Spoločnosť Garmin predstavila špeciálne zariadenia pre cyklistov, ktoré sú určené na merajú výkon. Ich označenie je Rally.

Elegantné pedále Rally merajú celkový výkon, ale rytmus a pokročilú dynamiku cyklistiky vrátane rovnováhy vľavo/vpravo, fázy výkonu a ďalšie parametre. Cyklisti už trénujú vonku každý deň a to aj napriek kríze. Pedále Rally prešli pred predstavením náročným testovaním a prichádzajú v zaujímavom dizajne. Merače výkonu Rally sú pritom k dispozícii v v trojitom vyhotovení.

  • Rally RS100 a Rally RS200 sú určené pre cyklistov na cestách a sú kompatibilné so systémom SHIMANO SPD-SL
  • Rally XC100 a Rally XC200 sú určené pre cyklistov v teréne a sú kompatibilné so systémom SHIMANO SPD
  • Rally RK100 a Rally RK200 sú určené pre cyklistov na cestách a sú kompatibilné so zarážkami LOOK KEO

Merače výkonu Rally spolu so snímačmi umiestnenými v pedáloch poskytujú presné údaje o každom tréningu. S meračmi výkonu na báze pedálu Rally RK200, Rally RS200 a Rally XC200 cyklisti získajú oddelené údaje z pravej a ľavej nohy. Pedále s dvojitým snímaním, ktoré merajú kadenciu, celkový výkon, rovnováhu zľava-doprava a pokročilú dynamiku jazdy na bicykli, ukazujú cyklistom ako a kam presne smerujú energiu. Takto môžu lepšie pochopiť svoje špecifické silné a slabé stránky, a teda mohli zlepšiť svoj spôsob šliapania.

Jazdci pomocou nových meračov výkonu môžu zo svojho tréningu vyťažiť maximum, hlavne vtedy ak spárujú merače výkonu Rally s kompatibilnými počítačmi Edge®cycling a aplikáciou Garmin Connect. Merače výkonu Rally sú tiež kompatibilné s populárnymi tréningovými platformami v interiéri, vrátane Tacx Trainingapp, Zwift, TrainerRoad a pod.

Pedále Rally, ktoré sa inštalujú rovnako ako každý iný pedál a dajú sa rýchlo meniť aj medzi bicyklami. Majú výdrž na batériu až 120 hodín, čo umožňuje trénovať celé týždne alebo možno aj mesiace.

Zariadenia sú už dostupné na slovenskom trhu. Cena Rally RK100 a RS100 je 649,99 eur a  XC100 je 699,99 eur. Ceny dvojice Rally RK200 a RS200 sú 1099,99 eur a XC200 stojí 1199,99 eur.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.