekosystémom. Zákazníkom bez rozdielu veku tak Fitbit poskytne bezpečný a príjemný používateľský zážitok. Dohľad rodičov je nutný pre založenie detského účtu aj pre správu žiadostí o priateľstve a prepojenie v rámci aplikácie. Vďaka rodinnému účtu môžu rodičia aj deti spoločne sledovať a vyhodnocovať svoje pokroky a každodenné pohybovej aktivity.

Fitbit Ace:

• Sleduje každodenné pohybovú aktivitu a zdravý spánok: pomáha s vytváraním zdraviu prospešných návykov vďaka monitorovaniu počtu prejdených krokov, aktívnych minút, dĺžky a fáz spánku.
• Nabáda k aktivite: vďaka nastaviteľným pripomienkam upozorňuje na dlhšie neaktivitu a nabáda k cvičeniu.
• Motivuje k pohybu a odmeňuje splnenie cieľov: povzbudzuje deti k budovaniu zdraviu prospešných návykov pomocou denných či týždenných výziev a zberateľských odznakov. Všetko je možné prehľadne sledovať a vyhodnocovať vo Fitbit mobilnú aplikáciu.
• Rodinný účet: prepojí rodinných príslušníkov a posilní ich motiváciu k pohybovým aktivitám. Rodičia môžu sledovať úspechy svojich detí a nastaviť, ku ktorým štatistikám a funkciám budú mať ich potomkovia prístup.
Viac informácií o šikovnom fitness náramku Fitbit Ace 

Fitbit Ace nájdete napr. v ponuke DATART za odporúčanú koncovú cenu 99,90 eur. K dispozícii sú dve farebné varianty: modrá (Electric Blue) a fialová (Power Purple).