Garmin rozšíril svoju ponuku o ďalší zaujímavý model.

Ten sa má v prvom rade postaviť novým hodinkám od Applu – modelu Watch SE a takisto byť konkurenciou pre modely od spoločností Samsung, Huawei a Fitbit. Garmin VENU SQ sú v podstate priamou odpoveďou na cenovo dostupné hodinky Apple Watch SE. Model už pritom nepoužil známy dizajn prémiových hodiniek VENU a prichádza aj s mierne upravenými parametrami. 

Je však zaujímavé, že o modeli Venu 2 sa doteraz neobjavili žiadne informácie. Je tak možné, že Garmin tento špecifický segment trhu chce opustiť, alebo sa pôvodné Venu stále považujú za dôstojného konkurenta aj pre nedávno predstavené hodinky Apple Watch Series 6 a Samsung Galaxy Watch 3.

Garmin VENU SQ

Garmin VENU SQ, Zdroj: Phonearena

Po stránke dizajnu môžeme pri novinke vidieť určité postupy konkurenčných značiek. Na druhej strane, nové zariadenie v tvare štvorca je ľahšie a kompaktnejšie ako predchodca. Hmotnosť je pri hrúbke 11,5 mm iba 37,6 gramu. V porovnaní s 1,2-palcovou verziou Venu nové hodinky ponúkajú množstvo informácií na obrazovke. 1,3-palcový displej VENU SQ už však nevyužíva Amoled technológiu, no je stále chránený sklom Gorilla Glass 3. Rozlíšenie displeja z tekutých kryštálov je 240 × 240 pixelov. Rámik hodiniek je vyrobený z hliníka.

Garmin VENU SQ

Garmin VENU SQ, Zdroj: Phonearena

Garmin VENU SQ sľubujú výdrž na jedno nabitie až šesť dní. Výdrž batérie pri používaní v režime GPS už klesne na 14 hodín. Okrem samostatného GPS pripojenia majú hodinky funkciu celodenného monitorovania zdravia, spánku, menštruačného cyklu a sledovania stresu. Vo výbave sa dokonca nachádza aj snímač Pulse Ox, ktorý dokáže sledovať hladinu saturácie krvi kyslíkom. Z veľkej časti je tak výbava s drahším modelom VENU veľmi podobná. Čo však chýba,  sú barometrický výškomer a kompas.

Cena a dostupnosť

Model VENU SQ bude dostupný vo 4. kvartáli v dvoch verziách. Cena štartuje na hranici 199,99 eur, pričom model Music s podporou hudobných služieb a možnosťou sťahovania skladieb je o 50 eur drahší. 

Zdroj: Phonearena

Prečítajte si aj:

TicWatch Pro 3 GPS oficiálne: Inteligentné hodinky s poriadnym výkonom

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.