Garmin čoskoro predstaví zlepšenú verziu hodiniek Garmin Venu 2.

Doplnené: Zdá sa, že Venu 2 Plus nebudú jediné hodinky od Garminu, ktorých oficiálne oznámenie je na spadnutie. Internetom už kolujú aj fotografie hodiniek Fénix 7, Instinct 2 a Epix 2. generácie. Nájdete ich TU.

Venu 2 považujeme za jedny z najlepších hodiniek za rok 2021. V redakcii nás počas testovania nadchli natoľko, že sme si ich zakúpili a používame ich ako naše primárne hodinky.

Je verejným tajomstvom, že Garmin pripravuje zlepšenú verziu hodiniek Venu 2. Tá sa bude nazývať Venu 2 Plus a na trh príde počas najbližších týždňov. Naznačujú to aj oficiálne fotografie, ktoré zobrazujú hodinky z každej strany, a ktoré na internete v predstihu publikoval známy leaker Evan Blass.

Garmin Venu 2 Plus dostanú tretie bočné tlačidlo s dosiaľ neznámou funkciou. Špekuluje sa však, že toto tlačidlo umožní aktivovať virtuálneho asistenta, s ktorým budete môcť interagovať pomocou zabudovaného mikrofónu. Hodinky ponúknu aj zabudovaný reproduktor, vďaka čomu umožnia funkciu Bluetooth telefonovania cez pripojený telefón.

Oficiálne rendery prezrádzajú aj ďalšie zlepšenia, ktoré ponúkne model Venu 2 Plus v porovnaní so štandardnou verziou. Novinka bude mať spodnú časť konštrukcie z nehrdzavejúcej ocele (štandardný model ju má z plastu) a takisto ponúkne ochranné sklo Gorilla Glass, pravdepodobne v novšej verzii, ako majú Venu 2 – tie využívajú sklo Gorilla Glass 3.

Venu 2 Plus bude k dispozícii v 43 mm veľkosti – pôvodné Venu 2 majú veľkosť 40 mm v prípade verzie Venu 2S, resp. 45 mm v prípade Venu 2. Cenu a dostupnosť hodiniek nepoznáme, avšak očakávame, že ich Garmin oficiálne oznámi začiatkom roka 2022 na výstave CES 2022, resp. v tom období.

Garmin Venu 2 Plus
Garmin Venu 2 Plus

Pre porovnanie, zadná strana Garmin Venu 2. Oba obrázky je možné zväčšiť kliknutím na ne:

Garmin Venu 2
Garmin Venu 2

Zdroj: Evan Blass

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit