Na výstave motocyklov sme navštívili aj spoločnosť Garmin.

V ich expozícii sme si najprv pozreli inteligentné hodinky Garmin fénix 3 HR, ktoré sú na zadnej strane vybavené aj snímačom srdcového tepu. Nie je tak potrebné používať hrudný pás, ktorý je inak nevyhnutný na meranie tepu srdca. Kto ale potrebuje merať aj ďalšie parametre tela, stále má možnosť si ten pás pripojiť.

GarminIncheba2016-5

Ďalej sme si pozreli hodinky Garmin tactix Bravo, ktoré sú vyhotovené špeciálne pre vojakov. Majú podporu sledovania informácií z týchto hodiniek cez okuliare pre nočné videnie a sú špeciálne zodolnené. Netradičný je aj ich remienok v dizajne NATO.

GarminIncheba2016-8

Obe hodinky nám predviedol Martin Bušovský priamo na tejto výstave.

Ďalej sme si na tejto výstave pozreli aj navigátory špeciálne určené pre motorkárov. Ako je zrejmé, v súčasnosti tieto navigátory podporujú prepojenie s mobilným telefónom a motorkár tak má k dispozícii všetky notifikácie z mobilu priamo na displeji navigátora.

GarminIncheba2016-3

Pozreli sme si Garmin Zumo 595, čo je úplná novinka so softvérovým vylepšením a multimediálnym prehrávačom Spotify ako je možnosťou trakovanie cez Live Track.

GarminIncheba2016-4

Tiež sme si pozreli o niečo lacnejší Garmin Zumo 395 s novým prehrávačom médií a špeciálnymi bodmi záujmu orientovanými na motorkárov.

 

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.