Novinka je na slovenský trh uvedená v dvoch veľkostiach a oproti predchádzajúcemu modelu ponúka lepšiu výdrž na jedno nabitie.

Modely Venu 2 a Venu 2S sú opäť zamerané na fitness s množstvom ďalších funkcií na monitorovanie zdravotného stavu. Vo výbave oboch modelov sa nachádza aj sledovanie spánku, ktoré vyhodnocuje skóre založené na analýze spoločnosti Firstbeat Analytics.

Na základe výstupov z hodiniek tak spoznáte fázy spánku, ktorými počas noci prechádzate. Dozviete sa tak, kedy ste mali ľahký spánok a kedy hlboký. Zaznamenávaná je aj REM fáza so sledovaním pohybu, pulzu, okysličenia krvi a dýchania. Informácie ako zlepšiť spánok sa zobrazia priamo na hodinkách. Pokiaľ potrebujete počas dňa zrelaxovať, tak na tento účel poslúžia aj dychové cvičenia.

Venu 2 a 2S zavádzajú nové profily aktivít pre vysoko intenzívny tréning s animáciami na obrazovke a pridávajú aktivity ako lezenie v interiéroch, bouldering a turistiku. Prichádzajú tiež s novými pokročilými profilmi silového tréningu vrátane grafiky, ktorá ukazuje, ktoré svalové skupiny ste počas neho použili. Medzi nové funkcie patria „snímky zdravia“, ktoré umožňujú zaznamenávať a zdieľať kľúčové zdravotné štatistiky.

Garmin Venu 2 a 2S

Zdroj: Garmin

Už prvá generácia Venu mala skvelú výdrž batérie, ale model Venu 2 tieto údaje posúva až na 11 dní v režime smart hodiniek a 8 hodín v režime GPS + hudba. Menší model má tieto hodnoty takmer identické – 10 dní v režime hodiniek a 7 hodín v režime GPS + Hudba. 

Nové modely dokážu počas celého dňa taktiež sledovať zdravie používateľa a ponúkajú aj inteligentné upozornenia, bezkontaktné platby, prehrávanie hudby zo Spotify a ďalších aplikácií a oveľa viac.

Venu 2 majú rozmery puzdra 45 mm a šírku remienka 22 mm. Model Venu 2S má 40 mm puzdro a 18 mm remienok. Obidva modely sú vo viacerých farebných vyhotoveniach, vrátane granite blue, black, light gold, rose gold, silver a slate.

Cena pre slovenský trh je rovnaká pre obidve verzie – 399 eur.

Garmin Venu 2 a 2S

Zdroj: Engadget

Zdroj: Engadget / Garmin

Prečítajte si aj:

Garmin Venu 2 a 2S: Tieto inteligentné hodinky by som si kúpil (RECENZIA)

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.