Z ponuky modelového radu Forerunner si vyberie skutočne každý.

Americká spoločnosť je známa svojou bohatou ponukou nositeľnej elektroniky pre športovcov. Je tak možné v portfóliu nájsť okrem základných náramkov aj nedávno predstavené luxusné modely. Garmin teraz plánuje posilniť svoje postavenie hlavne v strednej triede, aby sprístupnil svoje modely pre všetky cenové kategórie.

Nie všetci športovci majú od hodiniek rovnaké očakávania a práve pre pestré potreby rôznych skupín, Garmin dnešným dňom výrazne rozširuje svoju ponuku hodiniek pre bežcov – Forerunner. Päť nových modelov bude dostupných v cene od 199 – 599 dolárov. Novinky vyplnia medzery, ktoré sú medzi modelmi Forerunner 25 – 735XT – 645 Music.

Garmin Forerunner 45 a 45S

Na prvý pohľad je zrejmé, že novo predstavené modely Garmin Forerunner 45 (45 mm) a Forerunner 45S (39 mm) nebudú podporovať pokročilé funkcie modelu 645 Music. Za cenu 199 dolárov pritom používateľ dostane spoľahlivý monitor tepu a GPS funkcionalitu.

Séria Forerunner 45 nie je úplne najštýlovejšou, ale je vybavená chemicky spevneným sklom, silikónovým remienkom, relatívne malým displejom, odolnosťou voči vode, dlhou životnosťou batérie (až 7 dní v režime smartwatch) a všetkými ďalšími elementárnymi funkciami na sledovanie kondície, ktoré by bežný bežec mohol potrebovať.

Garmin Forerunner 245 a 245 Music

Hodinky za 350 dolárov už majú oproti modelu 45 pokročilejšiu výbavu a dokážu do internej pamäte uložiť až 500 skladieb. Je možné využívať aj ďalšie funkcie, ktoré pomôžu bežcom napredovať. K tomu pomôžu personalizované odporúčania ako nielen trénovať, ale aj regenerovať po intenzívnom tréningu.

Vylepšenia sa odohrali aj vo väčšej obrazovke s vyšším rozlíšením. Senzor je chránený odolným sklom Gorilla Glass 3 a podstatného vylepšenia sa dočkala aj životnosť batérie v režime GPS. Dostupná je aj verzia bez prívlastku Music, pri ktorej je cena stanovená na 299 dolárov.

Garmin Forerunner 945

Najvyšším modelom z ponuky je 600 dolárový variant Forerunner 945. Tieto hodinky sú určené pre všetkých tých, ktorí to myslia so športom vážne. Do svojej pamäte pojmu až 1000 skladieb a nezabudlo sa ani na podporu služieb Spotify a Deezer.

Vo výbave sa nachádza všetko, na čo si môže aj najnáročnejší športovec / používateľ spomenúť. Je tak zahrnutých veľa komplexných nástrojov na monitorovanie výkonnosti od VO2 Max až po Ox. Na jedno nabitie dokážu tieto hodinky pracovať až dva týždne pri vypnutom GPS a Garmin dokázal do Forerunner 945 integrovať čip aj pre bezkontaktné platby. Displej hodiniek je chránené odolným sklom Gorilla Glass DX.

Zdroj: PhoneArena

Prečítajte si aj:

Garmin MARQ oficiálne: Nové inteligentné hodinky pre tých, ktorí sa radi plavia, pretekajú, lietajú, skúmajú a športujú

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.