Aktualizácia bude čoskoro dostupná pre top modely radu fēnix 6, Enduro a MARQ.

S ňou prichádza na spomínané modely množstvo nových funkcií, medzi ktorými sa nachádza aj možnosť po tréningu vyjadriť mieru vnímanej námahy a aj to, ako sa cítite. Téme sa venoval portál Android Authority.

Miera vnímanej námahy a pocit

Každý tréning je iný a neraz sa stane, že na jeho konci je športovec doslova vyšťavený. Je prínosné, aby sa tento stav zaznamenal do aplikácie Connect. Na základe získaných údajov je možné plánovať ďalšie tréningy. Používatelia zariadení radu  fēnix 6, Enduro a MARQ teraz môžu subjektívne hodnotiť, ako intenzívny bol tréning a ako sa cítia. 

Vylepšené minúty intenzívneho cvičenia

Garmin prináša vylepšenia aj do sekcie Minúty intenzívneho cvičenia. Používatelia získavajú kredit pri stredne intenzívnom cvičení (napríklad rýchla chôdza) alebo intenzívnej aktivite (napríklad beh alebo jazda na horskom bicykli). 

Minúty intenzívneho cvičenia sú indikované zvýšeným tepom alebo zvýšenou kadenciou za minútu. Aktualizácia tak prináša užitočnú spätnú väzbu, ktorá pomôže zistiť, ako a kedy boli kredity získané.

Kondičný vek

Kondičný vek odhaduje kondíciu v porovnaní so skutočným vekom. Berie do úvahy intenzitu aktivity, srdcový tep v pokoji a percento telesného tuku alebo BMI. Okrem doladenia presnosti Garmin pridal odporúčania na zníženie kondičného veku, vrátane navrhovaných aktivít.

Výzvy a odznaky za aktivity

Aby boli používatelia zariadení radu fēnix 6, Enduro a MARQ ešte viac motivovaní, môžu si do hodiniek nainštalovať Garmin Connect Challenges. Aplikácia umožňuje sledovať výzvy, získavať nové odznaky a súťažiť. 

Garmin tento rok vydal niekoľko zaujímavých modelov inteligentných hodiniek. Je však vidieť, že aj o svoje existujúce zariadenia sa neustále príkladne stará a vylepšuje ich funkcie aj ich presnosť.

Zdroj: AndroidAuthority

Prečítajte si aj:

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.