Za pár dní by sme mali spoznať aj ďalšieho zástupcu športových hodiniek.

Kórejský výrobca nás tento mesiac nenechá chladnými a naservíruje nám poriadnu dávku noviniek. Pred pár dňami sme priniesli článok o ďalšej generácii inteligentných športových hodiniek a aktuálne sa nám opäť pripomínajú v novom vyobrazení.

Nový pohľad nám poskytne lepšiu predstavu o dizajne a môžeme povedať, že pokiaľ budú hodinky predstavené v tomto vyhotovení, tak budú naozaj príjemným osviežením celého modelového radu nositeľnej elektroniky od Samsungu.

Galaxy Sport dostanú okrúhly ciferník s tvarovaným krycím sklom. Po stranách budú mať dve fyzické tlačidlá, rovnako ako sú na Galaxy Watch. Zdá sa, že telo Galaxy Sport je vyrobené z brúseného kovu so sponou rovnakého vyhotovenia. Model s označením SM-R500, bol nedávno certifikovaný na Taiwane, USA a Južnej Kórei, pod kódovým označením Pulse. Tieto hodiny budú aj prvými, ktoré budú podporovať funkciu Bixby Reminders.

Do výbavy dostanú 4 GB vnútornej pamäte, NFC čip pre bezkontaktné platby, GPS pre záznam športových aktivít, Wi-Fi a Bluetooth. Smart hodinky budú odolné voči vode a prachu, čo potvrdzuje certifikácia IP. Zatiaľ nepoznáme stupeň krytia, ale predpokladáme, že sa bude pohybovať na úrovni IP68.

Samsung predstaví nové hodinky Galaxy Sport na vlastnom podujatí už 20. februára, kedy by sme mali spoznať okrem troch zástupcov modelového radu Galaxy S10 aj skladateľné zariadenie.

Zdroj: 91mobiles

Prečítajte si aj:

Samsung pripravuje úplne nové športové hodinky Galaxy Sport. Prídu s čistejším dizajnom

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.