Ak zvažujete kúpu hodiniek značky Garmin, mali by ste mať prehľad o vlastnostiach jednotlivých produktových radov a o tom, komu sú určené.

Doplnené: Tento článok slúži ako všeobecný prehľad jednotlivých produktových radov Garmin hodiniek. Rozšíril som ho samostatným článkom s detailnejším zhodnotením jednotlivých Garmin hodiniek, ktoré prišli na trhu v roku 2022. Odporúčam, aby ste si ho prečítali.

Garmin ponúka široké portfólio inteligentných a športových hodiniek. Tie sú rozdelené do jednotlivých produktových kategórií a takmer každá kategória je určená inému segmentu používateľov – či už z hľadiska funkcií, dizajnu hodiniek alebo ďalších vlastností.

Hodinky pre aktívny životný štýl

Do segmentu hodiniek s dôrazom na aktívny životný štýl patria modely radu Garmin Venu, Garmin vívoactive a Garmin Lily. Tieto hodinky sú dostupné v rôznych cenových kategóriách s cenou do 400 eur v prípade Garmin Venu 2 a odlišujú sa nasledovne:

  • Garmin Lily kladie dôraz na dizajn hodiniek a chce zaujať najmä ženy
  • Garmin vívoactive 4 a Garmin Venu 1. generácie sú z hľadiska funkcií, senzorov a technológií prakticky totožné hodinky a odlišujú sa typom displeja (transflexný – vívoactive a AMOLED – Venu)
  • Garmin Venu 2 je najnovší a najlepšie vybavený zástupca hodiniek pre aktívny životný štýl. Detaily o funkciách a výbave nájdete v mojej recenzii, TU.
Garmin Venu 2
Garmin Venu 2

Je pravdepodobné, že väčšina používateľov bude zvažovať kúpu hodiniek Garmin Venu 2 (najmodernejšie a najlepšie vybavené hodinky pre ľudí, ktorí nevyžadujú komplexné bežecké či outdoorové funkcie), resp. vívoactive 4, pokiaľ budú chcieť transflexný displej.

Na základe môjho testovania môžem odporučiť, aby ste si priplatili a kúpili si Garmin Venu 2, pokiaľ zvažujete kúpu prvej generácie. V prípade obmedzeného rozpočtu je veľmi dobrou voľbou aj Garmin Venu SQ ako vstupná brána do sveta Garmin hodiniek – k dispozícii je aj vo verzii Music, ktorá obsahuje úložisko na hudbu.

Hodinky Garmin Venu, Venu 2, vívoactive 4 a Venu SQ Music majú vo výbave úložisko na hudbu, podporujú bezkontaktné platby Garmin Pay a ponúkajú spoľahlivé meranie tepu aj GPS. Takisto majú komplexnú výbavu funkcií na celodňové meranie zdravia – Garmin Venu 2 má k tomu navyše aj komplexnejšiu a pokročilejšiu analýzu spánku a samostatnú aplikáciu priamo pre hodinky na sledovanie ženského zdravia.

Garmin Venu SQ
Garmin Venu SQ. Zdroj: Ondrej Macko / TOUCHIT

Hodinky pre bežcov

Hodinky radu Forerunner sú určené špeciálne pre bežcov. Majú tomu prispôsobený dizajn s kompaktnou konštrukciou a nízkou hmotnosťou a transflexným displejom, ktorý ponúka výbornú čitateľnosť aj na priamom slnku a okamžitý prístup k podstatným informáciám počas trénovania.

Forerunner majú vo výbave aj špecifické bežecké funkcie, či už ide o špeciálny režim na monitorovanie behu na atletickom ovále, ktorý presnejšie zaznamenáva GPS trasu na ovále v porovnaní s tradičným režimom na monitorovanie behu. Takmer všetky hodinky tohto radu takisto ponúkajú denné odporúčania na bežecké tréningy a pokročilú analýzu vašich behov, aby ste vedeli lepšie analyzovať vašu tréningovú záťaž a ďalšie metriky.

V roku 2021 prišli na trh hodinky Forerunner 55, ktoré patria medzi cenovo najdostupnejšie hodinky pre bežcov – moje poznatky z testovania si môžete prečítať v recenzii, TU. Náročnejším používateľom sú určené modely Forerunner 745 a 945. Forerunner 945 je funkciami prakticky na úrovni vlajkovej lode Garmin fénix 6.

Garmin Forerunner 55
Garmin Forerunner 55

Outdoorové hodinky

Hodinky Garmin Instinct sú určené nadšencom outdoorových športov a turistiky s dôrazom na odolnosť konštrukcie. Hodinky sú veľmi odolné s výbornou výdržou batérie a v prípade modelu Solar aj s podporou solárneho nabíjania. Aj napriek tomu disponujú nízkou hmotnosťou. Vo výbave majú kompletný monitoring aktivity a zdravia a viacero predinštalovaných športov.

Do pozornosti dávam aj prémiové hodinky Garmin Enduro s pokročilými funkciami a rekordnou výdržou batérie na úrovni až 65 dní v režime inteligentných hodiniek.

Garmin Instinct Solar
Garmin Instinct Solar

To najlepšie od Garminu

Hodinky Garmin fénix predstavujú vlajkovú loď. Ide o outdoorové multišportové hodinky s odolnou konštrukciou a všetkými funkciami, ktoré Garmin ponúka. Okrem toho ponúkajú aj mapovú navigáciu, multišportové aktivity a komplexné funkcie na sledovanie aktivít aj zdravia.

Tieto hodinky sú dostupné v rôznych vyhotoveniach a takisto aj v luxusnejších materiáloch a so zafírovým sklíčkom. Zodpovedá tomu aj cena, avšak pokiaľ chcete to najlepšie od Garminu, tak Garmin fénix je istá voľba. Modely radu fénix sú aktuálne dostupné v 6. generácii, pričom sa už netrpezlivo očakáva príchod radu Garmin fénix 7.

Garmin fénix 6X Pro Solar

Hodinky od Garminu pre špecifické skupiny používateľov

Vyššie uvedené produktové rady predstavujú základné rozdelenie Garmin hodiniek s dôrazom na pomerne veľké skupiny používateľov. Okrem týchto hodiniek však Garmin ponúka aj ďalšie hodinky, ktoré sú špecificky zamerané na špeciálne skupiny používateľov:

  • Garmin Approach – hodinky s dôrazom na hru golfu
  • Garmin Descent MK II. – podobné hodinky ako Garmin fénix, avšak s dôrazom na špecifické potápačské funkcie a so zodpovedajúcou pokročilou vodotesnosťou
  • Garmin TACTIX – aj tieto hodinky vychádzajú z radu Garmin fénix. Disponujú vysokými vojenskými štandardmi odolnosti, vo výbave majú balistickú kalkulačku a sú kompatibilné s noktovízorom
  • Garmin Quatix – vychádzajú z radu Garmin fénix a disponujú špecifickými námornými funkciami a kompatibilitou s námornými systémami Garmin
  • Garmin D2 – hodinky pre pilotov
  • Garmin MARQ – luxusné hodinky od Garminu, ktoré sú vyrobené z prémiových materiálov. Majú funkcie ako Garmin fénix plus špecifické funkcie pre jednotlivé modely. Napríklad Garmin MARQ Driver obsahuje predinštalované pretekárske okruhy
Garmin MARQ
Garmin MARQ

Prečítajte si aj ďalšie články z môjho seriálu o inteligentných hodinkách:

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit