Huawei sprístupnil dôležitú aktualizáciu na verziu 2.0.0.216.

Hodinky Huawei Watch 3 a 3 Pro prišli na náš trh v lete 2021. Ide o prvé hodinky so systémom HarmonyOS, ktoré kladú dôraz na pokročilé inteligentné funkcie. Bohužiaľ, operačný systém týchto hodiniek nebol v dobe ich uvedenia na trh úplne pripravený na spustenie predaja, na čo som upozornil aj v mojej recenzii.

Huawei sa však nedal (nielen) mojou kritikou odradiť a počas uplynulých mesiacov odstránil viacero nedostatkov, ktoré som hodinkám vytýkal. A v týchto dňoch sprístupňuje dôležitú aktualizáciu na verziu 2.0.0.216, ktorá určite poteší veľké množstvo slovenských používateľov týchto hodiniek.

Huawei Watch 3 a 3 Pro sa s príchodom aktualizácie na verziu 2.0.0.216 konečne naučili po slovensky, takže túto aktualizáciu môžeme považovať za predčasný vianočný darček pre všetkých slovenských používateľov hodiniek – ich používateľské rozhranie je plne lokalizované. Medzi ďalšie zlepšenia patrí možnosť zadefinovať si vlastné rýchle odpovede, pomocou ktorých je možné rýchlo reagovať na prichádzajúce SMS správy.

K dispozícii sú takisto ďalšie zlepšenia a novinky. Pripomínam, že hodinky Huawei Watch 3 nedávno dostali aj prvú slovenskú aplikáciu, ktorá je optimalizovaná pre HarmonyOS a hodinky premení na rádio.

Pre úplnosť dodám, že Huawei okrem hodiniek Watch 3 a 3 Pro uviedol na trh aj hodinky Huawei Watch GT 3 so základnými inteligentnými funkciami, dlhou výdržou batérie a pokročilými športovými funkciami. Tieto funkcie majú slovenskú lokalizáciu predinštalovanú od výroby.

Doplnené: Do hodiniek je takisto možné načítať už aj eSIM profil – hoci, zatiaľ nefunguje technológia zdieľaného čísla a tak v hodinkách a v telefóne budete mať dve rozdielne telefónne čísla. V redakcii sme to otestovali v kombinácii s eSIM kartou od Telekomu, pričom v pripojenom telefóne sme mali fyzickú SIM kartu od O2. Toto riešenie je úplne ideálne, nakoľko treba počítať s niekoľkými obmedzeniami. Detailne sa tejto téme venujem v samostatnom článku.

Huawei Watch 3 sa naučili po slovensky
Huawei Watch 3 sa naučili po slovensky

Zdroj: vlastné

Prečítajte si aj:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit