Tak ako sa darí športovej kamere Garmin ViRB action camera v porovnaní s GoPro? No základom úspechu nových modelov bude práca z ľubovoľného miesta a možnosť zachytenia prakticky hocičoho. 

Nové kamery ViRB X and ViRB XE majú úplne nový dizajn, môžu pracovať aj pod vodou a to aj bez ochranného puzdra. Prinášajú viac montážnych adaptérov a jednoduchšie ovládanie. Sú tiež vybavené snímačmi a konektormi, ktoré dokážu zachytiť vašu aktivitu detailnejšie. Vo výbave je napr. snímač zrýchlenia, GPS. gyroskop a sú kompatibilné s externými zariadeniami, ako je snímač tepu srdca alebo športové hodinky Fénix. Kamery spolupracujú s mobilnou aplikáciou od Garminu, a tak je oveľa jednoduchšie okamžite zdieľať zážitky on-line.

Rozdiely medzi oboma kamerami sú v kvalite videa a spôsobe ovládania, ktorý potrebujete. Kamera ViRB X stojí 300 USD a je to riešenie na nahrávanie obrazu v kvalite 1080p a 30 snímok za sekundu. Fotky sú s rozlíšením 12 megapixel. U ViRB XE za 400 USD dostávate video so 60 FPS ako aj režim Pro, ktorý umožňuje nastaviť všetko od teploty farieb  až po expozíciu. Dodávka kamier začína v lete, a tak sa môžete s nimi pripraviť na dobrodružnú cestu.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.