Pokračujeme 3. dielom z tohotoročnej výstavy IFA v Berlíne.

2. časť reportáže nájdete TU

Bang&Olufsen: Spojenie obrazu a zvuku

BeoVision Eclipse je OLED TV na otočnom podstavci s možnosťou pripevnenia na stenu cez špeciálne rameno. Displej má 4K rozlíšenie a podporuje HDR s technológiou DolbyVision. Keďže značka je známa svojím špičkovým zvukom, nechýba špeciálny reproduktor. Je priamo na televízore a ide o SoundCentre s výkonom 450 W. Je to trojkanálový reproduktorový systém a využiť ho môžete aj na streamovanie vlastnej hudby. Stačí sa k TV pripojiť zo smartfónu.

Podporované sú služby Apple AirPlay, Bluetooth a Chromecast. Eclipse má operačný systém webOS 3.5 a priamo zabudovanú podporu pre služby Spotify, Deezer a TuneIn radio. Patrí do rodiny Multi-room produktov, a tak sa dá ovládať z jedného miesta a kombinovať s ďalšími reproduktormi s touto funkciou. Je tu celkovo šesť meničov. Výškový s priemerom 1“, dva širokospektrálne s veľkosťou 2,5“ a tri stredové v 4“ vyhotovení.

Všetko usporiadané tak, aby ste dosiahli čo najlepší zvuk. Firma je totiž známa, že na dizajnovo netradičných reproduktoroch vyčarí úžasný zvuk a využíva kombináciu fyzikálnych vlastností daného priestoru. Dostupný je vo veľkosti 55 a 65 palcov.

Ceny a dostupnosť

BeoVision Eclipse je už v predaji. Verzia s uhlopriečkou 55“ stojí 9 120 €, verzia so 65“ uhlopriečkou stojí 12 820 €. V oboch prípadoch je súčasťou univerzálny B&O ovládač BeoRemote One.

DJI: S lepšími dronmi

DJI využilo výstavu v Berlíne na predstavenie dvoch nových dronov, ktoré sú určené najnáročnejším používateľom. DJI Mavic Pro Platinum ponúka všetky funkcie modelu Mavic Pro, avšak na jedno nabitie dokáže lietať až 30 minút. Výrobca tiež dokázal znížiť hluk, ktorý dron generuje, a to až o 60 %. Jeho kamera zaznamenáva video v rozlíšení 4K a dron má dolet až do 7 km.

A toto je on, DJI Mavic Pro Platinum s dobou letu polhodinu

DJI Phantom 4 Pro Obsidian je dron Phantom 4 Pro v novom, prémiovom vyhotovení. Vo výbave má 1“ CMOS senzor s podporou nahrávania 4K videa pri 60 fps.

Ceny a dostupnosť

DJI Mavic Pro Platinum sa dostane na trh v septembri s cenou 1299 €. DJI Phantom 4 Pro Obsidian sa dostane do predaja v septembri s cenou 1699 €.

Garmin: Nový fitness náramok a dvojica hodiniek

Fitness náramok Garmin vívosport patrí medzi prominentné náramky. Má v sebe farebný dotykový displej a GPS. Batéria vydrží 7 dní, v režime so zapnutým GPS je maximálna výdrž po dobu 8 hodín. Dotykový displej sa vďaka matnej ploche ochranného prvku ovláda celkom dobre, ale ide o naše prvé dojmy z výstavy. Potešila nás prítomnosť merača tepu a automatické rozpoznávanie chôdze, behu alebo jazdenia na bicykli. Náramok podporuje vibrovanie na základe notifikácií na smartfóne a môžete s nimi aj plávať.

Vívomove HR sú inteligentné hodinky. Dostupné budú vo verzii Sport so silikónovým náramkom a vo verzii Premium s koženým náramkom a kovovým telom hodiniek. Môžete s nimi plávať a vydržia 5 dní v režime inteligentných hodiniek. Prepnutím do režimu bežných hodiniek vydrží batéria dva týždne.

Garmin vívoactive 3 majú takisto GPS a meranie tepu a možnosti športového využitia rozširujú až o 15 športov, ktoré môžete cez hodinky sledovať. Na jedno nabitie vydržia sedem dní a 13 hodín so zapnutým GPS snímačom. Na hodinkách sa nám páčilo rozhranie a spôsob, akým sa ovládali. Veľké písmo, prehľadné menu aj nastavenie ich možností presne odpovedá určeniu. Potrebujete mať všetky informácie ľahko dostupné a toto sa Garminu podarilo.

Cena a dostupnosť

Predpokladaná dostupnosť na našom trhu je od septembra, v prípade niektorých modelov neskôr. Predpokladáme ceny sú Garmin vívosport – 199 €, Vívomove HR Sport – 199 €, Vívomove HR Premium – 299 €, vívoactive 3 – 329 / 359 € podľa vyhotovenia.

 

GOODRAM alias IRDM

Zastavili sme sa aj na stánku tohto poľského výrobcu pamätí a zistili sme, že má novú produktovú líniu – IRDM. Je to najvyšší rad pamätí so špeciálnym dizajnom a vyberanými súčiastkami, všetko je zamerané na vysoký výkon a spoľahlivosť. Hlavnými odberateľmi IRDM budú hráči. V rámci tohto radu sa produkty rozdeľujú na IRDM, IRDM Pro a IRDM Ultimate a ide o moduly RAM ako i SSD disky.

Toto je SD karta IRDM určená pre akčné 4K kamery

Na stánku sme tiež videli IRDM pamäťové SD karty s rýchlosťou čítania 280 MB/s a 240 MB/s pri zápise. Tu je zameranie hlavne pre 4K kamery.

Špecialitou je ich rozsah použitia od -20 °C až po 85 °C. Kapacita týchto SD kariet je až do 256 GB. GOODRAM tiež ukázal SSD disky s rozhraním PCI-e 3.0 s rýchlosťami 2900 MB/s pri čítaní a 2200 MB/s pri zápise dát. Ceny pamäťových modulov zatiaľ neboli ohlásené.

Pokračovanie reportáže budeme publikovať postupne. Tento článok vyšiel aj v tlačenom septembrovom vydaní TOUCHIT č. 9/2017, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Prečítajte si aj:

Výstava IFA 2017 v kocke (2. časť)