Spoločnosť Garmin ukázala na Slovensku aj nový typ bežeckých hodiniek. Je to model Forerunner 35, ktorý obsahuje v sebe aj snímač tepu srdca.

Majú elastický silikónový remienok na pevné prichytenie na zápästie. Ich cena je 199,99 Eur, pritom majú v sebe zabudovaný GPS prijímač. Tieto hodinky dokážu upozorňovať na prekročenie hranice stanoveného pulzu a nastaviť sa takto dajú aj intervalové tréningy.

garminforeruner35-3

Hodinky na to upozorňujú vibračne, akusticky pípnutím alebo hlasovo cez slúchadlá a to aj počas počúvania hudby. V hodinkách dostávate aj kompletný monitor dennej aktivity – kroky počas dňa, spálené kalórie vrátane bazálneho metabolizmu, ale aj minúty intenzívnej aktivity za týždeň. Hodinky sa dajú dobre použiť aj pri cyklistike.

garminforeruner35-2

Môžete pomocou nich ovládať prehrávanie hudby na pripojenom smartfóne a s nimi máte na zápästí aj notifikácie napr. o prichádzajúcich hovoroch alebo SMS. Foreruner 35 pritom automaticky rozpoznávajú typ vašej športovej aktivity a máte tak dobrý prehľad o vašom dni. Tiež monitorujú spánok.

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.