Nechcete chodiť po vyznačených trasách, ale zažiť to pravé dobrodružstvo?

Nezabudnite na kvalitnú, turistickú GPS navigáciu. Navigácie v smartfónoch poslúžia dobre, ale zariadenie nato určené bude tým najlepším sprievodcom po cestách i necestách.

GPS navigátor Garmin Monterra

garmin_monterra_3_web2016_3_nowat

Táto vynikajúca a odolná GPS navigácia je postavená na operačnom systéme Android. Má 4-palcový dotykový, kapacitný displej z tvrdeného minerálneho skla a podporou multidotykového ovládania. Integrovaný prijímač GPS/GLONASS zaručuje veľmi presné určenie polohy. Cez komunikačné rozhrania Wi-Fi, Bluetooth, NFC a ANT+ si zabezpečíte nielen pripojenie k internetu, ale aj pripojenia snímačov ako pulzomer, snímač kadencie, tempa a pod. Pod batériou sa tiež nachádza čítačka microSD kariet. Dotykový displej je možné ovládať v rukaviciach a tiež s mokrými rukami. Používateľské rozhranie je aj napriek použitému Androidu tradičné, ako poznáme z Garmin navigátorov. V zadnej časti je integrovaný 8 MPx fotoaparát s automatickým zaostrovaním a zabudované LED osvetlenie poslúži ako baterka. Vo výbave je aj UV senzor a FM rádio. Ako celok je Monterra veľmi odolné GPS zariadenie, ktoré odoláva nárazom i vode, so stupňom krytia IPX7. Nerobí mu problém ani blato, sneh a taktiež pády na tvrdú zem. Všetky porty (napájací, mini USB a výstup na slúchadlá) sú ukryté pod gumenými krytkami. Napájanie je s dodávaným akumulátorom alebo 3 × AA batériami. Mapový podklad je SK TOPO s cestnou mapou celej Európy. Vo výbave nájdete aj elektronický 3D kompas. Garmin monterra je robustným a plnohodnotným navigátorom do náročných terénov, ktorý môžete umiestniť aj na skobu k ruksaku. Cena sa pohybuje od 430 eur.

garmin_monterra_web2016_3_nowat

Garmin GPSmap 64

 

Nasledovník úspešnej série 60/62 je koncept odolného a spoľahlivého navigátora, doplneného o niekoľko ďalších technológií. Vybavený je farebným, dobre čitateľným displejom s podsvietením. Robustné, pogumované telo so stupňom krytia IPX7 odoláva krátkodobému namočeniu, dažďu, snehu a prachu. No nezľakne sa ani pádu. Integrovaný GPS/GLONASS prijímač s anténou Quad Helix zabezpečuje vždy vysokú presnosť polohy aj za zhoršených podmienok. Konštrukcia zariadenia je v tvare vysielačky a pod displejom sú mechanické tlačidlá na ovládanie celého systému, kde nebude robiť žiadny problém ani ovládanie hrubými rukavicami. V ponuke je viacero režimov navigácie pre peších turistov, cyklistiku, geocaching a námornú i cestnú navigáciu. Po pripojení navigácie k PC, pomocou programu Garmin Connect si môžete nainštalovať nové mapy alebo užitočné aplikácie na plánovanie ciest a pod. Mapové podklady sú SK TOPO V.4 a k dispozícii je aj slot pre microSD kartu do max. kapacity 8 GB, kde si môžete nahrať ďalšie mapy podľa potreby. Napájanie navigácie je riešené prostredníctvom AA batérií. GPSmap 64 je kvalitnou a odolnou turistickou navigáciou, ktorá vás určite nenechá zablúdiť, a to všetko len za cenu od 230 eur.

Garmin_GPS_2_web2016_3_nowat

V ponuke predajcu Garmin nájdete ešte mnoho iných, zaujímavých GPS navigácií. Stačí si určiť, čo budete používať, akú odolnosť požadujete a určite nájdete vhodné zariadenie s prijateľnou cenou.

Tento článok vyšiel aj v tlačenom júlovo-augustovom vydaní TOUCHIT č. 6/2016, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Značky:

Miroslav Illéš

Miroslav Illéš
OUTDOOR | PRÍRODA | AUTOMOBILY | TECHNOLÓGIE