Novinka nahradí obľúbený model Forerunner 735XT.

Novinka ponúka nové pokročilé nástroje na sledovanie regenerácie, aby používatelia mohli sledovať jej stav a mohli optimalizovať svoje zotavenie. Hodinky obsahujú podrobné štatistiky tréningu, denne odporúčania na tréningy a aj potrebné funkcie inteligentných hodiniek.

Pri vývoji sa myslelo na triatlonistov, no sú ideálne aj pre bežcov, ktorí vykonávajú viacero typov aktivít. Model 745 poskytuje veľa prednastavených profilov, vrátane plávania v bazéne, bicyklovania a trailového behu, takže bežci môžu tréning posunúť na novú úroveň a ľahko prepínať medzi športovými aktivitami. Súčasťou hodiniek Forerunner 745 je aj funkcia Body Battery, ktorá počas dňa monitoruje energetickú zásobu tela. Funkcia informuje o jej stave, aby si používateľ vedel lepšie naplánovať svoje aktivity a oddych.

Technické parametre

Hodinky sa na slovenskom trhu predávajú za 499,99 eur. V režime inteligentných hodiniek vydržia na jedno nabitie jeden týždeň, 16 hodín v režime GPS a šesť hodín v režime GPS + Hudba. Do internej pamäte je možné uložiť až 500 skladieb a nechýba ani podpora bezkontaktných platieb Garmin Pay.

Model Forerunner 745 je k dispozícii vo farbách Black, Neo Tropic, Megma Red a Whitestone.

Garmin Forerunner 745

Garmin Forerunner 745, Zdroj: Garmin

Nástroje na cvičenie

Monitorovanie zotavenia sa vykonáva prostredníctvom sledovania srdcového rytmu pomocou snímača na zápästí. Bežci si môžu k hodinkám tiež pripojiť hrudný pás HRM-Pro, ktorý sa spáruje s hodinkami a presnejšie zaznamenáva potrebné údaje k analýze tréningu. Okrem meraní zotavenia hodinky ponúkajú používateľovi návrhy tréningov, ktoré sú založené na ich vypočítanej tréningovej záťaži a hodnote V02 Max.

Pre bežcov, ktorí chcú vylepšiť svoju formu, poskytuje model 745 pokročilý prehľad prostredníctvom sledovania vertikálnej oscilácie, času kontaktu so zemou, či sledovania dĺžky kroku.

Hodinky je možné pripojiť aj ku Garmin trénerovi, ktorý bežcom poskytne užitočné rady od Jeffa Gallowaya, Grega McMillana a Amy Parkersonovej-Mitchellovej. Táto trojica trénerov poskytne plány pre behy od 5 km po maratón. 

Garmin Forerunner 745

Zdroj: Fitendo

Aj u nás v redakcii sme začali Garmin trénera používať, o čom na konci tréningového plánu prinesieme aj celkový súhrn. 

Pre koho sú tieto hodinky určené

Garmin Forerunner 745 sú určené pre bežca, ktorý miluje beh na dlhé trate – maratónca, ultra-bežca alebo trailového bežca. Tieto hodinky nezaprú svoju podobnosť s modelom Forerunner 945, až na offline mapy, čo na druhej strane umožnilo vyrobiť hodinky ešte o niečo ľahšie. V neposlednom rade sú aj cenovo dostupnejšie.

Sú tiež ideálne pre používateľov s rôznymi športovými záujmami, pretože dokážu sledovať takmer každú činnosť. 

Zdroj: RunningMagazine

Prečítajte si aj:

Outdoor od hlavy po päty: Ako sa správne obliecť do prírody? (1. časť)

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.