Najnovšie smart hodinky posúvajú starostlivosť o telesnú a duševnú pohodu na vyššiu úroveň a zároveň umožňujú vychutnať si vďaka LTE konektivite väčšiu flexibilitu

Spoločnosť Samsung Electronics práve predstavila Galaxy Watch Active2, najnovší prírastok do svojho portfólia smart hodiniek Galaxy. V rámci radu Galaxy sú  hodinky Galaxy Watch Active2 vybavené novými funkciami, ktoré budú lepšie vyhovovať osobnému životnému štýlu, prospejú zdraviu a telesnej aj duševnej pohode a zároveň umožňujú zostať neustále v spojení.

ProduktFarby a veľkostiOdporúčaná maloobchodná cenaDostupnosť
Galaxy Watch Active240 mm – čierna, strieborná, ružovo-zlatá299 eur13. septembra
Galaxy Watch Active244 mm – čierna, strieborná, ružovo-zlatá319 eur13. septembra
Galaxy Watch Active2 LTE (Stainless Steel)44 mm – čierna, strieborná, zlatá (podľa dostupnosti u operátora)469 euroktóber

Hodinky Galaxy Watch Active2 umožňujú svojim užívateľom žiť lepšie vďaka každodenným zmenám – od dosahovania cieľov v oblasti telesnej a duševnej pohody, ako je sledovanie spánku, pohybových aktivít a stresu, až po efektívne plnenie úloh. Či už budete chcieť tráviť čas meditáciou, byť upozornení na každú aktualizáciu alebo niečo medzi tým, hodinky Galaxy Watch Active2 sa prispôsobia vášmu životnému štýlu a obohatia ho o niečo nové – a pri tom budú vyzerať elegantne a štýlovo.

Účelný dizajn 

Hodinky Galaxy Watch Active2 sú vytvorené tak, aby boli pekné na pohľad a prispôsobené vášmu životnému štýlu. Predávajú sa v dvoch rôznych veľkostiach – s priemerom 44 mm a 40 mm – a v dvoch štýloch: odľahčené hliníkové prevedenie s neformálnym fluoroelastomerovým (FKM) remienkom, alebo vyhotovenie z pevnej nerezovej ocele s koženým remienkom, ktoré bude k dispozícii u vybraných mobilných operátorov v 44 mm LTE verzii. Smart hodinky je možné prispôsobiť pomocou celého radu ďalších štýlových variantov remienkov a ciferníkov.

Otočná luneta je späť, jej digitálne vyhotovenie umožňuje ešte pohodlnejšiu navigáciu a súčasne maximalizáciu veľkosti obrazovky. Otočná dotyková luneta sa teraz priamo na zakrivenej Super AMOLED obrazovke otáča ako po smere, tak proti smeru hodinových ručičiek na ďalšie obrazovky, aby ste si mohli jednoducho vybrať svoje obľúbené aplikácie. Vylepšené rozhranie One UI navyše ponúka jednoduchú, prehľadnú a prirodzenú navigáciu.

Individuálne sa dá zvoliť ciferník Galaxy Watch Active2 napr. podľa svojho ošatenia a to vďaka algoritmu výberu farieb My Style. Ten je dostupný v aplikácii Galaxy Wearable: jednoducho si odfotografujte svoj outfit, vyberte si z piatich rôznych farebných vzorov a ciferník vašich hodiniek sa zmení v priebehu pár sekúnd. Takto si môžete vyladiť svoj osobný štýl každý deň, alebo si uložiť obľúbený štýl na neskôr.

Spoločník pre dosahovanie cieľov v oblasti telesnej a duševnej pohody

Hodinky Galaxy Watch Active2 taktiež slúžia ako váš sprievodca na ceste k lepšiemu zdraviu a lepšej telesnej a duševnej pohode. Poskytujú akčné podnety, ktoré vám môžu pomôcť robiť  pozitívne rozhodnutia v oblasti životného štýlu – či už ide o stravovanie, cvičenie, duševné zdravie či spánok a pod.

Čo sa týka napríklad cvičenia, nové smart hodinky môžu pri manuálnom nastavení sledovať viac než 39 druhov cvičení, pričom sedem z nich je možné aktivovať automaticky – vrátane behania, chôdze, jazdy na bicykli, plávania, veslovacieho trenažéra, eliptického trenažéra a dynamického tréningu. Pomocou aktualizovanej funkcie Running Coach môžete monitorovať rýchlosť svojho behu v reálnom čase a využiť sedem rôznych programov behania, vďaka ktorým lepšie dosiahnete svoje ciele. Hodinky Galaxy Watch Active2 dokonca na zadnej strane obsahujú nové zdravotné senzory, ktoré rýchlejšie odčítajú požadované hodnoty, takže si môžete byť istí, že budete mať rýchly prehľad o aktuálnom stave, aby ste zo svojho tréningu vyťažili maximum a vytrvali vo svojom úsilí.

Taktiež vám pomôžu v reálnom čase sledovať úroveň stresu pomocou zdravotnej a wellness aplikácie Samsung Health. Vďaka integrácii so spánkovou a meditačnou aplikáciou Calm, ktorá je teraz k dispozícii v angličtine, nemčine a španielčine, poskytujú taktiež prístup k programom riadenej meditácie. Vylepšené algoritmy analýzy spánku vám pomôžu dosiahnuť zdravé vzorce spánku (v štyroch fázach), ktoré prispievajú k zotaveniu organizmu v noci a pripravia vás na ďalší deň.

Bezproblémovo rozšírte svoj prepojený životný štýl, najlepšie s produktami rodiny Galaxy

Vďaka Galaxy Watch Active2 pre vás bude jednoduchšie zostať v spojení s vašim životom a s ďalšími zariadeniami, aj keď ste vonku alebo na cestách. Hodinky Galaxy Watch Active2 s LTE konektivitou umožňujú bez problémov volať a prijímať hovory priamo z hodiniek a jednoduchým klepnutím prsta sa spojiť s používateľmi sociálnych sietí. Ponúkajú vám tak väčšiu interakciu s vašim obsahom na týchto platformách. Teraz môžete odpovedať na tweet alebo ho lajkovať a priamo zo zápästia môžete dokonca sledovať krátky videoklip alebo upútavku na film. Dokonca môžete s väčšou istotou cestovať po svete, pretože hodinky Galaxy Watch Active2 teraz podporujú pohodlný preklad hlasu a textu v reálnom čase vo viac než 16 jazykoch.

Ďalším spôsobom, ktorý vám ešte viac zjednoduší zostať v spojení, je partnerstvo so spoločnosťou Spotify. Prihláste sa k svojmu účtu Samsung pomocou jediného prihlásenia zo svojho smartfónu alebo hodiniek Galaxy Watch Active2 a jednoducho prechádzajte svoju hudbu na Spotify a vychutnávajte si nepretržité počúvanie hudby. Hodinky Galaxy Watch Active2 vám prinášajú plynulú interakciu s ostatnými zariadeniami a ešte viac vám zjednodušujú prístup k hudbe a multimédiám.

Neoddeliteľná súčasť ekosystému Galaxy

Hodinky Galaxy Watch Active2 sprístupňujú to najlepšie z ekosystému Galaxy spoločnosti Samsung. Keď Galaxy Watch Active2 spárujete so svojim smartfónom Galaxy, ovládač fotoaparátu v hodinkách Galaxy Watch Active2 vám napríklad umožní realizovať fotografie, spúšťať nahrávanie videa, prezerať si záznamy na hodinkách, prepínať medzi predným a zadným objektívom, nastavovať časovač a následne kontrolovať výslednú fotografiu alebo video – to všetko priamo z vášho zápästia. Na svojom smartfóne Galaxy môžete taktiež použiť funkciu bezdrôtového zdieľania energie a jednoducho a intuitívne si svoje smart hodinky nabiť.

Všetky služby Samsung, ktoré získate s ekosystémom Galaxy – ako je Samsung Health, SmartThings a ďalšie – sú navyše bezproblémovo integrované do vašich hodiniek a naprieč zariadeniami. K navigácii v hodinkách, k spusteniu cvičenia alebo ku kontrole počasia môžete napríklad použiť hlasového asistenta Bixby. A všetko, čo na svojich hodinkách robíte, je samozrejme chránené technológiou Knox.

Špecifikácie hodiniek Samsung Galaxy Watch Active2

KategóriaVlastnosti produktu
FarbaHliník: strieborná, čierna, ružovo-zlatá s fluoroelastomerom (FKM)

Nerezová oceľ: strieborná, čierna, zlatá s koženým remienkom

Rozmery a hmotnosťHliníkový plášť – 44 mm modely: 44 × 44 × 10,9T, 30 g

Hliníkový plášť – 40 mm modely: 40 × 40 × 10,9T, 26 g

Nerezový plášť – 44 mm modely: 44 × 44 × 10,9T, 44 g

* Model s LTE je k dispozícii len vo verzii z nerezovej oceli.

Displej44 mm modely: 1,4-palcový (34 mm) Super AMOLED 360 × 360, plne farebný Always On Display, Corning Gorilla Glass DX+

40 mm modely: 1,2-palcový (30 mm) Super AMOLED 360 × 360, plne farebný Alway On Display, Corning Gorilla Glass DX+

Remienok44 mm modely: 20 mm vymeniteľný

40 mm modely: 20 mm vymeniteľný

Batéria44 mm modely: 340 mAh

40 mm modely: 247 mAh

PorocesorExynos 9110 dvojjadrový 1,15 GHz
Operačný systémTizen
Pamäť768 MB + 4 GB, *1,5 GB + 4 GB

* Len modely s LTE

KonektivitaLTE*, Bluetooth 5.0, Wi-Fi b/g/n, NFC

A-GPS/GLONASS/Galileo/Beidou

* LTE konektivita je k dispozícii len v modeloch s LTE

SnímačeMonitorovanie srdečnej frekvencie (s 8 fotodiódami), elektrokardiogram (EKG)**, akcelerometer (meria zrýchlenie až 32 g), gyroskop, barometer, okolité svetlo
NabíjanieBezdrôtové nabíjanie podľa štandardu WPC
Odolnosť5 atm + IP68 / MIL-STD-810G
KompatibilitaAndroid: Android 5.0 alebo vyšší, RAM 1,5 GB alebo viac

iOS: iPhone 5 a novší, iOS 9.0 alebo novší

 

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.