Huawei sa pripravuje na predstavenie viacerých noviniek.

Medzi nimi by nemal chýbať ani skladateľný smartfón P50 Pocket. Ide o skladateľnú verziu vlajkovej lode, ktorá bude oficiálne predstavená 23. decembra pre čínsky trh, no mala by sa predávať aj na Slovensku. Ďalším nemenej zaujímavým zariadením budú hodinky Watch D s meraním tlaku. Teraz sa však môžeme pozrieť na novú sériu renderov, ktoré prezrádzajú dizajn týchto očakávaných inteligentných hodiniek.

Obrázky sú získané zo stránky vmall.com, kde sa tieto hodinky už dajú predobjednať. Cena aj napriek tomu nie je ešte zverejnená. Zdroje pritom naznačujú, že hodinky Watch D sa budú predávať za 2998 CNY, čo je v prepočte takmer 420 eur.

Aj napriek tejto vysokej cene nie je zatiaľ známe, či predajné balenie hodiniek bude obsahovať kompletnú výbavu príslušenstva pre ich killer funkciu“ – monitorovanie krvného tlaku. Podľa oficiálnych renderov táto funkcia bude aj dôvodom, prečo si ľudia budú kupovať práve tieto hodinky.

Vďaka zverejnenej používateľskej príručke sme sa aj dozvedeli, že k meraniu tlaku sa bude využívať nafukovací remienok, ktorý sa pripevňuje priamo na telo hodiniek. Oproti konkurenčným riešeniam ide o skutočný prídavný hardvér, ktorý sa používa na meranie tlaku. 

Ak nakoniec bude v predajnom balení Huawei Watch D aj táto sada remienkov na meranie tlaku (v dvoch veľkostiach), tak aj vyššia cena bude mať svoje opodstatnenie. 

Meranie tlaku s Huawei Watch D:

Zdroj: GSMArena

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.