Najviac poteší ľavákov.

Rovnako je potešujúce, že Google sa začína o platformu Wear OS čoraz viac zaujímať. Výsledkom tejto snahy je verzia operačného systému Wear OS 3, ktorá do inteligentných hodiniek prináša množstvo noviniek. Dobrou správou je, že spoločnosť vo vylepšovaní platformy nepoľavuje.

Portál AndroidAuthority informuje, že systém Wear OS umožní otočiť obrazovku hodiniek o 180 stupňov. Túto funkciu bude možné využiť pri viacerých aktivitách, pri ktorých bude potrebné hodinky otáčať alebo ich používať na ľavej ruke. Je však možné, že funkcia sa dostane iba do nových zariadení, ktoré sa v budúcnosti dostanú na trh.

Keďže funkcia pravdepodobne nedorazí na existujúce modely hodiniek so systémom Wear OS je možné, že používatelia budú nútení svoje staršie hodinky vymeniť za novšie. Zatiaľ ide iba o dohady, čiže nie je vylúčené, že aj staršie modely túto funkciu nakoniec obdržia v jednej z budúcich aktualizácií

Wear OS
Wear OS

Kto využije túto funkciu?

Otáčanie displeja pravdepodobne najviac ocenia ľaváci. Aktuálne je práve táto skupina používateľov nútená nosiť hodinky na pravej ruke, kedy ovládacie tlačidlá smerujú k telu a nie k zápästiu. Otočenie hodiniek na pravej ruke o 180° by znamenalo, že tlačidlá sa stanú dostupnejšími.

Nie je teda až takým prekvapením, že táto funkcia sa konečne dostane do Wear OS, len je zarážajúce, že spoločnosti Google to trvalo tak dlho.

Zdroj: AndroidAuthority

Prečítajte si aj:

https://touchit.sk/ticwatch-pro-3-ultra-gps-wear-os-hodinky-s-dvoma-displejmi-a-najlepsou-vydrzou-videorecenzia/391631

Peter Hupka

Peter Hupka
Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web.