Spoločnosť Garmin usporiadala stretnutie svojich obchodných partnerov a aj my sme sa boli pozrieť na horúce novinky.

Garmin má totiž vždy niečo nové a ich produkty nás bavia svojou sviežosťou a zaujímavými nápadmi. Bolo to tak aj tentoraz, videli sme nový tréningový systém na výcvik psov, inteligentné hodinky s výdržou batérie jeden rok, nové bežecké hodinky a tiež super akčnú kameru.

Na psa s mobilnou aplikáciou

Garmin Delta Smart je nový obojok pre psa, ktorý sa dá spojiť s mobilnou aplikáciou Garmin Canine. Pomocou nej ovládate, ale aj monitorujete psa. Ak si to tak nastavíte, môžete jemnými elektrickými pulzami odnaučiť svojho psa brechať „len-tak“, pričom stále z neho bude aj dobrý strážny pes, ktorý bude štekať pri neoprávnenom vstupe nepovolanej osoby do objektu. Tiež si môžete napr. v byte alebo na dvore vyznačiť miesta, kde by sa pes nemal pohybovať. Aplikácia Canine vám tiež oznámi, aký mal pes deň, ako sa pohyboval a koľko brechal.

 Obojok Garmin Delta Smart pripevníte na krk psa, pričom si môžete vybrať rôzne farebné vyhotovenia

Obojok Garmin Delta Smart pripevníte na krk psa, pričom si môžete vybrať rôzne farebné vyhotovenia

Inteligentné hodinky s výdržou batérie celý rok

Áno, presne také sú hodinky Garmin vívomove, keďže ide o klasické analógové hodinky s pridanými inteligentnými funkciami a monitorom aktivity. Môžete si vybrať medzi viacerými vyhotoveniami – základné so silikónovým remienkom a plastovým telom sú za 169,99 eura, Classic sú už s koženým remienkom a plastovým telom, a to za 229,99 eura. Premium vyhotovenie je s koženým remienkom a oceľovým telom, a to za cenu 299,99 eura. Hodinky obsahujú dva ukazovatele – napravo je signalizácia toho, že ste sa dlhšiu dobu nepohybovali a hodinky vás upozornia, aby ste sa hýbali. Naľavo vidíte percento splnenia vytýčeného cieľa počtu krokov za deň. Hodinky majú aj Bluetooth pripojenie na mobilnú aplikáciu, tu zistíte napr. počet spálených kalórií, prejdenú vzdialenosť a pod.

Garmin vívomove vyzerajú ako klasické hodinky. To aj sú, ale majú navyše aj prvky inteligencie

Garmin vívomove vyzerajú ako klasické hodinky. To aj sú, ale majú navyše aj prvky inteligencie

Bežecké hodinky

Garmin ukázal aj nové typy športových hodín – Forerunner 35 v sebe obsahujú aj zapustený optický snímač pulzu a nemusíte tak používať hrudný pás. Majú elastický silikónový remienok na pevné prichytenie na zápästie. Ich cena je 199,99 eura, pritom majú v sebe zabudovaný GPS prijímač. Tieto hodinky dokážu upozorňovať na prekročenie hranice stanoveného pulzu a nastaviť sa takto dajú aj intervalové tréningy. Hodinky na to upozorňujú vibračne, akusticky pípnutím alebo hlasovo cez slúchadlá, a to aj počas počúvania hudby. V hodinkách je aj kompletný monitor dennej aktivity – kroky počas dňa, spálené kalórie vrátane bazálneho metabolizmu, ale aj minúty intenzívnej aktivity za týždeň. Hodinky sa dajú dobre použiť aj pri cyklistike.

Garmin Forerunner 35 prinášajú monitorovanie vašej činnosti a tiež notifikácie

Garmin Forerunner 35 prinášajú monitorovanie vašej činnosti a tiež notifikácie

Môžete pomocou nich ovládať prehrávanie hudby na pripojenom smartfóne a s nimi máte na zápästí aj notifikácie napr. o prichádzajúcich hovoroch alebo SMS. Forerunner 35 pritom automaticky rozpoznávajú typ vašej športovej aktivity a máte tak dobrý prehľad o vašom dni. Tiež monitorujú spánok.

Výhodou je integrovaný snímač tepu srdca

Výhodou je integrovaný snímač tepu srdca

Garmin VIRB Ultra 30

Na tento produkt sme sa tešili najviac. VIRB Ulra 30 je akčná kamera za 429 eur, ktorá umožňuje nakrúcanie v rozlíšení 4K/30 fps. Fotografie sú v rozlíšení 12 Mpx a v prípade Full HD videa je opakovacia frekvencia až 120 fps. Tým sa špecifikáciami vyrovnáva s najznámejšou konkurenciou, pričom riešenie od Garminu je lacnejšie. V zadnej časti je dotykový displej s uhlopriečkou 1,75 palca. Stabilnému obrazu pomáha 3-osová stabilizácia, spustenie nahrávania sa dá realizovať aj hlasom (v angličtine). To je výhodné napr. pri realizovaní selfie záberov. Výborný je aj citlivý mikrofón snímajúci zvuk aj cez puzdro a súčasťou dodávky je aj toto puzdro, s ktorým kamera dobre odoláva vode. Do obrazu môžete zaznamenať aj aktuálnu rýchlosť, prejdenú vzdialenosť a iné údaje aj v podobe grafov. Kamera podporuje aj pripojenie na Wi-Fi a dá sa spojiť s mobilnou aplikáciou VIRB Mobile app. Takto môžete svoje videozábery hneď naživo vysielať cez YouTube. Využiť môžete aj desktop aplikáciu VIRB edit, s ktorou si ľahko postriháte video, môžete pridať hudbu, prechody a pod. Na nabitú batériu vydrží kamera pracovať 2 hodiny.

Akčnú kameru Garmin VIRB Ulra 30 už testujeme a prinesieme podrobnú recenziu)

Akčnú kameru Garmin VIRB Ulra 30 už testujeme a prinesieme podrobnú recenziu)

Tento článok vyšiel aj v tlačenom októbrovom vydaní TOUCHIT č. 8/2016, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.