Model Versa patrí k najpopulárnejším inteligentným hodinkám na trhu.

Spoločnosť Fitbit sa dlhodobo venuje výrobe a vývoju inteligentných náramkov a inteligentných hodiniek. Dávnejšie predstavil napríklad svoj model Ionic, ktorý mal relatívne vysokú cenu a neposkytoval toho toľko ako konkurencia. Najväčšou výhodou je však u Fitbitu jeho podpora viacerých platforiem, na rozdiel od Apple Watch. Hodinky Fitbit môžete používať s iPhonom aj Androidom a je super, že ich nemusíte resetovať, keď ich potrebujete pripojiť k inému zariadeniu.

Druhý model inteligentných hodiniek s názvom Fitbit Versa je však už výrazne úspešnejší. Priniesol totiž krajší vzhľad mierne podobný hodinkám od Apple s priaznivou cenou 199 eur. Vďaka tomu sa odoslal k svojim majiteľom prvý milión kusov len za šesť týždňov od spustenia predaja.

Otázkou naďalej ale ostáva, či Fitbit dokáže udržať tempo s konkurenciou. V súčasnosti ekosystém Fitbitu podporuje už viac ako 900 aplikácií a množstvo rôznych motívov. Konkurencia v podobe Apple je však extrémne veľká, hoci cena Apple Watch je dvojnásobná. Hodinky Fitbit Versa práve testujeme aj v redakcii, recenziu prinesieme čoskoro.

Zdroj: Engadget

Prečítajte si aj:

Fitbit predstavuje Fitbit Versa, smart hodinky pre všetkých