Ak používate smart hodinky Huawei Watch 2, možno by ste mali v tejto chvíli zvážiť, či si nainštalujete novú aktualizáciu na Android Oreo.

Aktualizácia znefunkční aplikáciu Android Pay na hodinkách, ktoré sú používané mimo USA, alebo Veľkej Británie. Deje sa to aj napriek tomu, že Android Pay funguje v niekoľkých ďalších krajinách vrátane Austrálie a Kanady. Pre Slovensko sa plánuje služba Android Pay spustiť v blízkej dobe.

Kanadský používateľ 401InvalidUsername hovorí, že Google nazančil, že fungovanie Android Pay pre Google Wear nebolo spustené mimo USA a Veľkej Británie. Samozrejme Android Pay bolo vypustené aj mimo USA a Veľkej Británie do ďalších 15 krajín aj keď Android Pay pre Android Wear v nich nebol obsiahnutý.

Problém je v tom, že verzia Android Pay na Wear skutočne pracovala s Android Nougat dokonca aj bez oficiálnej podpory. Takže je to zjavná strata funkčnosti pre majiteľov Huawei Watch 2.

Dalo by sa dokonca tvrdiť, že spoločnosť Google nebola veľmi transparentná v tom, že dostupnosť služby Android Pay pre Android Wear nie je rovnaká, ako dostupnosť systému Android Pay všeobecne.

Ak niekto už používal svoj telefón na platenie so službou Android Pay, mohlo sa predpokladať, že bude môcť používať službu Pay aj v prípade akýchkoľvek hodiniek, ktoré ju podporujú. Bohužiaľ, tento predpoklad bol vo väčšine krajín skutočne nesprávny.

Zdá sa, že existujú aj nejaké alternatívy pre používateľov, ktorí už svoje hodinky Huawei Watch 2 aktualizovali na Android Oreo.

Pokiaľ manuálne stiahnete z Obchodu Play aktualizáciu do zariadenia, tak službu Android Pay viete dočasne aktivovať. Je to ale krátkodobé riešenie, ktoré zakrátko platbu zakáže a pri pomerne zdĺhavom aktivovaní služby bude asi vhodnejšie použiť na platby smartfón.

zdroj: androidpolice

Prečítajte si aj:

Už sa to blíži: Google na Slovensku predstaví platobný systém Android Pay. Ešte tento mesiac

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.