Fitbit predstavil novú generáciu svojich obľúbených inteligentných hodiniek.

Spoločnosť Fitbit je známa najmä svojimi fitness náramkami. V posledných rokoch sa snaží uspieť aj na trhu inteligentných hodiniek a za prelomový model môžeme v tomto smere označiť hodinky Fitbit Versa. Tie priniesli výrobcovi žiadaný komerčný úspech.

Fitbit teraz oficiálne predstavil druhú generáciu obľúbeného modelu. Ten si zachováva takmer totožný dizajn, prináša však niekoľko vylepšení z hľadiska hardvéru a softvéru.

Najvýraznejšou novinkou je zväčšený AMOLED displej s lepšou čitateľnosťou na slnku a tiež aj funkciou always-on displeja. V takomto režime vydržia hodinky fungovať 2 dni, v štandardnom režime dosahuje výdrž až 5 dní.

Fitbit Versa 2. Zdroj: Fitbit

S mikrofónom aj virtuálnou asistentkou

Hodinky tiež dostali podporu virtuálnej asistentky Alexa a obsahujú zabudovaný mikrofón. Odpovede na vaše otázky sa budú zobrazovať iba na displeji, hodinky nemajú reproduktor.

Z hľadiska softvérových vylepšení ponúknu hodinky precíznejšie posudzovanie kvality spánku, inteligentné budenie, nočný režim a odhad hladiny kyslíku v krvnom riečisku.

Fitbit Versa 2 tiež ponúkajú automatické zaznamenávanie aktivity, neustále monitorovanie tepu, cez 15 režimov cvičenia a odolnosť voči vode na úrovni 5 ATM. Hodinky GPS neobsahujú, pre záznam lokality využívajú pripojený telefón.

Pomocou hodiniek Fitbit Versa 2 môžete aj platiť. Službu Fitbit Pay podporuje na Slovensku 365.bank, Poštová banka a Slovenská sporiteľňa.

Fitbit Versa 2 ponúknu precíznejšie hodnotenie kvality spánku a inteligentné budenie. Zdroj: Fitbit

Nadšenie zo Spotify vystrieda sklamanie z absencie offline režimu

Novinkou je tiež dlho žiadaná podpora pre službu Spotify. Hodinky Versa 2 v tomto smere však sklamú, pretože aplikácia Spotify aktuálne funguje iba ako diaľkový ovládač na prehrávanie hudby. Spotify pre Fitbit zatiaľ offline režim a prehrávanie pesničiek z hodiniek nepodporuje.

Viaceré softvérové vylepšenia, ako je nové posudzovanie kvality spánku či inteligentné budenie a aplikácia Spotify, budú časom dostupné aj pre ostatné Fitbit hodinky so systémom FitbitOS.

Hodinky Fitbit Versa 2 budú na Slovensku v predaji na prelome septembra a októbra. Ich cena je 199,95 eur, resp. 229,95 eur pre špeciálnu edíciu s prémiovým látkovým remienkom.

Fitbit Versa 2 v špeciálnej edícii. Zdroj: Fitbit

Zdroj: Fitbit

Prečítajte si aj:

Recenzia Fitbit Versa: Trefa do čierneho

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit