Odhalenie nového Wear OS, plne podporovaného spoločnosťou Samsung, je veľkým prekvapením.

Avšak veľa výrobcov stále nevie, či ich produkty podporujú platformu, ktorá kombinuje to najlepšie z Wear OS a Tizen OS. Ani Google nebol ochotný ponúknuť priamu odpoveď na otázku, ktoré zo súčasných inteligentných hodiniek je možné inovovať na Wear OS 3.0, a ktoré zostanú na ich súčasnej verzii OS.

Na druhej strane bol Qualcomm veľkorysejší a zdieľal o celej záležitosti viac informácií. Portál XDA uvádza, že hovorca spoločnosti Qualcomm potvrdil, že Snapdragon Wear 3100 a Snapdragon Wear 4100/4100+ sú jedinými čipsetmi, ktoré by boli schopné používať nový Wear OS 3.0.

Spolupracujeme so spoločnosťou Google na zavedení systému Wear OS 3.0 na platformy Snapdragon Wear 4100+ a 4100. Platformy Snapdragon Wear 3100, 4100+ a 4100 sú kompatibilné s Wear OS 3.0, v súčasnosti však neposkytujeme detailnejšie informácie. 

Aj keď to nevyhnutne nemusí znamenať, že všetky inteligentné hodinky vybavené týmito konkrétnymi čipsetmi dostanú vylepšenie v podobe Wear OS 3.0, aspoň vieme, pri ktorých to môžeme očakávať.

Ak však používate inteligentné hodinky Fossil, potom už viete, že sa novej aktualizácie Wear OS 3.0 nedočkáte, čo nedávno potvrdila aj samotná spoločnosť.

Zdroj: XDA-Developers

Prečítajte si aj:

Garmin Venu 2 a 2S: Tieto inteligentné hodinky by som si kúpil (RECENZIA)

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.