Podobne ako ostatní výrobcovia, aj Fitbit je nútený prinášať čoraz viac funkcií v cenovo dostupnejších zariadeniach a Inspire HR je toho ideálnym príkladom. Tento náramok ponúka za 99 eur prakticky všetko, čo bude potrebovať aj náročnejší používateľ. Nejde o zariadenie pre vrcholových športovcov, avšak má vyššiu kvalitu a lepšie funkcie ako Mi Band. Tomu zodpovedá aj cena, Inspire HR považujeme za strednú triedu fitness náramkov.

Náramok je pomerne malý, na ruke vám nebude zavadzať a nebude vám vadiť ani pri spaní. Je navrhnutý na neustále nosenie, môžete sa s ním aj sprchovať. Výdrž batérie dosahuje 5 dní. Fitbit Inspire HR má pomerne veľké rámiky nad a pod displejom, takže displej je menší, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Takisto je dotykový a čiernobiely. Náramok môžete ovládať aj pomocou bočného hardvérového tlačidla.

Ovládanie náramku je rýchle a pohodlné. Pohybom dole sa dostanete k štatistikám o vašom zdravotnom štýle, pohyb hore umožní pristupovať k manuálnemu spusteniu monitorovania aktivity a systémovým aplikáciám, ako je budík, časovač a nastavenia. Občas sa nám stávalo, že sa displej pri rýchlom dotykovom ovládaní vypol, čo je otravné.

Fitbit Inspire HR dokáže sledovať viac ako 15 druhov cvičení. V náramku môžete mať uložených 6, zmeniť si ich môžete pomocou mobilnej aplikácie. Náramok tiež dokáže automaticky detegovať aktivity, ako je chôdza, beh, bicyklovanie a plávanie. Taktiež automaticky sleduje spánok, štatistiky obsahujú údaje o ľahkom, hlbokom spánku a tiež aj REM fáze, kedy snívate.

Fitbit Inspire HR ponúka odolnosť voči vode na úrovni 5 ATM, môžete s nim plávať. Náramok tiež zobrazuje notifikácie z pripojeného smartfónu, avšak na tak malom displeji nie je ich čítanie pohodlné. Na notifikácie tiež nemožno reagovať. Náramok nemá GPS, pre túto funkciu využíva GPS zo smartfónu.

Fitbit Inspire HR sleduje kroky, kalórie a prejdenú vzdialenosť. Takisto neustále monitoruje tep. Presnosť merania je počas bežného používania na dobrej úrovni, náramok však niektoré aktivity vyhodnocuje ako kroky – keď umývate riad alebo si umývate vlasy. Schody nepočíta a ani nám to nechýbalo. Štatistiky z cvičení ponúkajú iba základné údaje.

Fitbit Inspire HR 
Typ a veľkost displeja0,72″, OLED, 72 × 128 px
Automatické / manuálne monitorovanie aktivityÁno / áno
BarometerNie
GPSNie
Odolnosť voči vode5 ATM
NFC platbyNie
Výdrž batérieAž 5 dní
Extra funkciePomocník na dýchanie
Cena (eur)99
thumbs-up-icon

Výhody

  • rozumný pomer cena/výbava
  • kvalitná Fitbit aplikácia

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • slabšia čitateľnosť na priamom slnku
  • displej sa občasne vypína pri dotykovom ovládaní

Verdikt

Fitbit Inspire HR je pokročilý fitness náramok pre masy. Pokiaľ vám už nestačí Mi Band, avšak za fitness náramok nechcete zaplatiť viac ako 100 eur, toto je výborné riešenie.

Cena: 99 eur

Zapožičal: Fitbit

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit