Že už máte prichystané outdoorové topánky aj softshellovú bundu a v hlave veľa miest, ktoré by ste tento rok na jar chceli vidieť? Vezmite si do partie ešte outdoorovú navigáciu, akčnú kameru, čelovku a nevyhnutnú fľašu na vodu a vydajte sa tam, kam vás srdce ťahá…

TOP Akčná kamera GoPro HERO6

Spracuje vaše dobrodružstvo do QuikStories v telefóne a s novým čipom GP1 prináša oproti svojej predchodkyni dvojnásobný výkon. Novinkou je možnosť natáčania videa až 4K pri 60 FPS, podporuje Full HD pri 240 FPS, formáty RAW aj WDR a ponúka zachytenie fotografií v rozlíšení 12 MPix. Bez puzdra je vodotesná do 10 metrov, môžete ju ovládať hlasom, disponuje pokročilou funkciou stabilizácie videa, dotykovým displejom, dotykovým zoomom, Wi-Fi, Bluetooth i GPS. Cena je 429 €.

Outdoorová kamera Sony HDR-AS50B – kompaktná, ľahká a šikovná

S rozlíšením snímača 11,1 Mpx, maximálnym rozlíšením videa 1080p@60fps, časozberným snímaním v 4K, detekciou tváre alebo elektronickou stabilizáciou. Dokáže nahrať aj efektné spomalené zábery, v ktorých vyniknú aj kúsky okom nepostrehnuteľné. Súčasťou balenia je aj puzdro pre snímanie pod vodou až do hĺbky 60 metrov. Cena je 149 €.

LED čelovka Varta Indestructible

Odolná a odľahčená čelovka je vhodná aj do veľmi náročných podmienok. S dobou svitu až 40 hodín a rozsahom lúča 24 metrov sa s týmto svetidlom nestratíte ani v tých najvzdialenejších končinách. Je vodeodolná a bez zničenia prežije pád až z deväťmetrovej výšky. Napájanie je pomocou trojice AAA batérií. Cena je 14,99 €.

Outdoorový fotoaparát Nikon COOLPIX W100

Tento kompaktný fotoaparát je extrémne odolný. Nebojí sa vody do hĺbky 10 metrov, pádov z výšky 1,5 metra, mrazov až do -10 °C ani prachu. Dokáže robiť kvalitné fotky aj videá (Full HD rozlíšenie) vďaka prémiovému CMOS snímaču a dostatočnému rozlíšeniu 13,2 Mpx. Prednosťou tohto modelu je tiež jednoduché ovládanie a dve oddelené menu, klasické a detské. Prebuďte v sebe umelca a vyberajte z celej rady zabudovaných špeciálnych efektov. Fotoaparát má Bluetooth a Wi-Fi, snímky si tak môžete stiahnuť do mobilu či tabletu, upraviť ich a hneď sa s nimi pochváliť na Facebooku či Instagramu. Súčasťou balenia je batôžtek pre deti. Cena je od 129 €, k dostaniu v mnohých krásnych žiarivých farbách.

Súprava digitálneho kompaktu a objektívu SONY A5100L

Fotoaparát je vybavený kvalitným snímačom CMOS Exmor-R s rozlíšením nadštandardných 24,3 MPx. Videá vie natáčať vo vysokom Full HD rozlíšení a dotykový 3″ displej môžete otočiť až o 180°, čo ocenia nielen milovníci selfie. K dispozícii je Bluetooth, Wi-fi i technológia NFC, s ktorou sa dá fotoaparát ovládať telefónom. Rozsah citlivosti ISO je ISO 100-25 600. Súčasťou setu je objektív 16-50 mm so svetelnosťou f/3,5-5,6. Cena je 639 €.

PowerBanka REMAX AA-1101

Ak nemáte nikde po ruke elektrickú zásuvku, je externá nabíjačka praktickým pomocníkom pre dobitie telefónu, tabletu, GPS či MP3. S kapacitou 12 000 mAh vám zariadenie nabije hneď niekoľkokrát. LED dióda vás informuje o stave batérie. Cena je 34,99 €.

Inteligentný náramok GARMIN Vívofit 3

Meria kalórie, kroky i vzdialenosť. Náramok automaticky rozozná vašu aktivitu (chôdzu, beh, bicykel, plávanie, eliptický trenažér) a bude na vás dohliadať 24 hodín denne. Môžete sa s ním aj sprchovať alebo plávať, pretože je odolný voči vode. Batérie vydržia rok a náramok môžete prepojiť s telefónom alebo tabletom. Stiahnite si praktickú aplikáciu, ukladajte históriu cvičenia, tvorte grafy alebo využite ešte celý rad ďalších funkcií. Cena je od 80,99 €.

Všetky produkty kúpite v kamenných obchodoch Datart alebo na www.datart.sk.