Počas oslavy 10. výročia O2 na Slovensku vystúpil aj náš úspešný športovec Matej Tóth. Využili sme príležitosť a pýtali sme sa ho, čo používa pri behu a ako si vlastne kontroluje svoje výkony. 

Ako sme sa dozvedeli Matej je človek, ktorého IT výrazne zaujíma, poznal aj náš server a vedel celkom presne povedať, čo používa. Pri behu mu tak pomáhajú športové hodinky Garmin Forerunner 630. Športovec roka 2016 na Slovensku oceňoval, že sú to veľmi ľahké hodinky a pre bežecký tréning poskytujú pokročilú funkcionalitou so zameraním na beh ale aj chôdzu. Používa aj doplnkový pulzomer HRM-Run na zobrazenie analýzy metriky chôdze – tzv. Running Dynamics.

Matej si tak po tréningu vyhodnocuje dobu kontaktu nohy so zemou i vertikálnu osciláciu tela, tiež dĺžku kroku a rovnováhu doby kontaktu so zemou pre ľavú a pravú nohu. Forerunner 630 tiež poskytujú detailnú analýzu trasy a odhadnúť potenciál.

Viac o vystúpení Mateja Tótha na oslave O2 10 rokov

O2 má už 10 rokov. A oslávili to naozaj poriadne s 10 príbehmi, ktoré menia Slovensko

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.