Zatiaľ nie je známe, kedy budu k dispozícii a koľko budú stáť.

Garmin Venu 2 a 2S sú jedny z najlepších inteligentných hodiniek, ktoré prišli na trh v roku 2021. Počas ich testovania ma natoľko zaujali, že som si ich sám kúpil a používam ich dodnes.

Druhá generácia Venu poteší najmä dlhou výdržou, ktorá v závislosti od nastavenia hodiniek a spôsobu ich používania dosahuje až 11 dní. Hodinky takisto disponujú presným meraním tepu počas dňa aj cvičenia a výbornou presnosťou GPS záznamu počas chôdze, behania či bicyklovania.

Garmin Venu 2 majú vo výbave aj jasný a kvalitný AMOLED displej, ponúkajú offline režim pre Spotify a Deezer a umožňujú bezkontaktné platby cez Garmin Pay. Zároveň ponúkajú pokročilé funkcie na monitorovanie zdravia a analýzu cvičenia. Jednotlivým funkciám sa detailne venujem v samostatných článkoch, ich zoznam nájdete TU.

Čo navyše prinesú hodinky Venu 2 Plus?

Na internete (zdroj Twitter) sa teraz objavili informácie o pripravovaných hodinkách Venu 2 Plus. Tie sa na prvý pohľad odlišujú tretím bočným tlačidlom – podľa dostupných informácií by malo slúžiť na aktiváciu hlasového asistenta Amazon Alexa.

Virtuálneho asistenta bude možné ovládať cez zabudovaný mikrofón a reproduktor. Tieto komponenty sa v štandardných modeloch Venu 2 a 2S nenachádzajú, avšak v hodinkách Venu 2 Plus umožnia aj Bluetooth telefonovanie cez spárovaný telefón.

Zatiaľ nie je známe, kedy budú hodinky Venu 2 Plus oficiálne dostupné, koľko budú stáť a či budú v predaji aj na Slovensku. Zdá sa však, že Garmin počúva svojich zákazníkov a ostatných používateľov, pretože otázka „dá sa s nimi telefonovať?“ bola jedna z najčastejších, ktoré ste sa ma pýtali v mojej videorecenzii na Garmin Venu 2.

Na oficiálne potvrdenie, či sa hodinky Venu 2 Plus a Venu 2 odlišujú aj z hľadiska ostatných parametrov, alebo je rozdielom iba zabudovaný mikrofón a reproduktor a s tým spojené extra funkcie, si budeme musieť ešte počkať. Predpokladáme, že Garmin oznámi hodinky Venu 2 Plus buď koncom tohto roka alebo na začiatku roka 2022.

Zdroj: Twitter

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit