Garmin má širokú škálu nositeľných zariadení, ktorými sú rôzne trackery športovej aktivity, smart hodinky a dokonca analógové hodinky s monitorovaním aktivity. Tentokrát však nejde o lacnú záležitosť.

Garmin Fenix Chronos sú určené pre aktívnych ľudí, ktorí neradi sedia celý deň za počítačom a ich cena začína na 899 dolároch bez dane.

Samozrejmosťou hodiniek je už  štandardné monitorovanie aktivity, ako sú kroky, spálené kalórie, spánok a pokročilejšie merania športových aktivít ako bicyklovanie, golf, plávanie a ďalšie. Hodinky sú vybavené viacsmerovou EXO anténou s GPS a GLONASS, výškomerom, kompasom, barometrom a snímačom srdcového tepu.

Je možné ich spárovať s telefónom a prijímať tak notifikácie, rovnako ako sťahovať aplikácie z obchodu Garmin Connect IQ. Ide o veľmi dobre vyzerajúce smarthodinky, ktoré sú určené pre vonkajšie použitie. Majú 1,2 palcový displej so zafírovým sklom a vďaka LED podsvieteniu by mali byť dobre čitateľné tak na priamom slnečnom svetle, ako aj pri plávaní v oceáne či bazéne.

Podľa Garminu by mali hodinky vydržať 25 hodín v režime šetriacom batériu, 13 hodín so zapnutým GPS a až týždeň v smartwatch režime (teda s vypnutím väčšiny snímačov).

Garmin Fenix Chronos sú už v USA dostupné v troch rôznych verziách: s oceľovým ciferníkom a koženým náramkom za 899 dolárov, celooceľové za 999 dolárov a celotitánové vyhotovenie za 1499 dolárov bez dane.

Zdroj: www.theverge.com

Značky: