Zoznam zariadení, ktoré majú predinštalovaný systém Wear OS 3, resp. dostanú aktualizáciu.

Wear OS 3 je tretia generácia operačného systému pre inteligentné hodinky. Google svoju vynovenú platformu s veľkou pompéznosťou oznámil už v máji 2021, avšak zdá sa, že počas tohto roka ju ponúknu iba inteligentné hodinky radu Samsung Galaxy Watch4.

Operačný systém Wear OS 3 dostanú v blízkej budúcnosti aj hodinky niektorých ostatných značiek. Pôjde o vybrané zariadenia, ktoré boli uvedené na trh v roku 2020, resp. 2021. Aktualizáciu z Wear OS 2 na Wear OS 3 však dostanú až v priebehu roka 2022.

Zoznam hodiniek, ktoré majú Wear OS 3

Zoznam hodiniek, ktoré dostanú aktualizáciu na Wear OS 3 v priebehu roka 2022

  • Fossil Gen 6
  • Michael Kors Gen 6 Bradshaw
  • Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS
  • Mobvoi TicWatch Pro 3 LTE
  • Mobvoi TicWatch E3
  • Pripravované hodinky značky Mobvoi, ktoré neboli doteraz oznámené

V praxi to teda znamená, že pokiaľ chcete hodinky s Wear OS 3 už dnes, kúpte si hodinky radu Samsung Galaxy Watch4.

Alternatívne dávame do pozornosti hodinky Mobvoi – či už niektorý z pripravovaných modelov alebo TicWatch E3, ktoré kúpite za cenu do 200 eur. V ich prípade si však na aktualizáciu na Wear OS 3 budete musieť počkať.

Hodinky, ktoré nie sú uvedené v zozname vyššie, nedostanú aktualizáciu na Wear OS 3. V závislosti od vašich potrieb to nemusí byť až tak obmedzujúce, nakoľko bezkontaktné platby cez Google Pay už na Slovensku podporujú aj hodinky s Wear OS 2.

Aktualizáciu na Wear OS 3 nedostanú ani hodinky od Samsungu so systémom Tizen.

Zdroj: 9to5google

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit