Fénix 3 predstavujú najnovší prírastok v rodine športových hodiniek od firma Garmin. Ich základom je farebný a LCD displej s uhlopriečkou 1,2 palca s vysokým rozlíšením a antireflexným povrchom. Je dobre čitateľný za každých svetelných podmienok. Hodinky sú vybavené bezdrôtovým rozhraním ANT+ na pripojenie voliteľných externých snímačov, napr. teplomera, pulzomera ale aj wattmetra integrovaného v pedáloch, ďalšej snímače rýchlosti a kadencie a pod. Dajú sa ovládať aj v rukaviciach. Na nabíjateľnú lítium – iónovú batériu majú výdrž do 6 týždňov v režime hodiniek. Ich súčasťou je aj citlivý GPS prijímač umiestnený okolo ciferníka.

Menu je aj v slovenčine, hodinky sa dajú prepojiť s PC na analýzu údajov. Aplikácia BaseCamp umožňuje plánovať cesty, analyzovať a spravovať zaznamenané trasy a body, prípadne spravovať body záujmu.

Fenix3-2 Fenix3-6

Hodiny fénix 3 sa dajú používať ako bežné hodinky, pričom má používateľ k dispozícii čas, dátum, budík a stopky. Po prepnutí do niektorého z používateľských profilov máte GPS navigáciu, tréningového partnera a nástroj na analýzu výkonov. S hodinkami sa možno sprchovať i plávať, nie sú však určené na potápanie (vodeodolnosť do 50 metrov ponoru). Existuje aj odolné vyhotovenie so zafírovým sklíčkom a kovovým remienkom. Hodinky tiež monitorujú kvalitu spánku a je možné cez ne ovládať kameru VIRB.

Fenix3-4

Hodinky dokážu cez Bluetooth bezdrôtovo komunikovať so smartfónom (notifikácie), zdieľať waypointy, alebo trasy. Novinkou je možnosť prepojenia hodiniek so smartfónom cez integrovaný Bluetooth Smart. Potom môžete využiť funkciu Live tracking a tiež on-line prístup k účtu na connect.garmin.com na nahrávanie aktivít a sťahovanie tréningových plánov aj v teréne, teda bez PC. K domácej sieti sa môžete pripojiť cez Wi-Fi.  Cez obchod Garmin Connect IQ sa dajú hodinky ďalej prispôsobovať predstavám používateľa.

Fenix3

Cena základných hodiniek je od 449,90 Eur až po 599,90 Eur. Pre hodinky existuje aj príslušenstvo ako náhradné remienky, držiak na bicykel či karabínka alebo náhradná nabíjacia stanica.

Všetky vlasnosti nových hodniek rozoberáme s produktovým manažérom Petrom Židuliakom z firmy Garmin

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.