Ako prvá redakcia na Slovensku testujeme najnovšiu verziu športových hodiniek fénix 3 od spoločnosti Garmin.

Je to úplne nová generácia športových hodiniek, mimoriadne odolná s prepracovaným dizajnom. Odoláva vode, dažďu, sprchovaniu, dá sa v nich plávať. Rozhodli sme sa ich vyskúšať na maratónskom behu v uliciach Bratislavy – presne povedané pôjde o minimaratón v dĺžke 4,2 km. Súčasťou dodávky je aj hrudný pás na sledovanie tepu srdca. Našim cieľom je to prežiť, nie vyhrať 🙂

Zhruba sme si hodinky vyskúšali už včera. Ovládať sa ich naučíte za chvíľku, treba vedieť, že ak chcete hodinky spárovať s hrudným pásom, ten musí byť presne nasadený tak, aby dobre snímal srdce. Spárovali sme hodinky aj s telefónom Samsung Galaxy S6 a vyskúšali sme si napr. zobrazovanie správ, oznámení z Facebooku, zobrazovanie prichádzajúcich hovorov a pod. Všetko funguje zatiaľ dobre, vyzerá, že hodinky aj dostatočne dlho vydržia na batériu. Nabíjajú sa pomocou špeciálnej kolísky, meniť sa dajú aj náramky.

S týmito hodinkami sme teda absolvovali trať dlhú 4,2 km a mohli sme priamo počas behu monitorovať napr. funkciu srdca, prebehnutú vzdialenosť a pod.

Nižšie prinášame záznamy z aplikácie Garmin Connect, s ktorou sme hodinky synchronizovali.

Hodinky fénix 3 sú veľmi dobré príslušenstvo hlavne k behu. V podstate aj trochu zabudnete na námahu pri športovej činnosti, sledujete svoje údaje, hlavne tep srdca je dôležitý. Údaje na hodinkách sú zreteľné aj za horšieho svetla, vynikajúca je výdrž na batériu. Pohodlne sa nosia na ruke, skôr sa nám páčil gumový remienok ako luxusnejší kovový. Hlavne pri plávaní by kov mohol byť problém, ale preto sú v dodávke aj viaceré remienky. Ak máte hodinky neustále spojené so smartfónom cez Bluetooh, počítajte s tým, že smartfón celkom rýchlo vybijete. Ak ich máte napárované so smartfónom, spojenie medzi hodinkami a smartfómom je trvalé.

Viac o týchto hodinkách aj vo videu s predstaviteľom firmy Garmin.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.