Nové hodinky od Huawei merajú tlak aj EKG a získali certifikáciu medicínskeho zariadenia.

Huawei oficiálne predstavil svoje nové hodinky. Nazývajú sa Huawei Watch D a ich hlavnou pridanou hodnotou je funkcia na meranie tlaku. Watch D nie sú prvé hodinky s touto funkciou, avšak zdá sa, že budú prvými hodinkami, ktoré dokážu merať tlak naozaj spoľahlivo a bez nutnosti pravidelnej kalibrácie.

Je to dané najmä novou technológiou na meranie tlaku pomocou hodiniek. Huawei Watch D majú na tento účel určený špeciálny remienok, ktorý sa dokáže nafukovať a vytvárať tlak – funguje to podobne ako pri manžete v prípade klasického tlakomera.

Oficiálne informácie popisujú technológiu detailnejšie a tvrdia, že hodinky využívajú na meranie tlaku „mikro vzduchové pumpy, vzduchové vankúšiky a ďalšie štruktúry spolu s vysoko presnými snímačmi tlaku, obvodmi kontroly spätnej väzby tlaku a obvodmi vzduchu s nízkym odporom prietoku„.

Pozrite si video, ako funguje meranie tlaku pomocou hodiniek Huawei Watch D

Majú vysokú presnosť a certifikáciu medicínskeho zariadenia

Vďaka tomu by mala byť odchýlka merania tlaku minimálna a to na úrovni 0,13 v prípade merania systolického tlaku, resp. 0,34 v prípade diastolického tlaku. Huawei sa pochválil, že jeho hodinky merajú aj EKG a získali certifikáciu ako medicínske zariadenie triedy 2 v Číne.

Watch D majú konštrukciu z hliníka, ktorý sa využíva v leteckom priemysle a odolnosť voči vode na úrovni IP68. Na jedno nabitie vydržia viac ako 7 dní a ponúkajú 70 športových režimov. Voliteľnou súčasťou hodiniek je prémiové predplatné, ktoré Huawei spustil v Číne a umožní používateľom lepšiu starostlivosť o zdravie.

Zatiaľ nie je známe, či budú Huawei Watch D dostupné aj v Európe, resp. na Slovensku. Predpokladáme však, že sa tak v blízkej budúcnosti nestane. Na Slovensku budeme teda aj naďalej odkázaní najmä na meranie tlaku pomocou hodiniek Samsung Galaxy – tie využívajú pomerne jednoduchšiu a menej presnú technológiu na meranie tlaku. Zároveň vyžadujú pravidelnú kalibráciu tlakomerom.

Zdroj: Huawei

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit