Túto formu platenia spustila ako prvá banka na Slovensku.

Na Slovensku už môžete platiť inteligentnými hodinkami. 365.bank totiž spustila platenie pomocou služieb Garmin Pay a Fitbit Pay.

Platenie hodinkami už funguje a jediné, čo potrebujete, je bezplatný účet v 365.bank a platobnú kartu od tejto banky. Účet aj kartu môžete získať zadarmo a používať ich bez poplatkov za vedenie. Účet si vytvoríte pomocou oficiálnej mobilnej aplikácie 365.bank pre iOS a Android.

Platenie pomocou Fitbit Pay podporuje fitness náramok Fitbit Charge 3 Special Edition a fitness hodinky Fitbit Versa a Fitbit Versa Special Edition, Fitbit Ionic a Fitbit Ionic: adidas edition. V prípade Garmin zariadení podporujú službu Garmin Pay modely Forerunner 645, Fenix 5 Plus, Vívoactive 3 a D2.

365.bank spustila platenie pomocou Garmin Pay a Fitbit Pay

Kartu pridáte cez aplikáciu, platenie je bezpečné

Pokiaľ máte platobnú kartu od 365.bank a kompatibilné fitness hodinky alebo zariadenie, môžete si stiahnuť aplikáciu Fitbit alebo Garmin Connect. Po prihlásení si vytvoríte 4-číselný PIN kód, ktorý slúži na zvýšenie bezpečnosti a vyplníte údaje z platobnej karty. Na záver ešte overíte vyplnené údaje a môžete začať platiť hodinkami.

Platby pomocou inteligentných hodiniek sú bezpečné. Využíva sa tokenizácia karty a do hodiniek sa tak neukladajú skutočné údaje na karte, ale vytvára sa jedinečné číslo digitálnej, resp. virtuálnej karty. V praxi to znamená, že pri platení sa obchodníkovi neodosielajú údaje z  fyzickej karty.

Navyše sú platby zabezpečené PIN kódom, ktorý je potrebné do hodiniek zadať raz za 24 hodín, resp. keď si hodinky dáte z ruky dolu. Pokiaľ by vám ich teda niekto ukradol, najskôr musí odomknúť funkciu platenia pomocou vášho 4-číselného PIN kódu a až potom môže platiť.

V redakcii TOUCHIT sme otestovali platenie pomocou služby Fitbit Pay už pár dní pred oficiálnym oznámením služby. Kartu sme si pridali pomocou aplikácie Fitbit a hodinky priložili k platobnému terminálu. Platenie prebehlo bez problémov.

Platenie pomocou inteligentných hodiniek už na Slovensku funguje. Vyskúšali sme ho

Hodinky Fitbit a Garmin môžete teraz získať so zľavou

365.bank si v súvislosti so spustením nových platobných služieb pripravila zľavu na hodinky značky Fitbit a Garmin. V prípade Fitbit si môžete do konca júna uplatniť 15 % zľavu na nákup všetkých produktov z portfólia tejto značky a to prostredníctvom e-shopu MALL.SK na základe zľavového kódu klient365. Nákup treba zaplatiť platobnou kartou 365 banky.

Záujemci o hodinky značky Garmin môžu uplatniť do konca mája zľavu vo výške 30 % na modely Vívoactive 3 a Vívoactive 3 Music prostredníctvom odmeňovacieho programu Peniaze s5 na www.garmin.sk. Pred kúpou hodiniek si aktivujete zľavu priamo v aplikácii 365.banky, zaplatíte plnú výšku ceny platobnou kartou 365 a 30% zľavu získate vo forme cashbacku, ktorý banka v rámci programu pripisuje na účet v pravidelných intervaloch.

Spôsob platenia sa mení. Už aj na Slovensku môžeme platiť inteligentnými hodinkami

Google Play
App Store

365.bank pre iOS a Android. Pomocou tejto aplikácie si môžete vytvoriť bankový účet zadarmo

Prečítajte si aj:

365.bank štartuje: Bankový účet je zadarmo. Vytvoríte si ho iba cez aplikáciu, stiahnuť si ju môže každý (video)

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit