Analógové hodinky, ktoré by zaznamenávali aktivitu nie sú nič nového, videli sme ich na CESe napr. v stánku spoločnosti Withings, Ich produkt Activité nás ihneď zaujal, lebo spája tradičný dizajn s novými funkciami. Niečo podobné teraz predstavuje aj Garmin vo svojom pripravovanom modeli vívomove.

Hoci tieto hodinky vyzerajú úplne ako analógové, pod kapotou skrývajú množstvo senzorov a inteligentných funkcií. Spoluprácu s mobilným telefónom na platforme Android alebo iOS zaisťuje aplikácia Garmin Connect. V nej vidíte, koľko ste cvičili, ako ste spali, aký je trend vášho životného štýlu a pod. Samotné hodinky nemajú digitálny displej, teda na prvý pohľad nevidíte, koľko minút ste cvičili alebo akú vzdialenosť ste prešli počas dňa. Na druhej strane hodinky vívomove majú dva zakrivené stĺpce na strane analógového displeja. Ľavý stĺpec ukazuje, ako blízko ste k splneniu denného cieľa a stĺpec na pravej strane vás upozorňuje, keď sa dlhší čas nehýbete.

Hodinky vívomove majú napr. odolnosť proti vode pri ponorení sa do hĺbky 40 metrov, batéria v hodinkách vydrží na rok a remienky sa dajú vymeniť. Hodinky budú v predaji vo vyhotovení Sport, Classic a Premium. Vívomove Sport sa budú dodávať buď s čiernym alebo bielym ciferníkom a čiernym športovým remienkom. Edícia Classic bude vo farbe čiernej alebo ružového zlata s čiernym alebo bielym koženým remienkom. Vívomove Premium budú vo farbe leštenej ocele alebo v zlatej farbe s hnedým koženým remienkom.

Garmin-vivomove-watch_nowat

Hodinky zatiaľ nie sú v predaji, ale ich predaj sa pripravuje v USA. Športový model bude stáť 149,99 USD, edícia Classic bude za 199,99 USD  a za prémiový model zaplatíte 299,99 USD. Podľa predbežných informácií majú všetky tri vyhotovenia rovnaké funkcie a líšia sa hlavne svojim vyhotovením a výbavou. Kúpiť si budete môcť aj doplnkové športové remienky za 29,99 USD a kožený remienok za 59,99 USD.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.